Prikolice

Iz pročitanog zaključujem da ti nemaš problema jer vučeš kamionku dok ostali koji vuku kamiJonku imaju problem. :sta:
 
Kad već spominjete kompozicije evo jedne moje slike iz teme IMT...

b4835ec0aecbc9db5db0e98632da466e.jpg


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Lepo stoji u zakonu da je potrebno 4Kw snage traktora za 1t tereta a mi se kao pitamo zasto.Neka se javi kolega @Boban NB pa neka objasni,jer vidim da je mnogo bolje upucen u tu materiju od nas.
нисам у овај део упућен око терета, вучне и зауставне снаге. По мени, мислим да би требало и мало више снаге, једно 6Кw по тони терета.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Mi kamionke jedino i koristimo, i samo sa starom 82jkom ih teglimo, za sad samo 2 puta je bilo muke, a i tad smo se sami iskobeljali. Jednostavno planiramo i pazimo i izbegavamo rizike ako mozemo.
 
Sa kamionkom na mekanom terenu je ogromna razlika između duplih točkova i balonki samica.
Sa 577 vučem godinama kamionku bruto 20t bez problema, kakvo bre cimanje, a kočnice koče kao na autu, na dodir, ali nikad pun neskrećem sa tvrdih uvratina ili asfalta ::namigivanje:: .

Vuces je zato sto sve uradis po suvom.U repi po blatu traktor od 150-170ks ima muke i tekakve.

- - - - - - - - - -

Vidi kako ide ruja po blatu devetom:haha:
[video=youtube_share;-xh4dkcPVrA]https://youtu.be/-xh4dkcPVrA[/video]
 
A i zmajevke natovarene... do pola....

- - - - - - - - - -

Ovako je to bilo....

rjmkoy.jpg
 
Pozdrav!
Kupio sam prikolicu bez papira, pločice, broja šasije... e sad mene zanima ima li netko na ovom forumu tko bi mi znao reći o kojoj prikolici se radi, proizvođač i tip.
Rekao mi je čovjek na tehničkom da moram znati te podatke da bih ju mogao registrirati.
Dimenzije sanduka su 3500 x 1900 mm, ukupna dužina sa rudom je 5100mm, ima zračne kočnice i trostranu kipu.
Zamolio bi bilo koga tko zna nešto od navedenog da mi odgovori.
Hvala!
[IG]
rlxedf.jpg
[/IMG]
2rqyu7k.jpg
[/IMG]
205umjc.jpg
[/IMG]
2vj2x60.jpg
[/IMG]
smg7z5.jpg
[/IMG]
Ako sm fulao temu nek admin prebaci gdje treba.
 
Poslednja izmena:
Зависи који је код њих систем регистрације без икаквог папира.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
jesi siguran da je tako mozes registrovati? ja ne bih garantovao bas

Mogu, jedan svjedok da nije ukradena i napravim u MUP-u zahtjev za izdavanje broja šasije i onda čekam.
Kolega mi je to radio samo je on znao tip i marku prikolice..... radi gabarita,
sve ukupno je platio manje od 100 eurića sa osiguranjem, tablicom i knjižicom vozila, samo je mjesecima čekao izdavanje broja šasije od MUP-a.

Zato još jednom molim nekoga tko zna koji je tip da mi pomogne !!!!
 
Poslednja izmena:
Kod nas to možeš poručiti kod vulkanizera-može po meri koja ti odgovara. Ili negde u prodavnicama koje imaju hidraulićna creva
 
Ima u Obrenovcu, ali ne znam da li šalju postom. Imam neki broj, ako hoces, javi se da ti posaljem. Ali najbolje je da odes, odneses uzorak i oni ti urade za 10-15 minuta po meri i prema priključcima koji ti odgovaraju.
 
Nazad
Vrh