Proizvodnja rasada u plastenicima

Jura je li ti ovo ides po dvije biljke krastavice u jednu saksiju pa isto tako i u zemlju?
 
Mozda, ali ima 10-ak saksija na stiroporu a ovaj drugi 32.
Sutra krecemo sa sadnjom.Najveci problem mi je pruga.Radi se nova i vec 5 meseca nemamo normalne prelaze preko pruge.2 meseca je bila rupa moglo je da se prodje samo peske.Sada je namestena pruga i samo nasuto ono kamenje sto koriste.To bezi pod tockovima kao blesavo polomicu kombi do kraja.
 
Danas i juce vrsili pikiranje paradajza
14ctwk8.jpg
 
Evo ljudi kako vec godinama nista ne uspjeva u basti-na otvorenom,odlucio sam napraviti plastenik za svoje potrebe,plastenik je dimenzija 9x4,i u njemu planiram saditi paradajz papriku i krastavc.Kako ne znam nista o plastenickoj proizvodnji,zamolio bih vas iskusne proizvodjace da me uputite sta i kako trebam odraditi.Znaci od agrotehnickih,agrohemijskih mjera pa dalje,koliko ide međuredni razmak,koliko od biljke do biljke itd
 
Jedno naizgled glupo pitanje, ali smatram da je bitno... koliko nabijate treset u kontejnere?

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Ne nabijamo, zamjesimo (domoflor) sa zemljom preradjenog komposta, komsija ima gljivaru pa ima zemlje na izvoz. I ovih svih godina odlicno se pokazalo..

Послато са GT-I8190 уз помоћ Тапатока
 
Pa prilicno sabijam prstima i sadaljkom drvenom ili plasticnom navratim se 2-3 puta na kraju poravnam mistrijom tako da posle kada zalijem kontejner ostane ravan

- - - - - - - - - -

Kalaba da li se kroz ovu providnu cev ubacuje topao vazduh ili se isisava vlazan vazduh? Ili obe funkcije vrsi.?
 
Juce rasadjen paradajz Magnus u dva plastenika,u ponedeljak nastavljam sadnju Mondijala.Jutros bio mraz pa mi i nije bilo prijatno,ali dobro je proslo.
 
Nazad
Vrh