Priplodni bikovi

Pa da valjda su te godine najteze,pogotovo u nasim uslovima kad se nepomaze i onom malom broju sto hoce da ostane na selu i radi nesto,al ostaje nam da se borimo sa tim i napredujemo pa ce sigurno nekome posle nas biti bar bolje....
 
Mi znamo i imamo volje za rad ali nas jebe drzava sa cenama ,premijom , subvencijom, i na kraj sa cenom hrane (detelina kukuruz sacme koncentrat) i kad krenemo da racunamo mi onda useremo motku jer nam drkce ruka kad treba da hranimo nasu stoku ali zato Drzava ima resenje da bi nam smanjila stresne situacije ona nam pomaze uvozom mesa i mleka.
 
Upravo to pokusavam da ti kazem.Dok sve ostalo raste,cena sirovog mleka,sira,zive vage stoji.Ti ulazes i postajes siromasniji a ne bogatiji.
 
Otelila mi krava, mali INDUREIN je pravo cudo, od pre neki dan liže Meggi, rastura se.. A ja sam uzeo seme Lahora, sin od Laurela, a unuk od Lay Out.. Da li moze neko da mi kaze da li sam pogrešio i da li ce opravdati ocekivanja...
 
Webor je sin Webala u svc velika plana katalogu se nalazi ,bik iz domaceg odgoja Mlecnost popravio za +855 l +29 m.m +26 proteini .normalna teljenja ima .
 
Webor je sin Webala u svc velika plana katalogu se nalazi ,bik iz domaceg odgoja Mlecnost popravio za +855 l +29 m.m +26 proteini .normalna teljenja ima .

NJegovo tele mi je otelila holstajn krava bez problema, ali tele nekako suntavo nece zob nece koncetrat hoce slamu hoce taluzovinu(stabljika kukuruza) i hoce detelinu, dal je to normalno?? odavno nisam cuvao tele simentalca pa zato pitam, pokusao sam da nadjem katalog ali nema sanse....nigde ga nema, jel bi mogao da mi ti kazes nesto vise o kvalitetu? indeks lakoce teljenja itd... izvini sto te maltretiram...
 
To je domaci bik ,i oni nemaju tako podatke o testovima kao nemacki bikovi ,samo osnovne podatke . ocene za eksterijer su 7,7,7 sto su prosek .Webal vodi poreklo od krave Mabel koja u toku svog zivota dala preko 100000 l. Sto se tice tele jede sto mu se svidja .....
 
znas kad ga je holstajn krava lako otelila mozes misliti koliko je malo bilo, sacekacu jedno mesec dana poceo je da jede koncetrat cim sam mu smanjio detelinu, pa ako je kvalitet osemenjavacu sa njim,ako nije menjamo, ipak zahvaljujem na informacijama..
 
Potice od izuzetnog bika cije kcerke visoko mlecne ,kod takvih bikova telad su sitnija za razliku od bikova koja imaju tovna svojstva veca kod njih su i krupnija telad.
 
Znaci mlecni simentalac, da tako kazemo :) predpostavljao sam da krupnija telad imaju vise svojstva ka tovu nego ka mleku, ali nisam bio bas siguran jer smo mi uglavnom radili sa crno belima :)
 
Ne rumba nego rumgo imam njegove podatke iz kataloga nego me interesuje kakva su mu telad posto nije jeftin
 
A to, e jao izvini ja mislio da te katalog zanima pa sam se bacio na trazenje po guglu,izvini onda ..:ppozdrav:
Ja cu procackati na raznim sajt i forumima ako nadjem informacije javljam :)
 
Nazad
Vrh