Prepoznavanje bolesti i zastita od istih kod jagoda

GaleLela
i ja imam problem sa tim to sto ti pregriza drsku to je jagodin rilas bar je kod mene bilo tako ja sam ga resio sa karate zeonom, za list sam radio polivanje korena kvadrisom +preko lista kvadrisom videcu rezultate pa cu javiti da li je delovalo
 
Poslednja izmena od urednika:
MikiKladovo,nebojsa.... Nemaju listovi belu prevlaku na nalicju ,vise je to ljubicasto i listovi se uvijaju na gore . Zadnji put prskano pre nedelju dana Pehar+quadris , jel bi moglo sad score ili sekvenca + neki sumpor za pepelnicu(kumulus ili cosavet 80 ) :sta:
 
Ako moze pomoc zahvatilo mi je dosta sadnica posle ovih kisa.Cime tretirati i dali su ove masnice od jakog vetra??
03405a481119586.jpg
[/URL] [/IMG]
 
dc83
Pepelnica. Kvadris bi trebalo da je to zaustavio a za jos jedno tretiranje ne znam da li imas vremena zbog karence

Galelela
Cini mi se da je od vetra

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Hvala Nebojsa..imao sam strah to mi se pojavilo na aziji i roxani inace to su bujnije sorte a vetrovito podrucje i cistina..bas su lepo cvetale pa da ne zaebem nesto,albu sam krenuo danas da berem ove dve ocekujem za 6-10 dana .Vidi se na prvoj slici s levevstrane jedan list kao naftom namazan ..neko je pisao o tome al nemogu da pronadjem na forumu.Znaci po ovome sto se vidi nije nista strasno..veruj da mi je laknulo.
 
Pozdrav ljudi, tek sam se prikljucio forumu, i jos uvek pokusavam da krenem sa uzgojom jagoda. Krenuo sam sa nekom menjom kolicinom kleri i albe(500 sadnica ukupno). Posadio sam pre nekih mesec dana. E sad, prvi put sam se susreo sa trulezi. Ako bi mogao neko da mi objasni kako funkcionise zastita od trulezi. Sta, koliko puta, u kojoj kolicini i kad se prska. Ne bih da ispadnem lenj, procitao sam celu temu. Ali na kraju se sve to pomesa i pobrka :D Nadam se da ce mi neko pojasniti ovaj proces. Unapred zahvalan :)
 
Plod je svetlo braonkaste boje i postaje sve tamniji. I plod je poprilicno mekan. Kazem apsolutni sam pocetnik, da bih mogao bolje da pojasnim ili da prepoznam kakav je vid truleza u pitanju. Pretpostavljam da je zbog naglih promena vremena (Jedan dan sunce, drugi kisa) i tako vec nekoliko dana. Opet, ne razumem se, ali to je moja pretpostavka. I to se pojavljuje samo kod Albe, dok mi je plod kod kleri sadnica znatno visi nego kod Albe. Gotovo da ne dodiruje zemlju. Sad da li ce i on poceti da truli vremenom ne znam.
 
Sada mozes samo teldor da prskas ja neznam za drugi preparat sa kratkom karencom,,ona je tri dana ali je Branko napisao da moze i drugi dan da se bere,,koncetracija 0,1 do 0,15% posto.....ako neko od forumasa ima bolje iskustvo neka napise...
 
Pa bice da je tako nesto. Zaboravih da slikam. U principu nije toliko vidljivo na prvi pogled. Ali kad se plod pipne i malo detaljnije zagleda vidi se. U slucaju da nije to, hoce li smetati da uradim tretman sa ova dva preparata?
 
nn

koja je karenca za kvadris i swich da nije kasno posto sam u berbi?

- - - - - - - - - -


E upravo sam primetio da mi jagoda truli i zaostaje u razvoju to mi je zahvatilo citavu aziju i roksanu ali da kazemo tek sam krenuo da ih berem ..koju kolicinu swica a koju quadrisa da roknem i kroz sistem ili i prskanje..sta predlazes i koliko posle toga da neberem.??

- - - - - - - - - -


Evo druze slika..ima li pomoci ovakvim sadnicama ili nema..ako pomaze swic i qvadris da to odmah sutra odradim..neki su mi rekli da su masnice od vetra al ocigledno je da se ovo odrazilo na plodove.
285a5e482766295.jpg
[/URL] [/IMG]
 
Poslednja izmena:
A sta je sa tom jagodom sto je drzis u ruci?

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Ljudi nije kod mene bilo mraza 10 dana a ovakvih cvijetova imam dosta. Jos se nisu otvorili a pocrnili. Dal je to neki mraz odprije 15dana koji je bio oko -8 ili je sta drugo u pitanju. Pozdrav
736caa665e0138f232ea668bbaa5df72.jpg
e3c5ff3893ef2163ff700947e3c827af.jpg
 
Nebojsa kvdzave su nekako mekane i lake kao da pocinju da trule..prskan swich pre 10 dana ..pre toga i dional i primesa ..Vidi se lepo na ovoj prvoj slici i ta jagoda je odatle ubrana...da nije od previse vode?
 
Meni na slici izgleda kao zdrava jagoda. To sto je deformisana je druga stvar

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Nebojsa kvdzave su nekako mekane i lake kao da pocinju da trule..prskan swich pre 10 dana ..pre toga i dional i primesa ..Vidi se lepo na ovoj prvoj slici i ta jagoda je odatle ubrana...da nije od previse vode?
Pregledaj pažljivo lupom naličje lista, moguće da je napad jagodine grinje ili tripsa. Ako nije, pažljivo izvadi jednu biljku, operi i pregledaj korenov sistem, izvrši presek korenovog vrata i znaćeš više.
 
Nazad
Vrh