Prihranjivanje pšenice

Danas prihranio pšenicu sa Anom, kako joj bude. Sredinom aprila još jedna prihtrana, verovatno KAN ili AS ako ga nađem.
 
sve prognoze za sada javljaju kisu za vikend,tako da bacanje verovatno krajem nedelje
mada i tu kisu smanjuju vec kako je bilo njavljeno

problem je sto od sledece nedelje javljaju minus jutarnji
 
FOSKAN MAX 36%, са саставом 26% N, 5% P2O5, 5% K2O, је л' то азотно ђубриво замена за KAN, или NPK? Нуде ми то за прихрану пшенице као KAN али гледам у регистру средстава за исхрану биља се води као "Neorgansko složeno čvrsto mešano NPK đubrivo" а KAN ђубрива се воде као "Neorgansko prosto čvrsto azotno đubrivo".

Зна ли неко, у ком облику је тај азот?

Ево састава:

 
Kakva druga treća sezona loša, bila je prošla loša a predhodne dvije dobre. Što se tiče proračuna tu mi ni knjigovođa nije ravan😃, najmanje 20g vodim evidenciju povrtlarsta, ulog, zarada prinos i zabeleške u radu. Ratarstvo sjedem i na obični papir saberem plus minus i vidim na čemu sam. Nikad ne lažem pa će te na kraju dobiti izvještaj koliki je ulog i šta sam ili nisam dobio. Dobro će doći i vama da znate šta se ima od ovakvog ulaganja. E još za kukuruz da kažem da radim veća ulaganja zato što planiram navodnjavanje. Za njega je već zaorano 800 kg /ha đubriva a biće još.
Je l' si ozbiljan sa ovim ili je sega ?
 
To sto si ponovio nije nikakva šega, neznam dali si mislio na evidenciju ili dvije loše sezone.
 
Rodiće i kod mene solidno na normalnoj godini i kada ne bacim ništa NPK uz malo KANA, to bi moglo proći godinu dvije, ali posle bi bio pad prinosa.
 
Volio bi se makar približiti onom Amerikancu sa kukuruzom 😁, ali znam da mi klasa zemlje nema taj potencijal.
 
Nazad
Vrh