Prihranjivanje pšenice

Bacio sam pred setvu psenice 100-150 MAP-a po ha. Koliko bi trebalo KAN-a da bacim? Kod nas kazu 250-300kg po ha.
Po meni je to malo. Sta mislite da idem sa 350-400kg KAN-a po ha. Samo se bojim da ne polegne, sorte su Balaton i NS40S.
 
Kod mene je standard 300kg KAN-a po hektaru,ja cu da izrucim tu kolicinu krajem marta pocetkom aprila.I da hocu u dva puta nemogu da stignem do njive od blata a nemogu ni peske po njivi da hodam,kad bolje razmislim neznam ni kako cu da stignem do njive,putevi su FULL.
 
Bacio sam pred setvu psenice 100-150 MAP-a po ha. Koliko bi trebalo KAN-a da bacim? Kod nas kazu 250-300kg po ha.
Po meni je to malo. Sta mislite da idem sa 350-400kg KAN-a po ha. Samo se bojim da ne polegne, sorte su Balaton i NS40S.
Bez analize zemljišta pitanje je bez osnove,jednako kao da pitaš kad si žedan dal da popiješ čašu vode ili dve litre?Ja neznam koliko si žedan ali popio bih dve čaše. :ppozdrav:
 
Ja sam uneo oko 100 kg/kj NPK 16:16:16, planirao sam juce/danas da rasturam 70 kg/kj ureu, ali nisam u mogocnosti. Ako vreme ne dozvoli za nedelju dana da uradim to, onda cu kasnije koristiti an/san/kan, pa posle jos jednom to. Ako mogu skoro, onda urea, pa posle 4-5-6 nedelje druga prihrana.
 
Nije rano,treba bacati,zita se polako bude toplo je,pa ce krenuti u potragu za azotom.
jos miruje vegetacija,biljeke se nebude ,nezobrvi te jos febuar zima,lupa te glupsti ali necu da se mesam svako zna svoje cake i to priemnjuje ja znam da bacm krajem marta na zito i nikad nisam pogresio uvek imam vise nego dobar prinosi,svako zna svoje ali zima je jos vidim da neki bi i sejali sad da mogu!
 
Juče i prekjuče prihranjena pšenica sa 100 kg/kj An-a., iova kiša na pojedinim njivama došla ko budali šamar.
 
Bez analize zemljišta pitanje je bez osnove,jednako kao da pitaš kad si žedan dal da popiješ čašu vode ili dve litre?Ja neznam koliko si žedan ali popio bih dve čaše. :ppozdrav:

Uvek imas pametne odgovore. U sve zivo se razumes. Nije isti moj i tvoj atar.
Imam 40ha psenice, na 38 parcele. Da li mislis da treba da uradim analizu na sve parcele?
Parcele koje su mi vece, radi se analiza, pa cu tamo znati, kako cu da bacam.
Ali mi ne pada napamet da radim na sve parcele analizu, npr. da radim analizu zemljista na parceli od 30-50ari, a moze da se desi da je sledece godine obradjuje neko drugi. Uvek sam bacao bez analiza i imam medju najboljim prinosima.
Znam i ja da je dobro da se radi analiza. Ali jedno stavno su kod nas razbacane parcele. Nije kao kod tebe.
 
Onaj ko do sad nije bacao vestak na zito ove godine nece imati nikakav rod, boje da razmisja da preore, pogotovo ako je redukovana obrada i poseje nesto pametnije, stim da pre uradi analizu jer opet nece imati nista. . . :haha: :haha:
 
Nazad
Vrh