Predsetvena priprema zemlje

Velika subota je radan dan, nije crveno slovo. Vaskrs nije samo u nedelju, vec i u ponedeljak i utorak.

Ne bih na Uskrs spremao i sejao pa taman zrna ne posejao ove godine.
 
http://www.pravoslavnikalendar.iz.rs/index.php

Народни обичаји
Велика субота је дан уочи Васкрса у коме се завршавају послови неопходни за дочек великог празника. Спрема се и чисти кућа, приправља рухо, боје јаја, по правилу изјутра пре изласка сунца. У Хомољу месе колач - васкршњак - окићен босиоком, као и мањи колачићи. У југоисточном Банату месе колачиће који се после бденија носе на гробље. Гроб се прелива вином и окади. На велику суботу се не ради у пољу и жене не раде ручне радове.
 
Uzivo:)
a5d81cce3243cfaf399a293ce4af00c6.jpg
 
Blago vama kod mene jos blato, kanali koji su prokopani za odvodnjavanje pre 40 godina sad se napunili od kise, do nekih delova atara nemoguce je stici.
Juce sam gledao zemlju gde je najlaksa za obradu, odozgo se prasi (sto bi reko jedan kolega sa foruma), a odozdo blato tako da i danas nema nista od pripreme, jedino ako ne bude kise pa od utorka da krenemo.
 
Fala vi. :ppozdrav: U pitanju je sojište.Urađen jedan prohod i to je to.Za sledeću godinu obavezno montiram balonke napred jer sadašnje jako usecaju pa hoće negde da se poznaju tragovi dok kod zadnjih guma nema nikakvih problema.
 
Pretpostavio sam da su ti nazad dupli tockovi, a nisam precizno i jasno odgovorio, kada sam rekao dupli tockovi. Mislio sam i napred i nazad da budu dupli tockovi. Ili pak one balonke gume, koje su popularne kod jevropejaca...

Ja sam pak vise za gusenice...
 
Vec kad pisemo o radnim danima,crvenom slovu itd.da li neko kod vas izbegava da seje povrce(za svoje potrebe) luk,krompir itd. kad je mladina-meseceva mena,kod nas ima i takvih verovanja,stim da se to ne odnosi za zitarice,kukuruz itd.
 
Nazad
Vrh