Prihranjivanje pšenice

Znaci mnogo daje prinos to folijarno prihranjivanje?
To je nesto kao fitofert?

- - - - - - - - - -

Ja danas prihranio jos 4ha sa 250 kg KAN-a po ha. Pocela je kisa pa sam se ostavio, na zadnjoj njivi sam po kisi bacao...
 
Vidite ljudi, posolite vi sa ureom, anom,, sanom ili kanom.... u 2 puta...
A posle da li dodati jos folijarog to je vec stvar finese, donece i to prinos...
Ali ne vredi vam nista bez osnovnog djubriva i prehrana.
 
ja svake godine 100 map i 150AN i oko 37 metara prosek po jutru , stim da mi vec 3 godine lose nikne i bude los sklop jer kad god posejem ne padne 2 meseca kisa i ne nikne na vreme
 
juce smo prihranili psenicu sa 150 kg AN po jutru
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
 
Znaci mnogo daje prinos to folijarno prihranjivanje?
To je nesto kao fitofert?

- - - - - - - - - -

Ja danas prihranio jos 4ha sa 250 kg KAN-a po ha. Pocela je kisa pa sam se ostavio, na zadnjoj njivi sam po kisi bacao...
Sve je važno i đubrenje ovako ili onako ali đubrenje bez zaštite je džabe.Može nekad da prođe ali rijetko.Prošle godine kombaio kolega moje žito i prikolica 3700 kg kasnije vozim koleginu pšenicu ista prikolica 2680kg.Na oko dobra a hektolitar 62 dok je kod mene bio od 78 do 80.Sve se mora ispoštovati i opet nije sigurno.Prije dok sam radio bez zaštita od bolesti jedva 3 t na ha sad poštujem ve i nikad ispod 6,2 t nije bilo a bilo je svakakvih godina.Trošak na hemiju je 100e ha ali se isplati.
 
Cemu sluzi ovaj tocak na rasipacu? On mora da bude spusten u radu?
Taj tocak pogoni dve trake koje nose djubrivo i sipaju na diskove, taj tocak se pomocu hidraulike spusta i podize znaci na kraju parcele samo podignes tocak, kvaka je u tome da koliko ti brzo ides on toliko dodaje djubrivo pa i kada usporis on srazmerno smanji kolicinu djubriva.
 
Nazad
Vrh