Prikolice

www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
Evo slika stranica iz Bavanista, kako sam i obecao.
 
treba mi jeedno misljenje,imam prikolicu 5-otonku bez kocnica.Zanima me dali je moguca ugradnja kocnica i dali neko ima takvo sl iskustvo
 
treba mi jeedno misljenje,imam prikolicu 5-otonku bez kocnica.Zanima me dali je moguca ugradnja kocnica i dali neko ima takvo sl iskustvo

Prvo i osnovno što ti treba je osovina sa dobošima ako to nemaš onda dosta teško,ako imaš, onda kočioni klip rezervoar za vazduh regulacioni ventil malo creva i to je to.Mada ti delovi i koštaju dosta treba sesti pa izračunati..
 
Prijatelj mi je kupio dvije prikolice Zmaj 510 "vagonke". Stranice će praviti sam, jednodjelne, iz komada. Signalizaciju i zrak zna kako će riješiti a trebaju mu klipovi za kipanje i glavčine. Ako netko zna gdje bi se to moglo nabaviti, novo ili polovno molio bih pomoć.
Vrijedi li ići u Rumu na vašar pa tražiti?
 
Ljudi da li je ovo slabo za prikolicu za bale gde ce ici 200 -300 bala? Misljenja, saveti?
11111111111111111111111qn.jpg
 
Ne znam kako si planirao da rasiris sasiju pozadi, da li ce ici preko tockova, sto znaci visi klirens ili ovako da ostane. Osovina nije slaba, mada moze da se ojaca, medjutim ja mislim da je greska sto je sasija postavljena po sred osovine. Mislim da oslonac treba da bude sto blize tockovima, ja sam pokusao da nacrtam pa vidi. A sto se tice sasije pokusaj da natovaris 250 bala pa ces videti, ako se previse savije mogao bi i nju malo da ojacas. Konsultuj se sa jos nekim, ovo je moje mislenje :ppozdrav:.
WSzgT.jpg
 
po meni sasija nije toliko slaba mada nece da skodi da je jos malo pojacas a ono sto bih ja uradio sa ovom prikolicom je da bi joj sasiju prosirio do maksimuma jer ovako mi deluje da nema vise od 80 cm sirine a po meni da bi stala ta kolicina o kojoj pises ili priblizno trebalo bi da bude bar 1,2 ili 1,4metara ako to osovina dozvoljava jer svakako od viska glava ne boli a i bitno je sa cime ces vuci tu istu prikolicu,pozdrav od mene i srecno u rekonstrukciji
 
@zicko slazem se, svakako ce morati da poveca sasiju.
@vladj ako hoces da natovaris 250 bala trebalo bi da bude otprilike ovako: Ako tovaris 7 redova tako da u jednom bloku imas 35 bala, a ako su dimenzije bale 80x50cm. Dimenzija sasije bi trebala da bude 7mx2m. Jedino ako sa strane ne stavljas mrezu, pa moze i nesto uza jer ce bale malo da vire, ali ne manje od 1,6m. Cista matematika. :osmeh:

RfOby.png
 
Ako je cev "debelozidna" ne treba ojacanje, medjutim kod tebe mi se cini da ima var po sredini, pa su najverovatnije spojena dva U profila. Ovako sa slike tesko da moze da vidi debljina. Za pocetak probaj sa manjim teretom pa vidi kako se ponasa u transportu, ako se mnogo savija ti udari odozdo jos jedan U profil.
 
Mozda je vec bilo reci, ako jeste, iskreno se izvinjavam, ali moram da pitam.
Naime, pre desetak godina je moj otac prepravio stara zaprezna kola sa gumama, napravio je sanduk, i sad prikolica moze da se okarakterise kao spediter. Ja sam sad resio da je registrujem.
Recite mi, jel neko registrovao spediter, i sta bi mi sve trebalo za to. Kola su imala nekada belu tablicu na sebi. ima nosivost oko 4t a prikolica ne tezi vise od 800 kg. Hvala unapred.
 
Nazad
Vrh