Proizvodnja paradajza u plastenicima

Ja ove godine BIG BEF BERBERANU VPF1 i od niskih TOP KAPI sve u svemu ne vise od 2000 struka i neku novu baburu TESLA a od ljutih KUN I HOMERU .
 
Ево парадајиза који је посијан 21. јануара
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Posto je naziv teme proizvodnja paradajza u plastenicima a ja sam relativno nov clan foruma imam jedno pitanje za sve iskusnije proizvodjace. Naime imam takvu situaciju da mi na nekim od stabala se susi cvet i opada pa cak negde i celo kolo. Plastenik je otvoren sada stalno i polivanje ide kap po kap svaki drugi ili treci dan. Da li je to opadanje uzrok neke bolesti, mnogo vode ili nesto sasvim trece. Molim za pomoc. Hvala unapred i izvinjavam se moderatorima ako sam omasio mesto i temu da postavim pitanje.
:sta:
Ovo ti je paradajz doziveo neki stres prosle godine.
 
Probao pre neku godinu i odustao.nije se pokazalo bas nesto a cena mu je ful.
najbolje mi se bilo pokazalo neko Grcko ali je i cena bila mnogo veca pa sam zbog nje i odustao.
 
Juce posadio 1plastenik paradajza.Imam zavese i prebacen agril preko biljaka.Najniza izmerena temperatura je bila 1stepen ispod agrila.U gornjoj zoni do plastenikai i do zavese -1,9.Paradajz je preziveo.Sada je stavljen dupli agril u dva plastenika sa paradajzom.
Valjda jos nocas mraz.
 
pozdrav Jura,interesuje me koja je sirina plastenika i koje razmake si koristio izmedu redova?
 
Ja sutra pocinjem da skidam zaperke neznam dal da skidam i donje listove koji dodiruju foliju?
Jura jel ti samo prebacujes agril preko biljke bez nekih drzaca (lukova) jel se neosteti biljka?
ubacicu suta neku sliku
 
Pitanje,u blizini mi ima jedna poljoprivredna apoteka koja vrsi rasprodaju,zatvara se,prodaju mi dva quadrisa 200 ml i aliette wg veliko pakovanje za 10 km,sad problem mi je sto je istekao rok 5god,u uputstvu stoji da i nakon 3 god po isteku regularnog roka se normalno moze koristit,smijem li koristit ta sredstva?
 
Nazad
Vrh