Pravljenje kabina

Molim ako neko ima link, slike ili neki prirucnik sa dimenzijama kabine za IMT 539 koju bih da napravim jer mislim da je mogu napraviti jeftinije nego sto kosta nova 650evra. Unaprijed hvala. Pozeljno kabina sa busenim staklima.
 
Probaj ali ako imaš onaj malo noviji tip kabine sa velikim blatobranima, a mislim da takav imaš, stajaće mu kao piletu Stanijine sise. Imam takvu kabinu i sa 14.9 gumama izgleda malo ćosavo a kako će tek izgledati sa 11icama.Ti blatobrani traže 16.9 gume da čuče kako treba. a ako imaš onaj tip koja je šestougaona e ona može i dobro stoji jer je široka a nema blatobrane velike
 
Probaj ali ako imaš onaj malo noviji tip kabine sa velikim blatobranima, a mislim da takav imaš, stajaće mu kao piletu Stanijine sise. Imam takvu kabinu i sa 14.9 gumama izgleda malo ćosavo a kako će tek izgledati sa 11icama.Ti blatobrani traže 16.9 gume da čuče kako treba. a ako imaš onaj tip koja je šestougaona e ona može i dobro stoji jer je široka a nema blatobrane velike

druze imam bas istu kao tvoju na 558
 
poz svim clanovima

jel radio neko stako po porudzbini kod goran staklo? imam ovakvu kabinu na imt 555

2624al0.jpg

plan je da se ovako nesto napravi da se iskoriste samo blatobrani i kostur (ram)

inxzyo.jpg
 
zoli kakva je preglednost te stare kabine.gorance moze da napravi sve od stakla samo ako uspes da mu pojasnis model kabine...meni je bas ekstra
 
preglednost je slaba na mojim vratima od kabine samo na pola vrata ima staklo (od napred) a prema nazad lim na drugoj polovini vrata pa kad treba da se prelazi put onda treba leci na volan da bi vido dal neko ide putem
i nevide se prednji tockovi od ovih limova od napred pa kad se spartalo ranije znao biti problem.

- - - - - - - - - -

http://joca-rapid.com/katalog/king/ostali-proizvodi.html imas ovde

- - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -

evo kabine
dw1i.jpg

l44i.jpg

v23a.jpg
 
Dali je netko od vas zatvarao kabinu na Imt 539, znaci ono odpozadi ispod zadnjeg stakla? Tamo ruke hidraulike prave najveci problem jer ulaze onako dosta u kabinu kad su do kraja dignute pa neznam kako bi to bilo najjednostavnije zatvoriti..
 
Dali je netko od vas zatvarao kabinu na Imt 539, znaci ono odpozadi ispod zadnjeg stakla? Tamo ruke hidraulike prave najveci problem jer ulaze onako dosta u kabinu kad su do kraja dignute pa neznam kako bi to bilo najjednostavnije zatvoriti..


Ja sam Poceo raditi kad sam bio na odmoru u BIH
od 3mm Pleha radim i dodcu malo Gume i to jeto
 
Ajde ako ti nije problem stavi koju sliku da vidimo kako to izgleda.. Htio bi to cim bolje zatvoriti, najvise radi prasine ljeti, hladnoca mi toliko ne smeta..
 
slikacu sutra na 549 kako je zatvoreno fabricki

- - - - - - - - - -

hqqb.jpg
dpk2.jpg

db3j.jpg
5wm3.jpg

rgfk.jpg
ived.jpg

livu.jpg
u01m.jpg

ovako je odradjeno fabricki . Trebalo bi zavrnuti koji staf ::lose::
 
Vise vam se isplati da kupite neku polovnu i malo da je sredite i to sve za nekih 300-350 (max 400) evra.Napraviti je nije jednostavno,a otprilike ce isto i kostati.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh