Pravljenje kabina

a onda malo enterijer na sta sam posebno ponosan.stirodur,sundjer,eko koza, muzika,osvetljenje, prekidaci, upaljac...:veseljak::








onda malo zatvaranje kabine pozadi po ugledu na nove IMTove



i na kraju stepenice.ovo da sam odmah napravio bolje bi bilo polomio sam se živ na onom fabričkom stepeniku::lose::




dosta delova sam pokupio sa zastave tako da se ovo svetlo pali automatski kad se otvore vrata ostalo se vidi i prepoznaje.e nisam vrata slikao sa njima sam imao najvise problema bukvalno sam ih seko na pola i ceo donji deo napravio jer je bio truo.ali sada imaju nove brave i one lepe gumene debele rukohvate iz zastave.e a jako korisna stvar oni rukohvati sa krova zastave njih sam stavio na one bočne stubove.neverovatno korisni za pridrzavanje preko rupa i kada zevas pozadi u neku masinu
još mi fale oni veliki nosači retrovizora nema ih kod nas.vido sam ih na vasaru u S.Palanci ali tada nisam razmišljao da ce mi trebati.mozda se rešim da ih sam napravim samo da skontam kako da savijem tanju cev da ima lep polukrug u da ostane okrugla da mi se ne prelomi.

imam još zimus da skrojim tapacire za krila i pozadi ovaj lim i da sredim pod.i naravno ide tapacir i na tabli i haubi ovo sto je unutra
samo treba vremena za sve ovo. i strpljenja.i malo znanja. i para bogami to da ne zaboravimo. i po nekaa dobra :ideja: ma treba svasta...ali ipak na kraju kad sednem i krenem a unutra mirise jelkica i pici muzikica a ono toplo. osećaj neprocenljiv

evo oce.ne dozvoljava vise od 15 slika da se stavi a spaja mi postove ako su jedan za drugim.nesko je pomogao
 
Odlično urađeno.
Možeš li otvoriti ovaj zadnji "prozorčić" da bi otkačio prikolicu i štelovao na polugama i topling ?
Smeta li ti u radu ovo što si pozadi zatvorio?
Koje godište je ovaj traktor bio ranije?
Sad je vidim 2012.:osmeh:
 
Extra si zatvorio kabinu. ::super::
Na mom 558 imam mehanikinu kabinu ali mi stalno puca na spoji cevke ispod zadnje šoferke.
A i odavno planiram na njoj tako nešto da uradim i da je probam podignem da bude iznad menjača što možda i bude zimus.
Ali prvo hidro volan pa kabina. :osmeh:
 
ovo prozorce se ne otvara trenutno nisam imao kad da pravim okvir.ali moze vrlo lako da se doradi.probao sam pre toga kroz gornji prozor dohvatim i topling i vreteno bez problema.sta cu kad imam dugacke ruke:osmeh:

a traktorce je u originalu "72 mada je motor zaista odličan pokazao se dobro u radu zadovoljan sam.i poluosovine su zamenjene kod prethodnog vlasnika

i ova kabina je pucala kod prethodnog vlasnika pa je on ojacavao ovim kosnicima.ja sam samo prevario malo bolje.nije lepo pogodio ove uglove ali nisam hteo da secem pa opet da varim oslabio bih ga vise
 
Verovatno vam kabina nije na gumenom oslanjanju, čim puca. To neka vam bude prvi sledeći zadatak, pa onda sve ostalo. Svaka pohvala za trud :ppozdrav:.
 
e moguće da je i to kad sam skidao kabinu kod starog vlasnika bila ja direktno usrafljena na drzače metal na metal i stegnuta tvrdo.a ja sam je postavio na deblje gume i ovlaš stego dužim srafovima tamo da moze da radi i ima manje vibracija
 
I ja sam napravio gumene nosače.
Od neke debele gume samo je probušio i stavio.
To je sigurno rješenje za stakla, kabina mora da "radi" malo.
 
Na gumama je kabina od prvog dana kada je kupljena nova i napred i pozadi ali materijal izrade je jako tanak i ne pomažu ni kosnici.
Kada sam stavio kosnike onda puca pored njih.
 
Ako nemate, stavite još jednu poprečnu cev u donjem delu, gde je staklo, biće mnogo čvršća kabina, i neće pucati.
 
Jel ima možda da se kupi ona gumena traka koja kod IMT-a dolazi između cevi od kabine i blatobrana? Probavao sam razne gume ali opet to nije to i ne izgleda lepo
 
ja nisam uspeo da nadjem nikakvu gumu a i ako ima verujem da je cena extra kao za kedere.skuplji keder nego staklo.
ja kada sam radio sve te spojeve sam napunio silikonom stego šrafove višak izasao i lepo oblikovao uglove u ispalo je super.mislim da je silikon bolji jer nema curkanja vode unutra i nema zadrzavanja vode kao sa gumom pa onda korodiraju i cevi i blatobrani
 
Mogu da nabavim gumenu traku ali bi to bilo od industrijskih traka koje imaju platno u sebi pa kad se preseku po preseku se vide konci a to mi nekako ruzno izgleda... Nista.
Probacu nekako da nabavim po tim otpadima jer skoro na svim trakorima imaju takve gume.
 
deda ima imt 560 sa kabinom on je pre 5godina ga sredjivao ja sam bio tu on je stavio obicnu gumu
 
buki-kabina-1.jpg
kab-2.jpg
kab-4.jpg




Nabavljena je kabina, kao sto vidite, potrebna su vrata i stako. Ako neko ima ili zna nekoga da ima, molim da me obavesti. kabina je od Belarusa 552, u vlasnistvu naseg clana Buki987.
 
Nazad
Vrh