Prihranjivanje pšenice

Ja sam juče malo posolio ureom sa celih 50kg po kj a druge dve sa 60kg po kj, sad samo da zalije da jadna ne pregore od silne rane:osmeh:.
 
Juce zavrsena prva prihrana psenice. Dan kao izmisljen za to. Lepo vreme bez vetra. Baceno oko 90 kg uree po kj .Urea Kutuna Vukovar .... Nocas palo nesto kise a ima je jos u najavi .... moze bidne dobro ....
 
I moji su se uzludeli pa je juče pala Urea od 100 do 120 kj po kj, samo gde je presusev kukuruzovina. Na sojišta i tamo gde je zaorana urea ićićemo dva puta sa San-om po 100 kg, a ovde kde je bačena Urea ićiće još samo 100 kg SAna u drugoj prihrani. Generalno moja pšenica ne izgleda loše, ali je jako mala, kasno sejana, 23.10., 28.10., i 03.11.
 
@Dragan18

Uredjaji ipak mislim da nisu preskupi, ali mislim da kada se udruze 3-4 mala gazdinstva onda uopste nisu skupi.
Slazem se da bi to trebalo pss da imaju i da preko njih vrsimo merenja.

Tako je nas clan Garisa se bavi time i sto se N testera tice on ima dosta parametara za kalibraciju.
Sto se tice greenSeekera tu su potrebni neki drugi parametri i sto se njega tice ne trazi kalibraciju za svaku sortu, ali i on ima svoje mane.
 
U ponedeljak uradjena prihrana psenice danas sve to kisa lepo istopila. Odlicno se potrefilo. Razbacano 90-100kg. Uree po kj. Prezadovoljan kako to sada izgleda. Korov samo na jednoj parceli koju sam uzeo u arendu ove jeseni bas opasno krenuo. Tako da ce biti malo posla i za sekator kasnije.

Nada poslednja umire.
 
Šta bi mi bez ovog foruma ? Znači samo treba prskati tri puta regulatorom rasta i eto prinosa 11t/ha .:ideja: . Gdje ima povoljno tih regulatora , da neko uzme za mene dok još ima , kad se pročuje razgrabiće se.
 
DXanas prihranjena psenica sa 120 kg UREA po jutru.
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
 
Nasao sam na nekom ruskom sajtu,pa ne znam da li je nov ili polovan Yarin N tester proizvodjac KonicaMinolta nesto preko 2500e

Nada poslednja umire.
 
Prekjuce prihranjena psenica sorte Apach i Ns 40s sa 125kg/kj (promistovom) urejom lepo se radilo samo u 6 klasi na krajevima su napravljeni "stalni" tragovi. Juce pala kisa kao porucena.
 
Danas smo uzeli uzorke Slavko91 i ja,najteze ide na dubini 30-60cm,mada je i sonda losa za ubadanje,ali je odlicna jer ne mesa zemljiste kao ona sa svrdlom.
Prve 3 slike su kod njega na psenici,a cetvrta je na mojoj.



 
Nazad
Vrh