Prikolice

prava je za brdske krajeve,ali je preskupa

- - - - - - - - - -

ja sam pravio nešto slično koristim je najviše u voćarstvu ali i za sve ostalo obične prikolice retko kačim zato što je ova mnogo stabilnija ,nema opasnosti od prevrtanja,kuda može traktor može i ona bez proble
FLJUy26.jpg
ma
 
Stari tip zmajevke ko sto si ti pazario su malo nize..ispod gibnjeva treba da se stave podmetaci da ih podignes..meni sene svidjaju kamionske,mislim da su pretvrde..nemam zamerku na balonke..kad budem menjao opet cu kupiti njih,ove traju vec 35 godina..

Neki dan sam vozio 18 tona gnojiva sa Tehnostrojkom DP1100 (gume 385/65R-22,5) i Našičankom 8 t (gume 12-ice balonke). Temperatura vani oko -2-0 C, brzina kretanja u prosjeku 30 km/h, a balonke tople dok su kamionske gume ladne. O njihovoj temperaturi po ljetu neću ni pisat. Kamionska guma je zakon što se tiče asfalta. Mirnije na cesti i pri većim brzinama, ne cupkaju, manje se gume griju, više nose... Inače smo dosta u transportu sa tandemom koji sam naveo i to na prilično dugačkim relacijama tako da su nam te balonke raka rana. Zmajevka koja čeka remont dobit će 385/55R-22,5 tako da više nemam problema sa grijanjem, cupkanjem...
 
Neki dan sam vozio 18 tona gnojiva sa Tehnostrojkom DP1100 (gume 385/65R-22,5) i Našičankom 8 t (gume 12-ice balonke). Temperatura vani oko -2-0 C, brzina kretanja u prosjeku 30 km/h, a balonke tople dok su kamionske gume ladne. O njihovoj temperaturi po ljetu neću ni pisat. Kamionska guma je zakon što se tiče asfalta. Mirnije na cesti i pri većim brzinama, ne cupkaju, manje se gume griju, više nose... Inače smo dosta u transportu sa tandemom koji sam naveo i to na prilično dugačkim relacijama tako da su nam te balonke raka rana. Zmajevka koja čeka remont dobit će 385/55R-22,5 tako da više nemam problema sa grijanjem, cupkanjem...

Za 12ice ne znam..zalili su se ljudi dosta na 15.5 balonke da pucaju..zmaj nosi 18ke,mi smo na nasu silu puta u pretovari isli po 40 do 60 km u jednom pravcu i nije bilo problema..na jednoj koja je kod nas od 79te kupljena nova brezoni jos nisu odvrtani..ali gume nikad nisu duvane preko 2.8 bara..puna šljunka sa save nosila je bar 12tona..
 
- - - - - - - - - -

Neki dan sam vozio 18 tona gnojiva sa Tehnostrojkom DP1100 (gume 385/65R-22,5) i Našičankom 8 t (gume 12-ice balonke). Temperatura vani oko -2-0 C, brzina kretanja u prosjeku 30 km/h, a balonke tople dok su kamionske gume ladne. O njihovoj temperaturi po ljetu neću ni pisat. Kamionska guma je zakon što se tiče asfalta. Mirnije na cesti i pri većim brzinama, ne cupkaju, manje se gume griju, više nose... Inače smo dosta u transportu sa tandemom koji sam naveo i to na prilično dugačkim relacijama tako da su nam te balonke raka rana. Zmajevka koja čeka remont dobit će 385/55R-22,5 tako da više nemam problema sa grijanjem, cupkanjem...

A po blatu sa kamionskim gumama milina voziti.Vele slalom:haha:
 
Poslednja izmena:
Za 12ice ne znam..zalili su se ljudi dosta na 15.5 balonke da pucaju..zmaj nosi 18ke,mi smo na nasu silu puta u pretovari isli po 40 do 60 km u jednom pravcu i nije bilo problema..na jednoj koja je kod nas od 79te kupljena nova brezoni jos nisu odvrtani..ali gume nikad nisu duvane preko 2.8 bara..puna šljunka sa save nosila je bar 12tona..

Gume su 18 coli (kao i na Zmajevki), ali su široke 12,5.

@nikola indjija: To je manji problem u odnosu na njene dobre strane kad je na traktorskoj prikolici.
 
Koliko mislite da vredi ovakva prikolica?
Odgovarala bi mi zato sto je trostrani kiper i tandemka, zapremina je 10kubika, ukupna nisivot je 12t, a prazna je 3t. Ali je ceni 6.000e.
Cena mi ne odgovara bas najbolje.:osmeh:
post a picture
upload image online
 
Poslednja izmena:
Ne, ljudi. Moja je greska. Izvinjavam se.
Prvo sam stavljao slike na forumu, pa mi on kasnije pisao da treba da stigne traktor iz Svajcarske, zamena za ovaj i neka manja prikolica.
 
Alo je prikolica 10 metara kubnih, nemože u nu da stane 12 t... Pa ova sa slike vredi kao dobra zmajevka, 5500 plafon...
 
Sličnu ja i burazer kupili za 3600€,tandemku,kipuje samo nazad i malo lošije gume,al zato ima duvljka na njoj koja ide preko kardana,za pretovar.
 
Nazad
Vrh