Prikolice za rasturanje stajskog đubriva

A za cimanje 5-6km ako su lose lenije bolje je da ne njaka zadnje tockove... Iako je njiva daleko od kuce bolje je za vuci 8tonku pa natovarim na nju vise od 10t i ide bez problema!
 
ne radi ništa jer one tako rade i još lepše rade nego velike mislim sitnije razbace ,hvala na adresi valjda će nekako proraditi
_________________________________________________Post je spojen: [time]1236803139[/time]_________________________________________________
ja sam sa ovom radio i po 20 prikolica na dan i imao sam 6km do njive znam da je sporije ali može se uraditi
 
Stajnjak skladištim na okrajku njive koju hoću da đubrim.
Istovaram na gomile a kada se nakupi dovoljno, onda angažujem neki ULT da napravi veću gomilu.
Onda u jednom danu obavim i rasturanje i oranje.
Mislim, možda i grešim, da tako manje đubriva propadne prilikom rasturanja.
 
To rade i kod nas ko nema mesta da drzi stajnjak u dvoristu! A bilo je slucajeva da je stajnjak nestao sa njive!
(mislim sa takve gomile kao sto Branko spominje)
 
ne mogu da verujem pa eno im ja imam oko 150 prikolica pa neka nose ,ne grešiš branko to je u redu
 
Sa vertikalnim spiralama razbaca šire (i u stranu) , dok sa hor. samo malo šire od prikolice ! :cao:
 
mityoo je napisao(la):
A za cimanje 5-6km ako su lose lenije bolje je da ne njaka zadnje tockove... Iako je njiva daleko od kuce bolje je za vuci 8tonku pa natovarim na nju vise od 10t i ide bez problema!

Da, smo što ja nebi mogao dvoosobniku ni po ravnom vuć s fergiem, jer je usro na utovarivaču, mali ima premalo kila.... I ursusu digne sva 4 u zrak :D , samo čekam kad će mu svuć poklopac hirdaulika ili pokidat toplink polugu.

Kad smo uzimali nije bilo onih uskih(brdskih), što im točkovi strše van sanduka, ali ide i ovako samo nebudi ljen šaltat u nižu. A ako su gume napumpane kako treba ne njaka puno, i ovu kad se isprazni do pola jedva ju vuče po njivi jer neopterećuje traktor (uz brdo ili na rikverc netreba ni pokušat ići), a kako bi tek punu malu dvoosovinku....

Kod mene je problem brdo.... a još kad je put zatravnit, nije problem za popet se, nego spuštanje ::lose::


Bolje razbaca s horizontalnim, bude jednoličnije.. Iako ova može napravit tepih, ali bar sam tako čuo za horizontalne...
 
mityoo je napisao(la):
To rade i kod nas ko nema mesta da drzi stajnjak u dvoristu! A bilo je slucajeva da je stajnjak nestao sa njive!
(mislim sa takve gomile kao sto Branko spominje)

Mom kumu su zapalili 20 prikolica.
Pa i to je rizik posla.
 
:bravo: :bravo: :bravo:
_________________________________________________Post je spojen: [time]1236808069[/time]_________________________________________________
zapalili
 
Ja imam majevicinu 4t kupio pre 3 god novu i pojavio mi se problem u tockovima. Drmaju mi se osovine tockova (podjednako na obe strane) i sad kad je prazna stoji kao raskrecena a o punoj da ni ne govorim. Sto se tice razbacivanja po njivi jako sam zadovoljan pravi tepih iza! Jel zna neko kako da resim taj problem??
 
ja imam tehnostrojevu mislim da je 3t ali kada se natovari sigurno ima 5t i imam nemru da je prodam
 
i9393_ABCD0003.JPG

i9392_ABCD0002.JPG

i9391_ABCD0001.JPG

todore evo i slike stigle pa ti proceni :D
 
moj komsa ima istu a sada kupuje novu a inace moj drug ej kupio jednu 10 tone neznam koja je ali ima 4 tocka nova je ona i cisterna 3600ll 18000 evra
 
Nazad
Vrh