Priplodni bikovi

Minimalna cena osemenjavanja i kod nas je 2000 ,uvozna krecu od 2500 pa do 4500.Jedino sto nam iole olaksava ove muke je nasa opstinska direkcija za poljoprivredu koja nam donira besplatne doze semena za grla koja su izvodjena na izlozbu ,i plus nam placa 6000din po izlozenom grlu.
 
Evo kod mene neke cene Vanstein 3200 din Ruptal i Wapuls 2400. Npr Dosa temerinski bik 1500 din bilo sa njim ,kakav je to bik bio zensko tele 52 dana staro tacno 150kg ,tele napredovalo vrhunski, imao sam i nekoliko muskih od njega isto dobro napredovala .Sto znaci domaci da je los. A inace u poslednje vreme sve semenim nemackim iz plane.
 
Nije tacno da su svi bikovi isti, da je tako onda bi svako ostavio bika kod kuce da skace i ne bi morao da bacas novac na osemenjavanje. Taj tvoj veterinar je neki pametnjakovic.
 
Ima li neko iskustva sa SAMLER-om iz V.Plane,imamo jedno tele od njega,mozda ga zadrzimo.A evo za par nedelja treba crveni holstajn da se oteli,osemenjena WAPULS-om.To me jako golica,sta bi moglo da ispadne ukoliko bude zensko tele.Inace SAMLER-a nema u novom katalogu V.Plane,ne znam razlog.
 
imam junicu 8 meseci stara od Samlera ,lepo napreduje bice velika krava .Krava se lako otelila malo pripomogao.
 
Kod mene bogami,ovo tele od SAMLER-a poslo zadnjim nogama,junica se nije dobro "otvorila" uopste,i bilo je dosta tesko teljenje.Za nesto vise od mesec i po dana jedna krava treba da se teli,isti bik je u pitanju.Tele zaista ima dobru formu,lepu crvenu boju i lepo napreduje,vidim da je i kod Nese i Milana slicna situacija.U prethodnom postu sam pomenuo WAPULS-a,kog smo ubacili na crvenog holstajna,interesujemo da li neko od kolega ima nesto od njega u stali i kako je zadovoljan njegovim potomstvom.
 
da li je neko osemanjavao sa ovim bikom MALHAXL kaze mi vet da je bolji bik,ne mogu da ga nadjem ni u jednom centru,a zaboravio sam da ga pitam iz kog je centra?
 
To je nemacki bik bio u velikoj plani, nema ga u novom planinom katalogu 2014 ,od 2012 god se nalazi. Kvalitetan bik po oplemenjvackoj vrednosti,spada u grupu elitnih.
 
Имам ја сад је 5 теле, ситнија крава, али лепог калупа и добре млечности...
Мислим да је раније Рад наменски коришћен за осемењавање јуница зато што даје ситну телад
 
Da to sam procitao na austrijskom sajtu zar. Ima izuzetno laka telenja i dobar udeo krvi RH 12.5% al me je interesovalo kako se kod nas pokazao i zato hvala cika jovi sto se javio. Ja nemam nista od njega a znam coveka koji i dan danas dobija doze od bika RAD iz velike plane. Dobar je sa ljudima iz centra a i jak odgajivac tako da mu oni izlaze u susret.
 
Nazad
Vrh