Pravljenje koncentrata za tovne pilice

Dobro jutro Branko, cini mi se da sam juce polsala poruku sa pitanjem, dali mogu zameniti CaCO3 sa mlevenim skriljcima skoljki, posto toga ovde ima u izobilju, i jos jedno pitanje, postoji li neki koncetrat za nojeve, jedan prijatelj ovde ima veliku farmu na kojoj ima sve i svasta.
 
Ја својима купујем Супер жути 100% и мешам са прекрупом ..... до сада није било никаквих проблема ..... у почетку купујем витамине који иду у воду и то је то :)
 
Ја својима купујем Супер жути 100% и мешам са прекрупом ..... до сада није било никаквих проблема ..... у почетку купујем витамине који иду у воду и то је то :)

Obavezno i 1% premiks za tov pilica.
 
Da vas pitam nesto do sada sam koristio koncentras FSH Jabuka i pilici su mi 2 nedelje juce bili i danas da odem da kupim i kazu mi da nema vise jer je fabrika zatvorena.Jer bi mogao neko da mi kaze sta mi predlaze jer moram da menjam samo ne znam za koji???I jer neko moze da mi kaze kakav je koncentrat Chik Proma??
 
@Rodja88

Ako ti je ostalo malo jabukine smese izmesaj sa novom koju kupis i predji onda na taj novi.
 
Hvala druze.Nasao sam jos tri dzaka sam uzeo jabuke pa ako posle toga tvarno ne bude bilo onda cu tako.

Pa ne znam dokle tako mi rekli u prodavnici da kao zatvoreno a dokle to nisam cuo.
 
kukuruz 57.5
sojina sacma 22
riblje brasno 5
stocni kvasac 5
lucerkino brasno 3
suncokretova sacma 4
stocna kreda 1
dkf 1.3
stocna so 0.2
premiks 1% 1

- - - - - - - - - -

kukuruz 57.5
sojina sacma 22
riblje brasno 5
stocni kvasac 5
lucerkino brasno 3
suncokretova sacma 4
stocna kreda 1
dkf 1.3
stocna so 0.2
premiks 1% 1

jedinica za tov pilica
 
Riba bas nije pozeljna.Kvasca je malo mnogo,suncokreta za taj uzrast previse,DKFa malo,a energija na minimumu.Treba malo i masnoce.:osmeh:
 
masnocu je moguce ubaciti samo ako postoji uredjaj za zamascivanje na mesaoni ako pokusate zamascivanje sa sojinim grizom ili pogacom dolazi do disbalansa smese. Interesuje me na osnovu cega ste dosli do podataka da je malo dkf i energije i zasto nije pozeljno riblje brasno
 
Riblje brasno se pokazalo kao jedan od glavnih uzrocnika samonele.Mozete zamislite koji je to kvalitet ribe,koji ide u brasno,a osim toga jako je dug put.Uglavnom stize iz Perua.Kada je bila mnogo veca potrosnja istog,bilo je problema,a sad duze stoji i mogu zamisliti njegov kvalitet.Osim toga ima vec poznati miris i poznati proizvodjaci su ga uglavnom izbacili iz upotrebe.Pojavom metionina,je prestala potreba za ribljim brasnom.Kolicina DKFa bi i mogla proci u kombinaciji sa ribljim brasnom.Ukoliko se ukine isto,morala bi se povecati kolicina DKFa na bar 1,5,a pozeljno je i do 2,5%
A to dali postoji uredjaj za zamascivanje ili ne.Kako ce se to resiti,je individualni problem.Ja samo pisem da koncentrat bogat samo proteinima,bez energije,tj masnoce nije dobar.Ovo za griz je malko skakljivo.Ja licno koristim i griz i sojinu sacmu i naravno pride zamascujem.
 
Riblje brasno se pokazalo kao jedan od glavnih uzrocnika samonele.Mozete zamislite koji je to kvalitet ribe,koji ide u brasno,a osim toga jako je dug put.Uglavnom stize iz Perua.Kada je bila mnogo veca potrosnja istog,bilo je problema,a sad duze stoji i mogu zamisliti njegov kvalitet.Osim toga ima vec poznati miris i poznati proizvodjaci su ga uglavnom izbacili iz upotrebe.Pojavom metionina,je prestala potreba za ribljim brasnom.Kolicina DKFa bi i mogla proci u kombinaciji sa ribljim brasnom.Ukoliko se ukine isto,morala bi se povecati kolicina DKFa na bar 1,5,a pozeljno je i do 2,5%
A to dali postoji uredjaj za zamascivanje ili ne.Kako ce se to resiti,je individualni problem.Ja samo pisem da koncentrat bogat samo proteinima,bez energije,tj masnoce nije dobar.Ovo za griz je malko skakljivo.Ja licno koristim i griz i sojinu sacmu i naravno pride zamascujem.

Slazem se sa vama za sve gore navedeno. Sa ribom je sve mnogo jednostavnije:osmeh:
 
masnocu je moguce ubaciti samo ako postoji uredjaj za zamascivanje na mesaoni ako pokusate zamascivanje sa sojinim grizom ili pogacom dolazi do disbalansa smese. Interesuje me na osnovu cega ste dosli do podataka da je malo dkf i energije i zasto nije pozeljno riblje brasno
Dodavanje masti ili ulja je moguce dodavati u potpune krmne smese 2-3% ako posedujete horizontalnu protivstrujnu mesaonu,ili horizontalnu sa lopaticama ko neposeduje takve mesaone ko ima vertikalnu ili kosu(koja nije registrovana za mesanje stocne hrane) oni koriste griz pogacu da bi bolje homogenizovali smesu.
Koliko placas riblje brasno ako nije tajna kad se razbacujes sa njime u smesi?:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh