Protest poljoprivrednika 2018

Ima u tome i seljačke krivice... Sami smo doprineli da nas građanstvo neozbiljno doživljava, da neprijateljski na nas gleda.

Nije smisao protesta da maltretiramo ljude po kolonama na putevima, već da vlast primoramo na odgovorno postupanje.

Stalno naglašavanje onog "radikalizovaćemo protest" nervira ostatak društva.

Moraju se tražiti nove tehnike i oblici protesta...
Ima tu svega po malo sto si napisao.
Daj neki predlog novih metoda jer ljudi ne vide izlaz , zbunjeni su,sve do sad radjeno ili vec vidjeno ne prolazi kod ovog, ovaj je advokat po struci namazan je samo tako.......xxxx sliku svoju
 
Ja odavno pišem, da treba ići pred skupštinu u Bg, ali pešice. Kada su advokati mogli da izboksuju takve privilegije koje nema niko u svetu, pa onda valda i mi možemo nešto što sav svet ima a mi ne.
 
Moraju da se uspostavi ozbiljna organizacija poljoprivrednika. Sve ovo ne znači ništa, kada nemate iza sebe par stotina hiljada gradjana. U Francuskoj su poljoprivrednici vlasnici šećerana. Direktor Instituta za repu je i sam farmer. Ovde kod nas su direktori ljudi bez ikakvog kredibiliteta i znanja. Zašto je to tako? Zato što se pametni sklanjaju, drugi guraju glavu u pesak, a najgori šljam se drži zajedno i drži nam pridike, dok nas na naše sopstvene oči lažu i pljačkaju.
Kada shvatimo naše mane i gde grešimo onda možemo napred.
Napisao sam u ranijem postu da treba da imamo predstavnika u skupštini, nisam mislio na jednog, već na 20-30, a što da ne možda i više. Taj broj ljudi niko ne može da slomi lako, a siguran sam da bi tako nešto bilo moguće. Da bi se do toga došlo, treba dosta para, vremena i pravih ljudi. Uvek ima onih koji će izdati, ali to ne treba da obeshrabruje, treba napraviti takvu organizaciju i sistem da ti ne mogu da naprave veliku štetu i da odmah budu eliminisani. Selekcija je normalan proces, a to ne može da se obavi kako treba dok ne vidite performanse čoveka na delu.
 
zcurcic

A privredne komore ?

Daleko su snovi o 20-30 poslanika... A i to ne bi značilo mnogo. Nije nama do toga da menjamo ili vršimo vlast, već da uspostavimo svoje interese.

Mi smo esnaf, seljački sindikat, treba pokoriti strukovne kanale i institucije sistema...
 
zcurcic

A privredne komore ?

Daleko su snovi o 20-30 poslanika... A i to ne bi značilo mnogo. Nije nama do toga da menjamo ili vršimo vlast, već da uspostavimo svoje interese.

Mi smo esnaf, seljački sindikat, treba pokoriti strukovne kanale i institucije sistema...
To je ovde nemoguće. Mora da se uspostavi sistem, a to je moguće jedino uz pomoć samosvesnih i nezavisnih ljudi. U ovom momentu u državi Srbiji najveća takva grupacija su poljoprivrednici. Pojedinci u privrednim komorama isto ništa ne mogu. Imamo apsolutističkog vodju, koji može da reaguje samo na silu. S toga mu se mora pokazati moć. Protesti jesu moćna stvar, ali ovakvi će biti jalovi i poslužiće samo da drugi šljam ispliva na površinu. Da ovakve proteste organizuju ozbiljna udruženja sa jasnim predlogom i jasnom koncepcijom to bi bila druga stvar.
Da ja ovo organizujem, prvo bi se prijavio, drugo ne bi zadržavao saobraćaj duže od sat vremena, par dana nedeljno u tačno najavljeno vreme. To je započetak dovoljno. Treće jasno bi predložio kako da se reguliše cena goriva. Za početak bi bilo dovoljno da se akciza dodaje nakon oporezivanja. Onda bi za poljoprivredna gazdinstva tražio da se izvrši povraćaj akcize za određenu količinu goriva.
Problem protesta je što ne znamo ko stoji iza ovoga i ko želi da napravi haos. Zatim ne zna se gde se šta blokira, kada i koliko će trajati blokada. Jedni blokiraju pola sata, drugi dva sata, treći ceo dan, to je samo slika i prilika neorganizovanosti i doprinosi revoltu onih kojima se ugrožava sloboda kretanja.
Evo protestvuju i seljaci u Francuskoj.
http://www.nspm.rs/hronika/francusk...almino-ulje-umesto-ulja-od-uljane-repice.html
 
Pravo da ti kažem, ja na to uzdizanje na pijedestal vrhovnika i kao uzročnika i kao rešenje, svih mogućih i nemogućih problema, gledam sa gađenjem.

Čist primitivizam.

I ne samo sadašnjeg vrhovnika, već i onih pre njega i onih koji dolaze za njim.

Kao i busanje u patriotska prsa ili komparacije privrednih grana za važnost nastanka i opstanka države.

A i detinje pretnje: će da se selimo ko i arapi...

Nema uspostavljanja sistema, on je uspostavljen, valja ga dovesti u stanje da funkcioniše. Ne počinje istorija od nas, niti se sa nama završava.


* * *

Ja jedini nedostatak jučerašnjeg seljačkog protesta zbog cene dizela vidim u nesrećno odabranom tajmingu.

Ispašće da smo" tajkunovi paori"... bzvz...

Građanstvo i seljaštvo nek se bune kao građani ove zemlje.

A seljačke asocijacije su esnafska udruženja i treba da se bune kao privrednici. Tu treba napraviti razliku !
 
Uspostavljen je partokratski sistem, zasnovan na nepotizmu i korupciji. Takav sistem se mora promeniti. Institucije su sve urušene, one ne funkcionišu i ne rade ono što treba, ne rade u interesu naroda koji ih finansira. Kada će se to desiti ne znam, ali da bi se to desilo treba mnogo vremena, truda i rada.
 
ne rade u interesu naroda koji ih finansira

Hej, hej, hej...

Opet naglašavam. Mi nismo "narod" !

Mi smo esnafska asocijacija, udruženje (poljo)privrednika i hoćemo da nametnemo svoj stav i svoje uslove poslovanja.

Daj okanite se populističkih priča.

Ne interesuje nas kao privrednike šta se zbiva sa obespravljenom svetinom.

Mi sukobljavamo interes svog kapitala i profita od njega sa interesom državne želje za oporezivanjem istog !
 
.
Zanimljivo, ali ovog puta novinarsko vladina koalicija ne pominje tajkune. Ovog puta pominju ISIS kao finansijera a protestanti su fašisti organizovani od strane narko dilera i ubica. Ja ne znam da je neka vlada ovoliko vređala svoj narod a da narod ponizno ćuti.
Vidim da neke dnevne novine najavljuju smanjenje akciza na gorivo, što u neku ruku znači da je protest uspeo. A možda je ta najava šargarepa na kanapu
Ako budu snizili naftu za dinar, reći će nam velikodušno “na bre” i to pretvoriti u svoju pobedu.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Draško Živković iz Malog Crnića, u kojem su juče takođe poljoprivrednici vozili traktore u znak upozorenja kaže za Agrosmart da su nadležnim predati zahtevi u vezi sa ukidanjem akciza na gorivo i da će se s daljim potezima čekati nekoliko dana, dok se ne dobije odgovor iz Vlade.

Po njegovim rečima dat je rok od nedelju dana, a pošto je jasno da je problem kompleksan i da je tehnički neizvodljivo da se akcize ukinu preko noći, nadležnima je predložena i naturalnu razmena kao rešenje – da se uključe Robne rezerve i da se uvede paritet kilogram pšenice na litar nafte.

http://www.agrosmart.net/vesti/traktori-danas-nisu-ulicama-vlada-potezu.html
 


Puna su nam usta OPŠTEG interesa, pa zato.

Sopstveni interes krijemo ko zmija noge, to je kao sramota da ga imamo.

A sve iz pohlepe, računajući da će se kroz opšti interes dobiti i više od onoga o čemu se lično i sanjati sme.

Lažni moral i nezrele ličnosti...

Ako je sunce, kuku suša, ako je oblak, kuku istrunu sve.

Saučešće se izjavljuje, na udovicu se pogleduje.

Retki su oni koji tribuni ne bi da budu, još ređi oni što za platu med vade, a prste sapiraju smatrajući sramotnim liznuti od tuđeg.

Baš jutros, na pijaci, komšija mi se čudi kako ne znam koliko bala je nakosio drugi komšija ! Ja svoje zbrojiti ne stižem, a da kradom brojim komšijske...

Delićemo bratski ! Nećemo vala bratski, nego pola tebi, pola meni. Ako smo braća, nisu nam kese sestre. Ljubav za ljubav, sir za pare.
 
Čime to nepotizam dotiče nas seljake, (poljo)privrednike, samostalne agrarne preduzetnike ?

Ničim, ama baš ničim ! ! !

Šta mene interesuje gde je ko zaposlio kći, gde snahu, a gde svatiku ?!

Mene mi da mi činovnik pruži uslugu u skladu sa propisom, drugo me ne dotiče.
 
2nrhguc.jpg
 
Nazad
Vrh