Pravljenje kombajnskih kabina.

Kako hoces ali moj ti je savet da bolje da to napravis od lima.. Neznam nekako mi dodje cvrstije i lakse za montazu gore... Ali moraces da skines krov...

- - - - - - - - - -

Evo kako je izgledao moj krov kad sam doterao kabinu... A ni kabina nije bila u nista boljem stanju dosta se toga moralo zameniti.. soferka samo sto nije ispala jer je istrulela ona sipka koja deli stakla...

 
kolega evo slike brave :D
2q9fo8g.jpg
 
Hvala kolega to je brava od 141... Inam i ja takvu bravu nju cu i da stavim ondah... :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Danas malo radio na instalaciji povezao zvucnike radio upaljac... Jos jedan dan da se poveze ventilacija,svetla (kad ih kupim) i rotacija... Zadovoljan sam kako se cuje muzika (dosta glasno) nece uopste biti problema da se slusa i u toku vrsaja.. (putem i da ne pricam) Cuce se kao u kolima upalio sam kombajn motor se jedva cuje a kabina jos uvek nije zatvorena od pozadi i tapacirana,kad i to uradim bice jos bolje sigurno... :osmeh:
 
Hvala kolega to je brava od 141... Inam i ja takvu bravu nju cu i da stavim ondah... :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Danas malo radio na instalaciji povezao zvucnike radio upaljac... Jos jedan dan da se poveze ventilacija,svetla (kad ih kupim) i rotacija... Zadovoljan sam kako se cuje muzika (dosta glasno) nece uopste biti problema da se slusa i u toku vrsaja.. (putem i da ne pricam) Cuce se kao u kolima upalio sam kombajn motor se jedva cuje a kabina jos uvek nije zatvorena od pozadi i tapacirana,kad i to uradim bice jos bolje sigurno... :osmeh:
Kolega sta mislis da ta muzika kada kombajn zanje i nije tako dobra,treba se bar tad slusati motor i sve ostalo zbog nedaj Boze nekog kvara i loma???
 
Ma znam ja to i zato necu pustati dok vrsi kombajn samo u transportu,(a imam dosta seljenja sa njive na njivu).. Tako da ce putem samo da bude muzikice.. :osmeh:
 
Hehe,farove sam kupio danas na pijaci naj jeftinije a metalne.... :osmeh: Ma uklopio sam ja bunker lepo ali me kostao zivaca i zivaca... :udri:
 
Ovde gde sam napravio ovaj otvor i stavio mrezu tu ce da duvaju ventilatori a ispred ima filter zbog prasine... Ako nemas mozes da stavis ventilatore od juga sto duvaju u kabinu potpuno isti su kao na 141,samo sto na juga ima jedan... Evo ovo je otvor za ventilaciju..

ya8Yh.jpg
 


Мало се лоше виде зато што је покривено,али шта ви мислите колико би коштало да се ово надогради пошто у доњем делу већ постоје фалцеви за кедере само да се намести стакло,колико кошта стакло по м.кв.А за горњи део ми не би требало много материјала-гвожђа.
 
Meni je receno da za malo bolje staklo metar kvadratni je od 5000 din pa na gore... Sve zavisi debljina.. Ne treba tebi puno materijala to se da uraditi zacas.. :ppozdrav:
 
Pa tamo gde sam ja pitao tako su mi rekli mada ne verujem da su oni naj jeftiniji... Moras da se raspitas na vise mesta... Meni je ispalo jeftinije da je kupim od Zmaja i da je preradim..
 
@dragan69 koliko vidim konzul je u pitanju ?
prvo moram da ti kazem da ta ogradica koju vec imas i na koju planiras da namontiras nadogradnju i sakla , nema sanse da izdrzi toliki teret , kazem ti iz licnog iskustva (koliko mogu sa slika da vidim ista je kao sto je bila i kod mene...) znaci trebalo bi ti dosta ojacanja , varenja i prepravke...
drugo , kao sto sam i kolegi Ciri vec napisao na prethdnim stranama, neka moja racunica je da je jeftinije kupiti polovnu kabinu , malo prekrojiti i montirati .
za mog konzula sam trazio od zmaja 13x , trebala bi bez problema da se namontira (kazem trebala bi , posto ja kod mene nisam nju stavio) uz malo prepravke i za neku cenu od 200 do 250e
ja sam uspeo da nadjem kabinu od Fortschritt kombajna za detelinu , kostala me je 200,250e i zadovoljan sam kako je legla na konzula, bilo je dosta prepravke , ali isplatilo se
 
Sad malo bolje pogledah i nece moci da izdrzi to teret kabine krova i ostalo.. Tanko je to... Mislim na Conzula..
 
Ja mislim da nije.. Ali to se lako moze premeriti.. Moru ti ja sutra to premeriti na moj 132 (postolje kabinu nemam)..
 
Zavrsio sam davno sa kabinom a nisam postavio sliku konacnog proizvoda... Evo kako to sad izgleda kad je zavrseno sve.... :ppozdrav:

img1972.jpg



Prezadovoljan sam kako je sve ispalo!!! Nema vise da komplet ona prasina sto se podize ih hedera ide komplet na mene!!! Zasticen sam od prasine od kise ma milina je sad raditi... :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh