Predlog za dobru traktorsku kosu

Kod mene u selu si mogao da nakupujes gomilu onih IMT kosacica sa 4 diska to su svi prodali,kad je neravno i mokro opasno glavi.. Zato su je svi i prodali i kupili poljakinje..

- - - - - - - - - -

Kod mene ima brda pa zbog toga

E onda uzmi ipak manju.. Kod mene nema brda tako da svi nose 165... :ppozdrav:
 
@fiat615
Ako mozes,bolje bi bilo da uzmes sa 4 diska nego sa 2.Ove sa 4 vise rasturaju otkos,a sa 2 skupljaju i ne bude siri od 50-60 cm.Uzi otkos-sporije susenje
 
Ja sam do prosle godine imao staru Oltovu (starija je od mene) i kupio poljakinju 165 kacim je na 539. Malo traktor poskakuje u transportu al kada se prebaci u radni polozaj ne oseca je. Jos jedna stvar, kada je pustim u pogon treba da se saceka da je traktor ubza. Takodje sam je kacio i na 540. Tu vec nema nikakvih problema oko poskakivanja i ubrzavanja. A posao i brzina rada nemoze da se poredi sa starim kosama.
 
Vidicu jos mozda i uzmem poljakinju i naprijed stavim koji teg kad kosim

- - - - - - - - - -

Koliko je teska znate li mozda deutz fahr km 22 posto su nju kopirali poljaci ,a kum je ima pa da je uzmem od njega i isprobam.
 
Ja moju SIP 165 nosim sa Rakovicom 65.. Odlicno uradi posao i dosta brzo nemoze da se meri sa OLT...
 
Nista bez nove kose.. Tako je bar kod mene.. Ja sam prezadovoljan sa SIP 165 kupio sam je novu i nema nikakvih problema.. Polovne sam izbegavao...
 
Koliko je sad nova SIP 165 sa dva diska nova??? Zna li neko...
U Bijeljini 4100km bez kardana, Poljakinja 2500km.
@Sumadinac nije mi jasno kakva je ovo rupa na disku pravougaonog oblika?A i mjesto za lezajeve na disku je izgleda izgubilo mjeru, ako su novi diskovi preskupi ja bih to skrpio, nadomjestio dio diska koji fali, izvario , obradio na strugu i prodao kosu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh