Predsetvena priprema zemlje

Takva zemlja. Sve ce to biti super kad poseje gaspardo... :ppozdrav:
 
Priprema za setvu kukuruza
img0094.jpg
img0095.jpg

img0097.jpg
img0099.jpg
 
12.5km/h ga vozim i ništa mu ne fali,još uvek su mu sve opruge na broju,gde je lošije oranje idem oko 10km/h.
 
Ma ne skače još lepše radi pogotovo gde nije tako lepo složeno oranje,pre toga je išla jednom drljača kod nas pitoma zemlja samo gas:osmeh:
 
Koliko si ti terao tvog od 2,2 predpostavljam 6-om brzom to je tu između 9-10km/ha i to je sasvim ok, ali gde sam već jednom prešao spremačem e tu idem i 7-om negde između 12-12,5km/h i ne vidim da skače jel je to već sad treći prohod , e sad možda si u pravu kad bi se gledalo sa strane...
 
Kolege, molim za savet, pripremem zemlju, medjutim, prevlazna je i iza prohoda mi ostaju tragovi.Kada bih cekao da se prosusi i da bude idealno to bi bio kraj maja pa vam je jasno zbog cega mora po vlaznijem zemljistu.Radim sa R65 i setvospremac 2.2m(ne znam proizvodjaca, tezak sa 2 para rotora i opruge su na cevima sve).

Generalno treba mi savet kako da vozim brze ili sporije, da dublje ili plice radim da bi tragovi bili sto manji, inace ne racunajuci tragove idealno izgleda priprema:osmeh:.Unapred hvala.
 
Pisano je dosta o tome u temama sjetvospremači , drljače itd. Ni ja nisam nešto stvarno dobro napravio ,jedino opuge iza točkova spustio sa donje strane nosača jer je takav spremač da može , pomaže al nije to to. Postoje originalni brisači tragova ,napraviš im nosač i postaviš 2-3 po točku.
 
Ako su otali krajevi S opruga nesto potroseni pomaze da se ubace novi krajevi koji idu iza tockova,oni znaju biti duzi par cm,ne resavaju skroz problem ali dosta pomazu i ne kostaju puno ili ako nikad nisu okretani treba ih samo okrenuti.
 
Тај дан ми је кренуо наопако од самог јутра....прво га је сова почастиал док је стајао испред куће и чекао да кренемо у рад, а ту част нисам приметио док нисам дошао до њиве (види се на задњем саклиу са десне стране, лепа посвета). И онда кажу да кад ти се то деси имаш среће тај дан.. Изем ти срећу јер ми је пукло црево од спремача када сам хтео да га расклопим, па је лепо замастио пола трактора са уљем...
 
Nazad
Vrh