Prikolice

2zdzz1s.jpg



Zanima me vase misljenje o ovim prikolicama? Da li mogu biti bolje nego Zmajevke ili ne?
 
Pa upravo to sto je dosta niska , ja u tome vidim prednosti. Kad je niza lakse se tovari seno.
 
Vidis ja sam poslao mom bratu jednu ovakvu , samo sto je ta 5m x 1.8m. A ova sa slike je 5mx2m ili cak i duza. Rspitujem se jer ponekad mozda i mogu da naletim na neku ovakvu i naravno kupio bih je za trgovinu. Pa ne znam da li bi imale prodju kod nas?
 
Pa ova sa slike , ovakva kakva je moze da primi 6000kg psenice. Nema gibnjeve , gume preuzimaju tu ulogu, ima naletnu rudu i hidraulicne kocnice na obe osovine ( ako nema , onda se nabacuju) , prednji tockovi se okrecu pomocu spona ( neznam kako se zove takav sistem) . Ja mislim da ovakva bi mogla da bude u Srbiju od 2000-3000e sve zavisi od nabavne cene. Inace na njima stranice lepo dihtuju , tako da nije potrebno da se zatvara po coskovima prilikom transporta psenice.
 
Moj drugar uvozi prikolice Motokov iz slovacke,od 7,9i 12 tona kiperke su mada vecina bez stranica,ali nisu savijene,a prodaje ih registrovane za ok 1500e od 7tona.
 
To su traktorske prikolice,te od 12t su na isti sistem kao vagonke zmaj ali na sipke ne na sajle,ako vas zanima dacu vam broj na pp
 
Daj i meni broj tel . Da se nebi zaleteo sa ove Svajcarske , a vidis da kod nas ima jeftinije i to nove. Ali cekaj malo; nemoze biti 1500e nova prikolica , kad znamo da 4 gume za tu prikolicu prelaze pola cene prikolice.
 
Nazad
Vrh