Priplodni bikovi

Jel radi neko sa Taurusom i kakva su vam iskustva oko uzimanje njihovih semena. I da li je veci utrosak doza po teletu nego kod krnjace, v. plane i temerina? Posto planiram da uzmem Waldbranda od njih.
 
Prosle godine u julu sam uzeo od Taurusa 20 doza od Winnora. Sve je utroseno i od toga imam samo cetiri krave koje su ostale stelne sa njim,kod ostalih corak. I par dana po nabavci dao sam jednu dozu komsiji i pre neki dan mu se oblizni krava,dva zenska. Planirao sam i Walbranda da nabavljam samo malo manje doza pa da vidim kako ce on biti uspesan. Inace oba su zanimljivi po kataloskim brojkama
 
Prije nekoliko godina naručivala sam sjeme vrhunskih njemačkih bikova, imala probleme najprije s veterinarima jer im nikako nije bilo jasno zašto to želim pored domaćih bikova....platila i do dva puta skuplje nego inače...a onda krave nisu ostajale steone....nije bio problem do krava, bile su zdrave, već do sjemena koje je ostalo u kontejneru bez dušika a oni su i dalje osjemenjivali s tim....tako da sam na kraju odustala od svog entuzijazma.
 
Ja sto se tice toga bemam problema, ja sam u zadnjih godinu dana vecinu grla u stali semenio stranim semenom. Nije bilo problema sa ostajanjem steonosti, ali mislim da krnjacini bikovi(domaci) imaju najbolji rezultat, tj najmanje potrosenih doza za tele... Ja bi uzeo Waldbranda, jer trenutno najkompletniji bik uz Mantona i Wille-a. Mantona kod nas nema a od Wille-a cekam jos neko zensko, jer imam samo jedno. Sad nzn da li da uzmem. :sta:
 
Ma nije problem sa bikom i semenom, nego sa neadekvatnim lagerovanjem semena.
Zvoncice, kako si saznala da im je nestao azot u kontejnerima? Nije valjda da su priznali krivicu?
 
Ja sto se tice toga bemam problema, ja sam u zadnjih godinu dana vecinu grla u stali semenio stranim semenom. Nije bilo problema sa ostajanjem steonosti, ali mislim da krnjacini bikovi(domaci) imaju najbolji rezultat, tj najmanje potrosenih doza za tele... Ja bi uzeo Waldbranda, jer trenutno najkompletniji bik uz Mantona i Wille-a. Mantona kod nas nema a od Wille-a cekam jos neko zensko, jer imam samo jedno. Sad nzn da li da uzmem. :sta:


Uzmi par doza,mislim da vredi pokusati sa njim. A preporucio bih ti i Wida,isto Winnipegov sin,imam jedno zensko tele od njega (majka od Reprona) obecava da ce da bude silna krava. Samo nije za junice daje krupniju telad
 
Uzmi par doza,mislim da vredi pokusati sa njim. A preporucio bih ti i Wida,isto Winnipegov sin,imam jedno zensko tele od njega (majka od Reprona) obecava da ce da bude silna krava. Samo nije za junice daje krupniju telad
Ja imam kravu od Reprona ne moze da se zasusi(reka mleka),samo sto nije plodna(lose trazi). Dobar je Wido, ali nema bas ocenu za vime bas idealnu, ali bice to fenomenalna krava. Nek ti je zivo i zdravo. Ja imam od Rumga, Wille-a, Rave-a zenskace. A od krava imam od Herna,Vansa,Huma iz krnjace fenomenalne krave. Od domace bi prepoirucio i Valeska i Diska. :osmeh: Vansova cerka mi je 22. oktobra osemenjena sa Wille i sad je pred zasusenje i ima 19 litar mleka. Nije imala preko 25 ali jaka laktacija. A od Herna mi izasla u drugoj na 38 i od Fedrasa iz Plane i od Humida. Stvarno dobre krave. Male ali sve u mleko... :osmeh: A da li je neko imamo iskustva sa Rumom iz Temerina, semenio sam krave ali nzn sta me ceka. :sta:
 
Bik Vanmeile je ziv uvezen u centar V Plana, inace jako kvalitetan pogodan za osemenjavanje junica. Otac mu je Vanstein a majcin otac Ruap, daje kceri dobrog eksterijera, tako bar pise i nije skup, osemenjavanje kosta 2000 u mom kraju.
 
Zanima me kakav je bik Vans iz Krnjace. Veterinar mi osemenio kravu sa njim posto ja nisam bio kuci. Nemam iskustva sa Krnjacinim bikovima posto uglavnom sa planinim sam osemenjavao
 
Vans je Krnjacin bik u testu od oca Vanstein i majke Schnuppe , kombinacija Nemacke i Austriske genetike.Seme je za siroku populaciju(najjeftinije).
 
Imam jednu kravu od VANS-a,na drugom teljenju je dosla do 27 litara,videcemo kako ce se razvijati nadalje.Nisam najzadovoljniji njenim okvirom,nije povukla ni na majku ni na oca,malo je sedlasta,sto bi rekli kod mene.Vime korektno,bez pasisa,dobra muznost,dobra plodnost,sve u svemu solidna.
 
I moja je krava melez Hf. Videcemo sta ce biti posto je starija krava, ja hteo da je prodam veterinar mi nije dao. Hvala u svakome slucaju
 
Kolege,zna li neko nesto o Krnjacinim HF bikovima Zeher I Singer,gledao sam njihove junice za kupovinu pa me interesuje da se neko nije susretao sa njima?
 
Nazad
Vrh