Predlog za dobru traktorsku kosu

Kod nas da, malo vise. E ako bude podsticaja od 30 odsto kao sto se prica, onda bi dosla sa kardanom za 1500 evrova.Usput toliko tacno sam platio moju prije 10_tak god 3000km.
 
Moja SIP sad u zadnje vreme uziva kosi naj vise 1h godisnje (naravno vise kosenja tog jednoh hektara) jer krava vise nemam samo 2 od 22.. :haha:
 
danas isao po gradu i svratih u prodavnicu poljoopreme i pitam za poljsku rotacionu kosu da li imaju na stanj i koja je cena i dobih odgovor da je cena nepunih 130 000 din. sa kardanom i garancijom na 1god. isporuka odmah
 
Momci, malo da osvežimo temu.
Kakva su iskustva sa tim poljskim kosama? Da li je ova od 165cm pogodna za Rakovicu 47? Možda bih je nekad zakačio i na 533 ali baš, baš retko. Uzeo bih novu.
 
Ja je imam vec 10 godina, kosi dosta i sluzi odlicno. Dok komsija je ima isto, ali je imao kvarova, mada nista preterano. Ha sam je ore kacao za 539 i po racnom je ialo bez problema.

Послато са SM-J400F помоћу Тапатока
 
Moj otac se plaši da je 165cm preteška za naše traktore ali na netu piše da je razlika u težini samo 30kg između 135 i 165cm.
Vidim neke različite modele u ponudi. Koje su razlike i koju uzeti?
 
Ја имам Z-001 165цу,разлика је и у дужини косе па тих 30кг више нису само 30кг...на 539 сам правио тег од неких 60кг и буде ок и где није равно,док је рецимо 542 носи нормално и по брду...
 
Hvala na odgovoru. Imam još pitanja.
Čitao sam negde da je potreban kardan sa jednosmernom spojnicom. Da li to važi i za ove kose? Konkretno, u prodavnici gde sam gledao imaju marku Lisicki. Veća je 119, a manja 117 hiljada din.
 
A kakva su iskustva sa kosama koje imaju dve pokretne rezne letve? Vidim boljevačka košta čak 1750€. Da li je zaista toliko bolja?
Da li i ona ima problem sa krtičnjacima i mravinjacima kao Figaro, BCS i njima slične kosačice sa šiljcima?
Postoji i boljevačka sa diskovima. 1600€. Osim što ne skuplja seno na otkos kao poljakinja, da li ima još neku prednost pa je toliko skuplja?
 
Nazad
Vrh