Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašika)

  • Začetnik teme misasumadianc
  • Datum pokretanja
Znaš koliki je ovo skok za mene sa onog tipa utovarivača na ovaj, kao nebo i zemlja.Bukvalno kao kada neko pređe sa traktora na telehender.Meni je ovo više nego dovoljno.
 
Verujem, dobio sam neke releje, žice, mali džojstik, resto fali a ergonomija u kabini nije namenjena niti prilagođena tome.Da bi se sve to lepo uklopilo, podesilo i namestilo treba dosta stvari za dogradnju i zamenu jer sam rekao sebi da više ništa neću da budžim i karabudžim već da sve bude po p.s a opet to je veoma ozbiljno planinarenje (kupovina originalnih komponenti jer polovnih nema u Rumi na vašaru niti igde), ovako je meni cakum pakum, bar ću razvijati desnicu ruku ako ništa drugo. 😂
 
Uf, to je malo teža misija, i ovaj mi je krupan zalogaj.Mislim da sam završio sa kupovinom traktora za neki duži vremenski period.
 
Verujem, dobio sam neke releje, žice, mali džojstik, resto fali a ergonomija u kabini nije namenjena niti prilagođena tome.Da bi se sve to lepo uklopilo, podesilo i namestilo treba dosta stvari za dogradnju i zamenu jer sam rekao sebi da više ništa neću da budžim i karabudžim već da sve bude po p.s a opet to je veoma ozbiljno planinarenje (kupovina originalnih komponenti jer polovnih nema u Rumi na vašaru niti igde), ovako je meni cakum pakum, bar ću razvijati desnicu ruku ako ništa drugo. 😂
Probaj ujutru da odes kazu da ce biti dobar vasar, mozda bude nesto i za deutz-a...😂
Ja sam imao utovarivac bez nvl sad imam sa razlika jeste, ali ne bas tako ogromna, pri utovaru bala i stajnjaka sto ces ti i uglavnom raditi, mnogo ti je vaznija ona sipka sto ti pokazuje da prikljucak stoji ravno, nego nivelator.
 
Baća u pravu si, šipka deluje šašavo ali lepo pokazuje i uvek znaš kako stoji.
Kod starog je išlo na osećaj, ne vidiš ništa iz kabine tokom rada sa vilama i kašikom, kod manipulacije sa balama druga je priča.
 
Uzeo i ja nesto konkretno.
Posto ne bi bilo interesantno da sve bude glatko, kao i uvek ocekuju nas bravarske prepravke...
021a45368c93a1b0a6f43035b7b16e8a.jpg
bf58588716dd72f7b38d78ed54172fd1.jpg
8268ba235b6ae29618310ece2a6ec84b.jpg
bbb110de297df9499e1be2d6516b0003.jpg
54418ab899a83d36023a5c299f18b36c.jpg


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Pa da, bio bi dobar za neki sposobniji traktor ali jbg, ono sto imamo to sedlamo.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Mora traktor sa DV a iz iskustva da ti kažem spremi se za razne intervencije na prednjem mostu, poluosovine, zglobovi, ležaji, centralne matice, gume...
 
Jak je predni most a i ja necu preterano raditi sa njim tako da mislim da nece biti nekih problema sem mozda zglobova i guma.
Vise sam zamisljen kako da resim problem vezan za hidrauliku.
Imam neku ideju o montiranju pumpe ali videcu jos.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Jak je vizuelno a praktično kilav sa dosta slabih tački i glupih rešenja.
Imam pumpu sa multiplikatorom, posudom za ulje, razvodnikom i svim crevima viška.Prodao sam utovarivač a ovo mi je ostalo, nisam dao uz njega.
 
Ne dozvoljava mnogo.
Bice igranka kvalitetna dok se sve skocka i dovede da bude u bobu.
Maticu, imam neku ideju da pumpu povezem sa vretenom a opet da mi ostane slobodno vreteno, da mogu kardan prikacivati.
To ako uspem da izvedem rezervoar i pumpa se nece skidati sa traktora.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ne postoji dovoljno jak traktorski prednji most za utovativače ove kategorije, posebno za intezivniji rad.
Pogon pumpe sa prednje strane radilice sa elektrospojnicom je najelegantnija opcija, ali nije baš jednostavna za izvesti.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Nije dobro da ide skroz do kabine!Zašto?Zbog toga što će kabina izigravati graničnik tj. utovarivač neće moći da ide u skroz gornji položaj već će morati da se ograniči maks.visina dizanja da ne bi ušao u kabinu!
Kod mene na 577 je bilo tako i morala je visina da se ograniči na određenu meru a kod utovara rol bala to mi je smetalo i falilo tako da povedi računa o tome.
Prednji trap svejedno trpi te trpi opterećenje pa gde god utovarivač bio postavljen.Kod fabričkih izvedbi nosača ni jedan ne ide striktno do kabine.
 
Nazad
Vrh