Prihranjivanje pšenice

Miladine, ja bih na tu količinu pšenice ručno razbacivao veštačko đubre, da budem siguran da svaka biljka dobije jednako.
Ideš iz krajnosti u krajnost.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Koja krajnost, ja nastojim da moje uloženo vrijeme maksimalno naplatim, ja ne razmišljam pošto je bila pšenica i pošto će biti. Ulažem svake godine u fulu jer drugačije neću, Neko će sada da kaže lako ti je uložiti u malo pšenice i kukuruza kad radiš plastenike, ali nije tako. Nekada davno sam rekao ovom Yarinom menadžeru da su mu đubriva preskupa da bi ja to davao po njegovom receptu, on kaže, griješiš jer svaka uložena kila đubriva povećava zaradu. Na kraju sam posle više godina eksperimentisanja shvatio da je bio u pravu. Ja đubriva forsiram do gornje granice koju će biljka maksimalno iskoristiti. Plan mi je za pšenicu ove godine dati više KAN-a nego što sam prije davao. Prvo bacanje je bilo 320 kg/ ha a drugo će biti 200 kg/ ha. Ovo je novina u mojoj proizvodnji pšenice, a palo mi je na pamet da isprobam zbog nekih zapažanja koje sam prije primijetio.
 
Zar ti stvarno misliš da tvoji troškovi i troškovi nekog mnogo većeg proizvođača mogu da se mere? Tebi je na kocki delić, njemu je mnogo veći delić na kocki.
Misliš da mi ne znamo za Yara đubriva i ostalo?
Misliš da ne znamo da pređubrimo njivu?
Tebi svaka čast na trudu, ali ideš u krajnost.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
ma ni njemu ovo ne ide u plus nikako,pa da je i bastica 20ari

Prvo bacanje je bilo 320 kg/ ha a drugo će biti 200 kg/ ha

nisam ispratio samo jel je ovo prvo osnovno 320kg ili prihrana?

posto je tema prihrana psenice
 
Neznam za velike proizvođače kako razmišljaju, a o kojoj kocki pričaš, ako pričaš o prirodnoj kocki suši, kukuruz ću zaljevati, ako pričaš o gradu (ledu), osiguravam ratrstvo, jedino da doživimo nešto što još nismo.
 
Osnovno u oranju 500 kg / ha10-26-26, plus 200 kg/ha urea. Prva prihrana 320kg/ha kan i druga će ići 200 kg/ha kan.
 
dakle ukupno 1220kg vestackog djubriva

prosek cene da uzmemo 5000din(42evra) to je oko 515 evra samo vestacko djubrivo

koliko planiras da ti rodi i pokrije to?

gde je jos hemija,seme,nafta?
 
Koje prinose ostvaruješ Miladine?
Koja površina pšenice je ove godine u pitanju?

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Zar ti stvarno misliš da tvoji troškovi i troškovi nekog mnogo većeg proizvođača mogu da se mere? Tebi je na kocki delić, njemu je mnogo veći delić na kocki.
Misliš da mi ne znamo za Yara đubriva i ostalo?
Misliš da ne znamo da pređubrimo njivu?
Tebi svaka čast na trudu, ali ideš u krajnost.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Valjda im je i dobitak veci

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Ovo je druga-treća loša sezona. Ima dosta ljudi u dugovima, bitniji im je profit, da izvuku nešto iz kulture, a da ne daju ni mnogo.
Ja nisam smanjio đubrenje u odnosu na prošle godine, nadam se boljoj ceni 2025 kada budem prodavao ovogodišnje kulture. Ali dosta njih jeste smanjilo ulaganje, jer nemaju drugi prihod od ratarstva.

Miladine, preračunaj ti svoje ulaganje i moguću dobit sa ovim cenama. Ili nemoj, nastavi tako da radiš.


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kakva druga treća sezona loša, bila je prošla loša a predhodne dvije dobre. Što se tiče proračuna tu mi ni knjigovođa nije ravan😃, najmanje 20g vodim evidenciju povrtlarsta, ulog, zarada prinos i zabeleške u radu. Ratarstvo sjedem i na obični papir saberem plus minus i vidim na čemu sam. Nikad ne lažem pa će te na kraju dobiti izvještaj koliki je ulog i šta sam ili nisam dobio. Dobro će doći i vama da znate šta se ima od ovakvog ulaganja. E još za kukuruz da kažem da radim veća ulaganja zato što planiram navodnjavanje. Za njega je već zaorano 800 kg /ha đubriva a biće još.
 
Imam ja...Nitromag je 27% azota+mikroelementi...Sulfan je 24% azota+mikroelementi...iskoriscenost maksimalna,biljka pola usvoji odmah po otapanju a pola kasnije u toku vegetacije...
Nazalost nemaju ga u ponudi. Uzeo sam extran 26% N. Skuplji od konkurencije nekih 70e po toni. Losa mi je psenica pa mozda ovaj malo skuplji obrok je izvuce. Imas li iskustva sa yara corn 8:20:28 cini mi se da je formulacija?
 
Ljudi kad planire prihranu? Ja uzeo ureu, nema kise pa je ostavio za kukuruz a za psenicu uzeo an, ali ne znam ni njega kad da bacim ovo je postala sahara...
 
Nazalost nemaju ga u ponudi. Uzeo sam extran 26% N. Skuplji od konkurencije nekih 70e po toni. Losa mi je psenica pa mozda ovaj malo skuplji obrok je izvuce. Imas li iskustva sa yara corn 8:20:28 cini mi se da je formulacija?
Imam sa svim Yarinim djubrivima...sve formulacije sam koristio...Kao sto sam naziv kaze Corn=Kukuruz,koristio sam ga u kukuruzu i suncokretu depozitorima u setvi...50 kg/kj tj oko 85 kg/ha...nema boljeg na nasem trzistu vestackih djubriva.
 
Nazad
Vrh