Prašenje krmača

hvala vam svima na lepim zeljama nadam se boljoj ceni kao i svi :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1292979414[/time]
_________________________________________________
@Karalic
Koje su ti kamere u prasilistu?? i jesu li konektovane koaksijalcom ili wajrles?
imao sam daljinske ..nisam bio zadovoljan ..kupio sam camere sa infrared diodama pre jedno 10 god .. na sajmu u BG...( bile su skupe ko otrov 120 maraka) sda ih ima i jeftine su do 40 eura na koaksijalan kabal a napajanje sam postavio (mrezu od komp... prespojis zelenu i crnu .. da bi startovala mreza ..uzmes crvenu i crnu s za napajanje stabilnih 12 volt.)
Post je spojen: [time]1293004816[/time]
_________________________________________________
@alex.mk
da to se podrazumeva hrana na minimim ... daj joj i stocno da je zavaras ..sitost.... a kasnije kada se svebude OK ides 500 gr po prastu + 2 kg za krmacu :cao:
 
pozdrav svinjari.da li je tacno kada krmaca u ovom mom slucaju nazimica ulije u sise mleko<kada povucem za sisujutros pojavi se tackica mleka na vrhu>da se prasi za dva sata?
 
ako je mleko krenulo ..prati je pred prasenje je da li za 2 sata ili 8 sati tu je ..budi pripravan ..nikad se ne zna .. :D ::namigivanje::
Post je spojen: [time]четвртак, 23. децембар 2010. 00:30:07 CST[/time]
_________________________________________________
@Žera
hvala za misljenje koje si izneo...nagledao sam se svega i svecega za ovih 5 god, kako se bavim svinjarstvom.. svako od nas bi trebalo da kaze neko svoje iskustvo :ppozdrav: :cao:
 
Piksi je napisao(la):
pozdrav svinjari.da li je tacno kada krmaca u ovom mom slucaju nazimica ulije u sise mleko<kada povucem za sisujutros pojavi se tackica mleka na vrhu>da se prasi za dva sata?
Ili za dva dana
 
kad je prašenje teško treba ostati pribran.....
11kw4dl.jpg
 
pozdrav.sinoc mi se oprasila ona nazimica.stara je oko 12 meseci.oprasila 10 kom,medjutim jedno je uginulo cim ga je izbacila a drugo je izbacila u posteljici posle jedno 2 sata zivo ali jedva je pocelo da dise i videlo se da je kilavo da ne moze da ustane a kamo li da sisa.ostalo je 8 kom,pa bi njih trebalo da odneguje bez problema.bice i slika uskoro,da vam pokazem.ja nisam kao pojedini profi i skoro sam poceo da gajim<ne racunam sto sam svake godine hranio po jedno za klanje>mislim da se prase kod mene ali slusam sta vi pricate tj.sta pisete pa nesto i primenjujem i ja.
 
jednom nisam mogao nista,a ovo drugo je nekako pocelo da dise medjutim uopste nije moglo da ustane nego je samo lezalo ali na strani i malo koprcalo nogama i nije htelo da sisa.znaci pokusao sam sve samo sta ga nisam molio da ustane ali nece.jbg neka ide na njegovu glavu.a to za inekcije za napon i antibiotik to sam samo jos cuo od naseg forumasa slobodana nigde vise.ovde kod mene to ne daje niko,ustvari nisam se lepo izrazio ne zna niko za to.
Post je spojen: [time]1293366881[/time]
_________________________________________________
veterinari su nam veoma losi i posto ima malo stoke kod mene veoma su skupi.tako da sam udaram prasicima to znam inekcije za gvozdje,gliste,kompleks vitamina,proliv.ali krmaci ...e tu vec jos moram da ucim dosta.
 
Sinoc se jedna oprasila,14 komada a cuva 12 dva su otpala nazalost.Pietrencici ko bombone nadam se da ce da ocuva ovih 12 inace je krmaca odlicna sto se tice cuvanja prasica.
Post je spojen: [time]1293348256[/time]
_________________________________________________
Da li neko zna gde ima da se kupi miofor ili gvozdje za prasice u bilo kome drugom obliku sem injekcija.Tipa pasta ili prasak.Pozdrav
Post je spojen: [time]1293375188[/time]
_________________________________________________
BANE IVANOV je napisao(la):
kad je prašenje teško treba ostati pribran.....
11kw4dl.jpg
Svaka cast na trudu.Lepa svinja i lepi prasici.Verovatno je bio tezak okot jer su prasici prilicno veliki ili je nesto drugo po sredi !?
 
Nazad
Vrh