Prirodni pesticidi

Dzionik reagovale ili ne na samoj biljci ali ce sigurno da podignu rad bakterija u " mrtvom " zemljistu . Palo mi je na pamet posto je to cedjenje i filtriranje jako mukotrpan posao da se napravi filtar kesica u ovom slucaju gust dzak pa da se stavi direkt u opranu prskalicu da tamo vre .
 
Drugari,cedicu polako,u kantu od jupola,pa u prskalicu koja ima sito gde se sipa....,samo da to bude to....(duplo cedjenje)Ubacijo sam danas dve lopate kokosijeg izmeta u bure......Na 100 i kusur litara procedjenog planiram da dodam oko 300 l.vode dali je to malo ili puno?
 
Ђоле (и свима кога занима),не сме се употребљавати свака пластика.Поготово не од разних фарби и слично.То може да буде разлог зашто нешто не делује онако како смо очекивали а узрок је хемијска реакција биљака и компоненти од којих је изливена пластична посуда .
 
@ Tellnet, bravo logična stvar kesice...
Đole za svaki slučaj razredi malo više zbog kokošjeg.
 
Izvestaj posle zavrsenog skidanja soje koja je tretirana sa koprivom i pilecim iz.....:
Veci prinos po kj. sigurno za 150 i kusur kg. gde je tretirano nego gde nije u ovoj nezgodnoj godini.Sledece godine sigurno dva tretiranja......umesto pileceg ide golubije....
 
Dali bi se za nesto magla iskoristiti cedj/ pepeo i voda/ do sada ih nisam koristio ali bi mogao eksperimentisati na biljkama.
 
Izvestaj posle zavrsenog skidanja soje koja je tretirana sa koprivom i pilecim iz.....:
Veci prinos po kj. sigurno za 150 i kusur kg. gde je tretirano nego gde nije u ovoj nezgodnoj godini.Sledece godine sigurno dva tretiranja......umesto pileceg ide golubije....
Ukom delu Sombora imaš njive ?Imaš li za prodaju sirove soje ?
 
prskali smo sa pripravcima i sa pilecim predprosle godine i namucili se zbog stopanja dizni??
po meni ,problem nastaje jer i kad dobro procedis dolazi do ponovnog sleganja i stvaranja taloga
najbolje bi bilo procediti i prebaciti u drugu posudu pa ostaviti preko noci a tek sutra sipati u prskalicu i nikako ne koristiti do dna tkz sistem dekantacije
 
Nema potrebe jer ga povremeno trema mesati
Dobar je kad si bar 5' onesvescen :haha: :haha: :haha: :udri:

E da, da li sada treba zatvarati ili ne? :)
Meni je logicno da ne treba, jer moraju da se oslobode odredjeni gasovi kao produkt razlaganja, a ne moze se ni razloziti bez prisustva kiseonika. Ali opet, mozda se unutra desava neka fermentacija, pa bi ikad trebalo.. POMOC! :) Zna li neko?
 
Isto pitanje imam za fermentaciju koprive, dal da cvrsto zatvorim bure, ili samo necim da preklopim?
 
Има ли каквог природног лека за паприку која коврџа листове, вероватно у питању гриње.
Можда је и због временских услова али ето да питам, можда нако има каква искуства по том питању.
 
Dobar dan,u vezi koprive,dali je dovoljno da stoji u vodi nedelju dana i koliko često se mogu prskati biljke,hvala na odgovoru
 
"Pri toplom vremenu, vrenje nastana za 10-12 dana, a u hladnije vreme nešto duže."
"Ova sredstva deluju relativno kratkotrajno, te se moraju primenjivati svakih 5-8 dana u toku vegetacije, ili u kritičnoj fazi razvoja." (Branka Lazić, Prozor u bio-baštu, str. 58 )
 
Oprskao danas krompir i paradajz s koprivom(stajala je tacno 15 dana, smrdi za sve pare), u koncentraciji 1/20. Nego, sta radite s tim sto sto ostane, da li se moze iskoristiti i kasnije, pa da procedim i pretocim u flase? Stavio sam 1kg koprive na 10 l vode, gde da ja to potrosim ako moram sad odmah? Da li vredi da zalijem malo vocke s tim, ili da prskam i njih?
 
Oprskao danas krompir i paradajz s koprivom(stajala je tacno 15 dana, smrdi za sve pare), u koncentraciji 1/20. Nego, sta radite s tim sto sto ostane, da li se moze iskoristiti i kasnije, pa da procedim i pretocim u flase? Stavio sam 1kg koprive na 10 l vode, gde da ja to potrosim ako moram sad odmah? Da li vredi da zalijem malo vocke s tim, ili da prskam i njih?

Niko ne zna?
Mogu li tu koprivu sto se izfermentisala da koristim tokom cele godine za prskanje, ili ima neki tok trajanja?
 
Nazad
Vrh