Prašenje krmača

francuz grejac koji je postavljen u foliju dim 920x470 mozes da postavis izmedju dve ploce ..dali su od plastike ili od metala ili poliestera sve jedno pustis da ploca bude nesto vece povrsine nego grejac ispod ploce stavi tvrdo presovani stirop. pa plocu ..pa utipluj ako hoces ako si me razumeo
Post je spojen: [time]1292627978[/time]
_________________________________________________
sve detaljnije idi u PP.. :cao: :ppozdrav:
 
zdravo svima imam problem sa krmacom oprasila se pre 2 dana ima mleka a neda prasicima da cicaju.evo vise drugi dan vime tvrdo i prekratila mleko stavio sam inekciju dobila je mleko ali opet isto neda prasicima da cicaju.prasi se drugi put i nije bilo tako prvi put je sve bilo u redu.do sad su uginuli 3 komada.pa molio bih za neki savet sta da se radi.fala puno pozdrav
 
fala puno. :D pozdrav
Post je spojen: [time]1292781328[/time]
_________________________________________________
juce sam to uradio,oprasila je 13 kom a ima samo 11 sisa,juce sam posekao zube i izbacio sam 2 komada.ujutru kad sam otisao nasao sam jedno uginuto ima li sanse da je od secenja zube... pozdrav
 
imala je upalu vimea sinoc odmah sam stavio antibiotik i masirao vime kako si mi rekao i fala bogu od danas je bolje,poceli su terminatori da cicaju ,fala puno
 
aaaa jos dva (2)komada .. :D pogledam slucajno u kameru da vidim izlazeli posteljice kad ..prasence se koprca zategla ga pupcana vrpca i umotalo se u posteljice .. za njim izlazi jos jedno .. eto primera sta znaci camera u prasilistu i to dva krupna komada.. :D
Post je spojen: [time]1292893395[/time]
_________________________________________________
ostalo mi jos malo praska ..sa kojim posipam prasad pri prasenju za posusivanje moram naruciti novih 10 kg pa se setih da vam dam adresu ..krpe koristim samo da sklonim sluz sa glave i iz usta zadrzava im toplotu i mnogo brze su aktivni i idu na sisu . ne hlade se .. :D
 
hvala ... evo posle sadam sati posto je izbacila sve posteljice ..jos jedan komad krupan ,,nazalost uginulo... sto bi babe rekle na njegovu glavu samo neka se cisti to mi sada vazno , antibiotik je primila tako da se ne sekiram .. zadovoljan sam .. :D
 
Nek su korisni ::000:: ::novac::
Post je spojen: [time]1292953965[/time]
_________________________________________________
Koje su ti kamere u prasilistu?? i jesu li konektovane koaksijalcom ili wajrles?
 
neka su korisni
Post je spojen: [time]1292960223[/time]
_________________________________________________
evo mene opet sa istim problemom, krmaca mi je dobila upalu vimena dao sam joj antibiotik i masirao vime kako mi je rekao Grujo i sledeci dan je se bilo u redu sad krmaca daje prasicima da cicaju ali ostaje dosta mleka i vime pocinje opet da je tvrdo,pa molio bih opet za neki savet ako je moguce :D POZDRAV
 
alex.mk je napisao(la):
neka su korisni
Post je spojen: [time]1292935023[/time]
_________________________________________________
evo mene opet sa istim problemom, krmaca mi je dobila upalu vimena dao sam joj antibiotik i masirao vime kako mi je rekao Grujo i sledeci dan je se bilo u redu sad krmaca daje prasicima da cicaju ali ostaje dosta mleka i vime pocinje opet da je tvrdo,pa molio bih opet za neki savet ako je moguce :D POZDRAV


Smanji krmači hranu.Koliko jede dnevno?Možeš vime da masiraš domaćom rakijom.Dobro je ohladi,natopi krpu i masiraj da izvuče temperaturu.
 
Nazad
Vrh