Prikolice

Rekao bih da sam na vasarima video da ljudi prave stranice,duzni metar 25e i 500mm visine,navodno od 2mm debljine lima .
Necu 100% da tvrdim.
Negde između tebe i Bačke Topole mislim da se selo zove Gunaroš ako sam dobro zapamtio pravi čovek stranice po 17 e dužni metar 50cm visine.
 
Evo,malo osvezili jednu kikindu...ubrzo ce mo i drugu.....
my-nokia-053.jpg

kopija-od-my-nokia-052.jpg

my-nokia-056.jpg

i veceras....evo jeee.... :osmeh:
my-nokia-098.jpg

my-nokia-099.jpg
 
Farmer Bob

Ja sam juče kupio jednu "kikindu" za sitne pare pa si mogao i ovu moju da središ :haha:
fotografija0150.jpg
[/IMG]
 
Jedan poznanik kupio dve Poljostrojke na sajmu od 9t, cena 13000e komad. Vrlo mudra i potrebna investicija.
 
ja sam pitao za Fliegl-ove iste nosivosti i koliko se secam mislim da je rekao oko 12
 
Jedna od najboljih investicija mog kuma je bila kupovina 2 tehnostojske prozivodnje 2006 godine po ceni od ako sam dobro zapamtio 6.000e za komad. Kipuju na 3 strane, ispust sa zadnje strane. Podvozne jako. NH od 106ks se dobro snalazi sa njima i po njivi.

edit:

Nosivost svake je oko 10.500kg psenice - podatak od prosle godine. Bilo bi molje da znam zapreminu, ali me sad mrzi da cimam coveka oko toga :ppozdrav:
 
Kod nas u bih Tehnostrojka kosta 4.500 Eura sa njom treba da zaradis 9.000eura da kazes
da se isplatila.

Ja licno imam Fak Loznicu i prezadovoljan sam, nova je ali sam ja u fazi obrade i prerade
da je poboljsam za svoje licne potrebe
 
Adut-ova 12t prikolica na dve strane kipuje,levo desno rinfuza,ispust sa leve strane.... 11.000e sa pdv-om. Danas pitao na vašaru.
 
Gledao sam je na sajmu.Po meni nije dobra jer je jako visoka a ima uzan trag točkova.Ta se prevrće kao dvaput ništa.
 
Šta koristite za dihtovanje prikolica one koje ne dihtuju (stare drvene Pobede, kikinde) ? viđao sam svašta u modi je do sad bio purpen a sad sam čuo da po meri prikolice se naruči da se sašije džambo vreća i to je rešen dugogodišnji problem dihtovanja i patosa i stranica.
 
Pur penu za sitnije pukotine, pod i stranice koje su se rasusile, a za vece pukotine i gornje stranice koje nisu letva do letve dzakovi od uree raseceni da pokrivaju sto vise, priheftam ih onom heftalicom za drvo.
Bilo bi lepo resenje to sa dzambo vrecom, gde se one mogu nabaviti, da li je neko to uradio? Ja bi mogao da narucim za stranice onda, a ratosiljao bih se dzakova.
 
Nazad
Vrh