Prikolice

Utva 14t trostrani kiper namontirane samice gume nastavci za repu na njuma ponjeve ja vukao u silos sa 560, da mi je Neko pricao nebih verovao, ispalo je tako da moram SA njim reko ako nista ici cu 2 brzinom polako pa sta Ima veze, I kultiviram 2 ceo dan pa mu nista ne bude a ona ide kao I zmajevka 489 isto tesko nista teze problem je samo krenuti na vagi klizu gume slajfuje u njoj je bilo 16200kg neto a ima sama sigurno 4-5t

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
Te utve su jako povozne prikolice. Sad treba da radim remont ove druge utve, pa kad krenu radovi biće i slika u odgovarajućoj temi (kamionske prikolice u službi poljoprivrede)...
 
I nemozes je registrovati.
Pametnije ti je da uzmes dve registrovane zmajevke
Sve se moze kad se hoce(citaj ima sredstava)

- - - - - - - - - -

Utva 14t trostrani kiper namontirane samice gume nastavci za repu na njuma ponjeve ja vukao u silos sa 560, da mi je Neko pricao nebih verovao, ispalo je tako da moram SA njim reko ako nista ici cu 2 brzinom polako pa sta Ima veze, I kultiviram 2 ceo dan pa mu nista ne bude a ona ide kao I zmajevka 489 isto tesko nista teze problem je samo krenuti na vagi klizu gume slajfuje u njoj je bilo 16200kg neto a ima sama sigurno 4-5t

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
Kamionsku prikolicu 14t bez 80 konja i prednje vuce(osim ako je njiva blizu asfalta i put je dobar i suv)ni ne pomisljati kaciti...prikolica 20 tona nosivosti u proseku vaze preko 6 tona sama,i ako se napuni propisno po dobrom putu jedva je pokrene 105 konja,bez prenje vuce bi mogao samo da se slika pored nje,a ako je los put bez 150-200 konja zaboravite....kakav bre 560,o cemu se pise ovde cesto gledam i ne verujem,pa jedan umalo nije zavrsio sa 560 u kanalu sa samo 7 tona u kamionskoj kad je trebao da smota pod 90...nemojte biti smesni.

- - - - - - - - - -

Solasice nose Utvu,ali 20t je tert ozbiljan i nema sanse da nose solasice,moraju duple.
Za ovo kako ih mi koristimo No1 su duple,ima jedan tu kod nas koji ima samice,ne kazem-ide 15t,ali uzak trag,a visoka prikolica,a propada bas fino,u blatu mogu misliti kada zapadne...duple em stabilne,em ako jedna guma ode,tu je druga do otkupa...pukne ti samica na sred puta sa 25 tona tereta,sednes pored nje i places.
 
Лако је вама да се зезате по равници зезате..
Мој комшија на 560 закачио утву мислим да је негде око 7-8 тона скоро пуну кукурузом у клипу па га је раковица 65 вукла на свако мало брегче

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Koči i zmajevka kao kamionka kada modifikuješ kočnice. Na svaki točak po jedan kočioni cilindar pa kad nagaziš kočnicu ako ne paziš eto te na šajbni od traktora.
Tako je,kod mene su jos originalne kocnice na zmajevkama.Deda ih kupio u zlatna vremena 86te. I dan danas u mestu stopaju kada se mora,inace cuvaju se kocnice kada se vozi. Nemora sve na juris,onda i to traje.

Sent from my B15Q using Tapatalk
 
Mada i svi noviji traktori koce dosta solidno, posto koce i prednju osovinu, samo sto svi bi mi potjerali zmajevku 50km/h ja potjero jednom dve prazne 55kmh, zadnja samara iza kada sam morao usporit kad se nije izvrnila njoj je do 30 plafon ..
 
Ja sledeci put kad budem bio primoran da vucem sa 560 neku veliku prikolicu zvacu kolegu srdjan7 da odvuce da se ja nebih patio sa svojim MAGARETOM lepo napisem da sam bio primoran al kolega srdjan7 misli da ja to vucem kroz vagase I po njivi
Kolega asvalt je u pitanju a pisao sam I o brzini kretanja!
A kocis vazduhom, neces valjda SIDRO bacati da stane!
Letos sam vukao neku 3 osovine krunio kukuruz u nju pa lakse naterati traktorom nego kamionom I kad je bila puna odvukao sam je traktorom 560 jedno 2 km do vage tamo ima mesta da se kaci za kamion, inace odem kod kupca za kukuruz uzmem njegov kamion sa prikolicom ja ga doteram u selo nakrunim pun i odvezem u njegovu firmu tako vec godinama
Ta sa tri osovine nije kiper, ima gace kecelje za rinfuz bruto je bila 19800kg I opet isti 560 I ide dok ne moram da skrecem u drugu ulicu onda mu tesko sve slajfuje po asvaltu ali se bori kao LAV a dok teras ravno bas lako ide

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Bolje je svakako kada je traktor malo jači i teži ali nemamo svi takav pa ide onaj koji mora.Jednom me je uhvatio jak pljusak sa punom prikolicom u ataru na možda kilometar od asfalta i bilo je i povuci i potegni i ne okreći se sine.Prednja vuča,pun gas a blato se nakupilo između točkova,šoraju i ne okreću se.Da sam imao još 200-300 metara ostao bi da čekam prve ljubičice za izvlačenje.
 
Svi vucemo predimenzionisane terete sa malim traktorima. To ide dok je suvo, cim je blato onda ili ne idem ili otkacim zadnju prikolicu.
 
Ja potpisujem da se moja kamijonka sa duplim tockovima koja nosi i 18 t vuce bar 20% lakse od dve zmajevke sa 16 t. Te zmajevke se tesko vuku zato sto nose takve gume, da je nova generacija guma sigurno bi se lakse vukle.
 
Nazad
Vrh