Pravljenje koncentrata za tovne pilice

Dodavanje masti ili ulja je moguce dodavati u potpune krmne smese 2-3% ako posedujete horizontalnu protivstrujnu mesaonu,ili horizontalnu sa lopaticama ko neposeduje takve mesaone ko ima vertikalnu ili kosu(koja nije registrovana za mesanje stocne hrane) oni koriste griz pogacu da bi bolje homogenizovali smesu.
Koliko placas riblje brasno ako nije tajna kad se razbacujes sa njime u smesi?:ppozdrav:
Riblje brasno placam 148 din. Horizontalnu mesaonu sam kupio pre sest meseci, a pre toga sam imao vertikalnu od 500kg 1 maj Bogatic sa automatskim uredjajem za zamascivanje i nisam nikad koristio griz ili pogacu analize smesa sam radio na vet fakultetu u Beogradu i uvek su bile zadovoljavajuce. Inace ove recepture koje posedujem su delo naseg najveceg strucnjaka u oblasti ishrane pokojnog prof.dr. Nemanje Sefkovic sefa katedre za ishranu na vet.fakultetu u Beogradu.
 
Riblje brasno placam 148 din. Horizontalnu mesaonu sam kupio pre sest meseci, a pre toga sam imao vertikalnu od 500kg 1 maj Bogatic sa automatskim uredjajem za zamascivanje i nisam nikad koristio griz ili pogacu analize smesa sam radio na vet fakultetu u Beogradu i uvek su bile zadovoljavajuce. Inace ove recepture koje posedujem su delo naseg najveceg strucnjaka u oblasti ishrane pokojnog prof.dr. Nemanje Sefkovic sefa katedre za ishranu na vet.fakultetu u Beogradu.
kolega dobra je to cena ribljeg brasna inace se krece 170-220din/kg,cije je riblje brasno i dega kupujes?
 
Poslednja izmena od urednika:
kolega dobra je to cena ribljeg brasna inace se krece 170-220din/kg,cije je riblje brasno i dega kupujes?

- - - - - - - - - -


kolega dobra je to cena ribljeg brasna inace se krece 170-220din/kg,cije je riblje brasno i dega kupujes?

Doneo mi je prijatelj iz Backe Palanke odakle mu i kako po toj ceni stvarno ne znam ali mislim da nece ta cena jos dugo trajati. Ja planiram da predjem na mesno brasno, kukuruzni gluten, drozdinu i slicna hraniva ako uspem sve to da nadjem
 
da li se moze paviti koncentrat kako je naveo zoran od soje,kukuruza,premiksa i stocne krede?
 
da li se moze paviti koncentrat kako je naveo zoran od soje,kukuruza,premiksa i stocne krede?

Vlado smesu mozes praviti od cega hoces, samo da li ce biti dobra i odgovarati onome koga hranis.:sta: Najbolje je uzeti prave recepture, a kao proteinsku podlogu stavljati soj. sacmu i obavezno metionin. Jeste da je ta varijanta najskuplja ali.....:ppozdrav:
 
Jer bi neko mogao da mi kaze jer moze pilicima od 6 nedelja da se daje super 40% proteina pomesan sa kukuruzom do kraja tova?

Interesuje me super 40% od fsh jabuke kakav je ako neko zna i ako zna jer ima slucajno leka u tom superu?
 
@Rodja88

O tome sam i ranije dosta pisao ali posto si Rodja ponovicu. Za P-II 18% prot. na 10 kg supera 40% dodati 23,4 kg kukuruzne prekrupe. Za P-III 15% prot. na 10 kg supera 42 kg kukuruzne prekrupe. E sada sve zavisi ako zelis manje masne pilice onda u izvesnoj meri smanji prekrupu.

Rodjo, sledeci put malo prelistaj forum, nemoj da ti je tesko.:ppozdrav:
 
Danas sam kupio super 40% proteina fsh jabuka i na deklaraciji lepo pise 10KG a ono kad ja izmerih ispade da ima samo 9Kg i 100 GRAMA.

Pa mislim sta reci ajde da je to 100 grama a ono skoro kilo fali.
 
Danas sam kupio super 40% proteina fsh jabuka i na deklaraciji lepo pise 10KG a ono kad ja izmerih ispade da ima samo 9Kg i 100 GRAMA.

Pa mislim sta reci ajde da je to 100 grama a ono skoro kilo fali.

Ma brate lopov do lopova.:osmeh: Cudi me da su smeli tako nesto da urade. Mozda je omaskom, ne verujem da je svaka vreca laksa, tako te zapalo.
 
Ne znam ali u ponedeljak cu uzeti jos jedna ili dva dzaka pa cu bas da vidim jer mi tako zapalo ili je svaki takav.Ali sto je puno puno je nije to 100 kila pa da fali kilo vec tu fali 10%.
 
Sutra mi stizu kilasi, a Ja sam izgubio recept koji sam imao...e sad bi mi trebala mala pomoc, naime secam se sta je sve islo, ali bi trebao neko da mi napravi procentualni odnos toga. Znaci islo je:

Kukuruz prekrupa
Sojina sacma
Suncokr.sacma
kvasac
DKF
kreda
premiks
so
riblje brasno
ja sad nebi stavljao riblje brasno, nego zamenu neku koja ima, pa ako bi ste mi preporucili i vidim da spominjete sojin griz dal' i njega da ubacim??
 
Sutra mi stizu kilasi, a Ja sam izgubio recept koji sam imao...e sad bi mi trebala mala pomoc, naime secam se sta je sve islo, ali bi trebao neko da mi napravi procentualni odnos toga. Znaci islo je:

Kukuruz prekrupa
Sojina sacma
Suncokr.sacma
kvasac
DKF
kreda
premiks
so
riblje brasno
ja sad nebi stavljao riblje brasno, nego zamenu neku koja ima, pa ako bi ste mi preporucili i vidim da spominjete sojin griz dal' i njega da ubacim??
Ja bi tu dodao 4% stocnog i moze sojin griz.Sve to ukalkulisati da ukupan procenat proteina zameni % ribljeg brasna.Na konto viska kilaze smanjiti kolicinu kukuruza.
Nadam se da sam bio jasan.Naime riba je bogata proteinima i npr 3kg ribe ne moze zamenuti 3kg griza,vec malo vise.:osmeh:
 
Pa sta mislis kad bi trgovac premeravao svaki upakovani dzak kad bi odradio posao? Valjda je proizvodjac duzan da brine o tacnosti tezine koja pise na deklaraciji.

Наравно да је произвођач одговоран .. ал боље је да оде код продавца и уз мало убеђивања замени него да запуцава 100км -200км у мешаону :osmeh:
 
Наравно да је произвођач одговоран .. ал боље је да оде код продавца и уз мало убеђивања замени него да запуцава 100км -200км у мешаону :osmeh:

To da, al mislio sam ono inspekciju.
 
I ako bi ponovo mogao da vas zamolim da mi neko napise koliko procentualno ide koje komponente za sledece:
Kukuruz prekrupa
Sojina sacma
Suncokr.sacma
kvasac
DKF
kreda
premiks
so
ribovit

da napomenem u pitanju su kilasi

@SAMA
Nasao sa Ribovit i njega cu da ubacim umesto ribljeg brasna...ne sadrzi riblje brasno pise da je biljnog porekla. Evo vidi


http://www.stocar.co.rs/start/ribovit.html


 
Poslednja izmena:
I ako bi ponovo mogao da vas zamolim da mi neko napise koliko procentualno ide koje komponente za sledece:
Kukuruz prekrupa
Sojina sacma
Suncokr.sacma
kvasac
DKF
kreda
premiks
so
ribovit

da napomenem u pitanju su kilasi

@SAMA
Nasao sa Ribovit i njega cu da ubacim umesto ribljeg brasna...ne sadrzi riblje brasno pise da je biljnog porekla. Evo vidi


http://www.stocar.co.rs/start/ribovit.html



Ako je to u stvari ovo, http://www.bankom.rs/sr/view.php?id=33 samo kako ga ko krsti,odma da ti kazem, da se nije bas nesto pokazalo.
 
Nazad
Vrh