Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašika)

  • Začetnik teme misasumadianc
  • Datum pokretanja
Drugar ima jos masivniji na 577 stari tip,ta vuca odlicno podnosi teret za sad.
Kod mene je novi tip vuce koji je dosta sposobniji od stare.
Delovi sto se fiksiraju na traktor su radjeni da budu univerzalni...
Malo pre sam merio i razmeravao, ne bi trebalo biti prevelikog posla kao sto sam jutros mislio.
Maticu ovo cu raditi kod drugara koji jeste mlad momak ali od velikog iskustva oko bravarije, sem njega i ja imam po nesto u vugla oko toga.
Svakako cu probati utovarivac pre konacnog stezanja i varenja.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ne postoji dovoljno jak traktorski prednji most za utovativače ove kategorije, posebno za intezivniji rad.
Pogon pumpe sa prednje strane radilice sa elektrospojnicom je najelegantnija opcija, ali nije baš jednostavna za izvesti.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
Zato valja neki teret na zadnji kraj da rastereti malo prednji....
 
Nista prednji neces rasteretiti samo tovaris vise tereta na traktor.
Do duse dobije se bolja inercija na zadnje kotace

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 


20230215-161303.jpg

Nikola taj tvoj je malo predimenzionisan spram traktora. 😁
Evo kako izgleda kod mene, nije do kabine.
 
Ovde se sve lepo i jasno vidi sa sedišta, ne moraš da se bečiš niti pomeraš.
Na 577 se ništa nije videlo od nosača pa tovariš na osećaj, veoma zanimljivo kada zabodeš vile za stajnjak tamo gde ne treba a pumpa čupa bez problema.Kod utovara rol bala opet nišanjenje na slepo pa se posle navikneš kroz vreme.Ima tu sto andraka i caka.
 
https://postimg.cc/yWvvsfYJ][/url]
Zato sam ja stavio ovaj...tu vidiš sve ko na dlanu..😀
Šalu na stranu namerno sam izabrao ovaj,prvo nije bilo prepravki nikakvih,drugo na toj poziciji mi je najlakše šarafati oko traktora, a s obzirom da je to rus šarafanje ti ne gine kad tad...
 
Baća to je prednost.Onako ne možeš prići filterima, anlaseru, alternatoru, da poludiš ništa više a da skidaš nosače opet nema smisla.
 
Kod mene na 560 je namesten tako, da se za 2 min skine kompletan utovarivac. Ostanu samo nosaci skroz do kabine, ali ne smetaju kada se nesto rsdi na traktoru.

Послато са SM-A025G помоћу Тапатока
 
Ovo kod sremca je dobro u praksi sigurno, ne sumnjam ali po meni je to predaleko od zadnjeg dela traktora, hocu reci da je ogromna vaga na prednji trap.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
I kinezi su lepo resili,nosaci su skroz do kabine i kada se skine utovarivac ostaju nisko(dosta ispod haube) i sve se lepo vidi. Cak i sa utovarivacem napred je preglednost dobra..Malo je zajebancija kada se nesto cacka oko motora (servis filtera za gorivo pogotovo) ali i to se nekako resi skidanjem ovih bocnih limova.
326376822_912899133082014_1034185582045526485_n.jpg
 
Kod mene je skroz do kabine i dize balu na cetvrti red i ne udara u kabinu...
Nije problem kad namestas fabricku stvar, problem je da sve predvidis kad budzis... Ja kad sam stavljao utovarivac na 560 isao sam logikom da nosace privucem do kabine da bi sto manje rasteretio zadnje tockove, i to je bilo dobro, ali kad podignem utovarivac do kraja njuska traktora strci ispred utovarivaca i ne mogu da pridjem kamari da bi stavio na treci red... To sam resio tako sto sam napravio adapter za bale, koji se srafio na kasiku da bi imao duzinu...
 
Ovo kod sremca je dobro u praksi sigurno, ne sumnjam ali po meni je to predaleko od zadnjeg dela traktora, hocu reci da je ogromna vaga na prednji trap.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Jeste,u pravu si za vagu,al rus je težak pa mu to ne pravi problem,ipak je to mali utovarivač 750kg i više od toga nisam imao prilike da dižem
Сремац, како ти издржавају жабице на фелнама и да ли су се рупе разлокале?
Za sad bez problema sa felnama,al mi više puta padalo na pamet da kupim pune felne al mi se nikad ne rastaje od 250e..😀
..
 
Nazad
Vrh