Prikolice za rasturanje stajskog đubriva

Ja sad slusam 600 prikolica i otisli lanci
Ja sam mengele kupio polovnu drvenu 40+god uradio sigurno preko 500_600 tura samo podmazujem
Lance jednom skratio cim sam je kupio
mislimda je velika stvar brzina izbacivanja praznjenja prikolice, sto sporije duzi joj je vek manje opterecenje na sve delove

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Ja sad slusam 600 prikolica i otisli lanci
Ja sam mengele kupio polovnu drvenu 40+god uradio sigurno preko 500_600 tura samo podmazujem
Lance jednom skratio cim sam je kupio
mislimda je velika stvar brzina izbacivanja praznjenja prikolice, sto sporije duzi joj je vek manje opterecenje na sve delove

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
da ima velikog znacaja brzina praznjenja ali i kakav se stajnjak radi ako je suv teze kliza
 
mi imamo heywang prikolice sa jednim rotorom menjamo lance i lancanike svake dve tri god sve zavisi ako se nedesi neka havarija pre da pukne sraf na precagi pa zapne u sasiju pa istegne jedan lanac vise
 
Što bi bilo gubljenje vremena da se zagreje lančanik i svuče sa osovine? Silazi ko 21. Okreneš ih i teraj još taj isti lanac još par godina.
 
Što bi bilo gubljenje vremena da se zagreje lančanik i svuče sa osovine? Silazi ko 21. Okreneš ih i teraj još taj isti lanac još par godina.
U dosta slucajeva nisam uspeo, bas pre koji dan na METAL FUCK prikolici 8t dva sam skinuo jedva grejao do iznemoglosti a dva NI DA MRDNU!!!! Kajla se pojela i uvrnula
A pocela je igra sa sastavljanjem SIP prikolice
Krenuo sam od tockova (nisam ih imao) a hocu gume 225/75R16
nasao sam dve felne 16" ali je jedna uzana bila je za gumu 600r16 pa sam je sirio
Sledece je T reduktor i zadnja osovina patosa sa sve pogonom
8754c416a747448298e681b8c0b27350.jpg
2af52367cc1d8ca6ebe668689d2f952c.jpg
819f401e2160dfba93d666ed608a687c.jpg


Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Kajla se pojela i uvrnula
Ok, ima i perverznih slučajeva.... Nisi mogao znati da se kajla pojela i uvrnula dok nisi razbucao skroz. Bar si probao. Ali ove male prikolice tipa majevica, tehnostroj o kojima se pisalo... one uglavnom popuste jer im se ne dešava tako nešto. Malo je opterećenje na tu osovinu i kajle jer su male nosivosti. I po meni je šteta ne okrenuti lančanike i pokušati iskoristiti original lanac i lančanike jer ovo što se nudi na tržištu.... Ako ne ubodeš dobar kvalitet, trajaće isto kao i original lanac sa okrenutim lančanicima.
 
Baća hoćeš baš balonke ili moraju?
Ja treba moju da obuvam pa vagam između 17,5 i 19,5.
NIKAKO balonkeeee!!!!!
Guma od 120e mi ne treba na prikolici
16c stavljam na djubretare kupim po 800_1200din komad 3_5g starosti i traju dosta


Felne ispadose LEPOTICE
ca47362298f206da11493aa4ca5fae14.jpg

A za zupcanik pogona trake sam mozgao dosta i jutros tovarim staro gvozdje i nadjem neki zupcanik iz (reduktora tocka sumske masine istog precnika kao na prikolici a sirine 50mm zub k'o palac )
Tako da fali jos reduktor i osovina sa lancanicima
Rotor cu horizontalni sam cu ga praviti

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
a677eade660adf823c38cd8a1901aef5.jpg
 
Poslednja izmena:
Па запнеш за летву доле и пукне држаљица од вила на пола, тек онда иде истовар. 😡😡😡
 
Nazad
Vrh