Prašenje krmača

Moze biti vise razloga, bilo bi dobro da ako mozes slikas pobacenu prasad,ako ih vec nisi uklonio i da kazes da li si radio neku vakcinaciju i cime?
 
Otac je sve odmah zakopao . Neki su bili takoreci poluzivi , jedva se nesto culi i ubrzo uginuli . Ne znam stvarno , to mi se prvi put desilo . A sto se tice vakcinisanja dobijala je samo kalcijum i vitamine od strane veterinara . I da, prskana je i od sugarca , krenulo je na papcima da se pojavljuje pa smo je prskali sa ektanonon dva puta u roku od 10 dana. Inace sada ima 11 i po meseci a ostala je suprasna drugi put kada je osemenjena! to je sve sto mogu o njoj da kazem. Uostalom lepo je jela, ima je oko 140kg i nikakvih vecih problema sa njom nisam imao !
 
Svasta moze biti,ali za pocetak ste trebali da procitate uputstvo za ektanon,gde pise da se ne sme primenjivati na gravidnim zivotinjama. Ubuduce koristi neki ivermektin 10-14 dana pred prasenje.
 
Prvo proveri da li je temperatura povisena,ako jeste daj neki antibiotik da se spusti. Ako nije,daj prvi dan multivitamin,menbuton i catosal.Drugi i treci dan ponovi catosal i menbuton i trebalo bi da bude ok,ako ne daj jos dva dana catosal i menbuton i to bi trebalo da resi problem
 
Sta da vam kazem, osim da mi je veterinar preporucio da je prskam sa ektanonom. Znacu za ubuduce, hvala puno !
 
nocas mi se oprasile dve, jorksirka 20 kom i landraska 15kom + jedno kao mis sigurno je uginulo u njoj pre mesec dana sutra cekam jos jednu landrasku pa 10 dana pauze sa prasenjem:osmeh: :svinja:
 
U subotu nazimica ogroman stomak 119 dan jedva 5 kom od toga jedno jako loše kasnije otišlo (2 je veterinar vadio)podbacio 4 kom rođak imao viška njegova 18 kom
još jedan slučaj u selu seme od istog nerasta v.o u pitanju prasići ogromni ali samo pet komada i kod drugara,jel moguće da je do nerasta
 
U subotu nazimica ogroman stomak 119 dan jedva 5 kom od toga jedno jako loše kasnije otišlo (2 je veterinar vadio)podbacio 4 kom rođak imao viška njegova 18 kom
još jedan slučaj u selu seme od istog nerasta v.o u pitanju prasići ogromni ali samo pet komada i kod drugara,jel moguće da je do nerasta
Kod mene je bio slucaj da cetri krmace pripustim pod istog nerasta,sve cetri oprasile od 5-7 prasadi,ali svako prase kao flasa od koka kole
 
U subotu nazimica ogroman stomak 119 dan jedva 5 kom od toga jedno jako loše kasnije otišlo (2 je veterinar vadio)podbacio 4 kom rođak imao viška njegova 18 kom
još jedan slučaj u selu seme od istog nerasta v.o u pitanju prasići ogromni ali samo pet komada i kod drugara,jel moguće da je do nerasta

Nit tačke, nit zareza. Ko razume svaka čast...
 
U petak mi se oprasila krmača 12 kom.medjutim juče imala temperaturu 39,2 dali smo pen-strep i nešto curi kao da je gnoj,neće da ustane da jede i da pije,šta dalje?
Da zaboravih da napišem da se oprasila na 109.dan
 
Dali smeta krmacama da budu stalno u malom mestu . To jest kao ukljestenje a da su odbijeni . Na tv je bilo neka farma gde sam video tako neznam tacno koja . trenutno pravim neki objekat pa ako moze tako da budu stalo bi mi vise . Hvala unapred.
 
Pa nije im bas prijatno, hoce iz nogu da propadaju, ali mnogi tako drze bas zbog prostora. Kolege kuka9,crni gruja mogu vise o tome da kazu, posto oni tako drze krmace.
Meni se upravo oprasila nazimica:8 zivih, jedno mrtvo i jedno mumificirano(takvo nisam odavno imao).
 
Jedna krmaca treba da mi se prasi danas joj je 114 dan ali imala malo mleka prekjuce pa juce nije,sinoc opet krenulo ja mislio do ujutro ce se oprasiti ona nista.Nebi me cudilo da nisu sise pune mleka toliko da se bradavice jedva vide i zadnji deo sisa je jako tvrd.
 
Nazad
Vrh