Prikolice

da dato je ta potrosnja....e sad mozda neki farbar,mislim stvarno farbar u struci,pa bolji spric,mozda moze i sa manje...ima i to uticaja sigurno
 
da dato je ta potrosnja....e sad mozda neki farbar,mislim stvarno farbar u struci,pa bolji spric,mozda moze i sa manje...ima i to uticaja sigurno

Sigurno da ima.. Ja nisam profesionalac,spric mozda malo vise baca,malo curi i tako... Litar gore dole vazno da se dobro ofarba i da ne izbije rdja za godinu danna.. :ppozdrav:
 
upravo tako ni ja nisam farbar,ja elektrotehnicar,a i spric onaj neki sto ima u kompletu uz kompresore 1.6 dizna....a od svega sto dosad rekosmo mislim da je najbitnije ovo sto si na kraju prethodnog posta otkucao :-D
 
Evo kako izgleda dvokomponentna osnovna(temeljna) koju ja koristim:
ABCD0005_zps5eedb0c4.jpg

A ovaka joj je boja:
ABCD0006_zpsb9c6bf63.jpg


Kada se nanese na cistu metalnu povrsinu nema sanse da se ljuspa ili otpada. Zavrsna hvata na nju bilo koja po zelji.
 
Koliko se secam zadnji put kada sam nabavljao bila je oko 1200 din po setu(farba + ucvrscivac). Set bi trebalo da ima 1.25lit. Postoje i veca pakovanja koja su jeftinija ali to nisam uzimao pa neznam cenu.
Cenim da bi ti za stranice trebalo bar 5-7 setova za dva prelaza.
 
Da, sasija je od BSS prikolice, gume kamionske a sanduk je kao kod zmajevke samo sto su ove za 15cm duzi i 25cm siri. Fale jos rezervni tockovi i gabaritna svetla.
 
I ja mislim da vredi toliko ako ima papire ali ima i dosta ulaganja u nju.. Kao da je prevozila krec ili gresim??
 
izgleda da je cim je taka bela,pa da uradis stranice i patos to pređe hiljadarku pa da je ofarbas,ima tu lepog posla i ulaganja:sta:
 
A za 900-1000 evra mozes da uzmes mnogo bolju prikolicu mislim na IMT...

- - - - - - - - - -

Da li bi neko menjao jedno osovinku prikolicu za Kikindu prikolicu????
 
Takvu IMT sa takvim gumama moj stric letos prevrnuo punu zita upao tocak u razor i ode prikolica, jako lako se prevrce zato mislim da te gume nisu za nju.
 
I ja mislim da te gume nikako nisu za tu prikolicu.. Kod mene u selu se sad svi kaju sto su dali felne sa njihovih prikolica u zamenu za felne sa Dzemsa i plus doplata.. Sad gume za dzemsa nemogu da nadju pa su vec nekoliko morali da kupe nove felne i nove gume naravno orginal... A prvo se smejali mm dedi sto i on to ne uradi.. Naravno on nije hteo to... Ja mislim da su oni u fabrici lepo to proraculali koje ce gume da idu na tu prikolicu a ne kamionke ili ostale gume... :ppozdrav:
 
Jesi li siguran da su menjali za Dzemsove gume i felge a ne za Dajceve.
Za IMT 3 tone prikolicu je ubedljivo najbolje resenje Dzems felge i gume. Gume su dimenzija 9.00x16 sa 12 platana, nosivost 2.5 tona po gumi, precnik gume oko 88 cm. Te gume mogu da se nabave bez vecih problema i uvek ih ima(npr. Conig). Felge su takodje perfektne, jer imaju prsten pa se veoma lako montiraju, a polozaj srca im je takav, da prosiruju trag tockova po 5cm, bas koliko treba i prikolica je sa njima optimalno stabilna. Kada se postave, nema potrebe za podizanjem sanduka jer kipovanje u sve tri strane ide pasent i pod nigde ne dodiruje. Srce za felgu je jako jednostavno i jeftino(ide kao nastavak za postojecu felgu), moze da se uradi u sopstvenoj radionici. Ja sam radio od ploce 8 mm.
Ja sam ovo uradio prije 15 godina i od tada nikad nisam imao gumi defekt, a do tada sam se nakrpio guma za ceo zivot. Prikolica je povozitija 40%, jer ove gume ne legnu ni sa 4-5 tona. Rezervni par sam jeftino uzeo na otpadu u Bosni, jos uvek ih koriste vojni Iveco kamioni . Bilo ih je na otpadu jedno 40 kom. Ja sam uzeo dvije skoro nove.
 
Nazad
Vrh