Prihranjivanje pšenice

Popravila ti se psenica. Znam da si se jedno vreme zalio da je losa. Jel to ta ili neka druga?
 
Citajuci kolicine primenjenih djubriva zakljucio bih da svi malo 'stroje' potrosnju u odnosu na proslogodisnju.

Ne malo bice ustrojeno mnogo,pa kako nam bude.Kakvu nam igranku spremaju nece se ni ovo malo isplatiti.



Livona prodaje neke testere za nepunih 500 eura.Drugar ce kupiti pa cemo ga koristiti pre druge prihrane.[/QUOTE
Ne malo bice ustrojeno mnogo,pa kako nam bude.Kakvu nam igranku spremaju nece se ni ovo malo isplatiti.
 
b46cyf.jpg
 
Mi smo danas odradili prvu prihranu psenice. Isli smo sa 100 kg ureje po k.j. Jutros je bilo malo vlazno pa je lepilo na tockove ali imamo stalne tragove pa nam nije predstavljalo problem. Jos samo da pokisne i bice super. :osmeh:
 
Radjeno je za 7t/ha ... inace moja je ova "isposnicka" parcela potez Batrovci. Psenica je sejana oko 10.10 - pre kise i vizuelno je stvarno u extra stanju. Jesenas je dobila 150 kg/kj 16:16:16 ali ocito da je potrosila svo gorivo.
 
North,Slavko Koliko se sad isplati ici sa punom dozom u prihrani psenice?Mislim 90% nas je posejalo psenicu van optimalnog roka.mislim da je veliki rizik dati joj toliko i onda opici susa i od nje samo slama.
 
Ne razumem tu matematiku, nisam strucan.
Slavko, North, Dragane ako znate hajde mi je izlozite.
Imas trenutno 30, dodao si sa jeseni oko 40 i oko 40 se mineralizovalo(od toga je nesto jos u zemlji, a nesto u psenici :) ), dodaces jos oko 160. ukupno preko 250kg/N
I kako sad na 7t ???
 
Ne razumem tu matematiku, nisam strucan.
Slavko, North, Dragane ako znate hajde mi je izlozite.
Imas trenutno 30, dodao si sa jeseni oko 40 i oko 40 se mineralizovalo(od toga je nesto jos u zemlji, a nesto u psenici :) ), dodaces jos oko 160. ukupno preko 250kg/N
I kako sad na 7t ???
Ni meni nije jasno,sinoc nije bilo vremena,pa moram sutra-prekosutra direktni kontakt sa profesorom da ostvarim oko preporuke djubriva,ova se ni meni ne svidja.
Na losijoj njivi od ove preduseva soje sam razbacio nesto mesavine-mapa u jesen u glavnom bez ureje,a u prolece 100kg ureje i 100kg amosulfana + 12kg ureje folijarno,da licitiram pa kazem bilo je uneseno oko 100kg azota ukupno sa osnovnim djubrenjem i prinos 3.7t/kj.
Ova preporuka po meni je luxuzna.


Sad sam nesto na brzaka racunao,pre cu onda dodati jos 50kg ureje i kasnije 100kg ANa i u cvetanju jos nekih 5-10 cistog N folijarno.
 
Poslednja izmena:
Hteo sam da vidim koliko racuna da je ono sto je nasao u zemljistu ustvari zaista i moguce iskoristiti od strane biljke.
 
Ja neuk, uzmem dobru rezervu, 80%
Da li je OK ne znam, ali od godine zavisi koliko usvoji, odnosno vremenskih uslova i tipa azota....
Aj izlozi nam matematiku Dragane, zanima me, a verujem i mnoge ovde....
 
Nazad
Vrh