Potrosnja struje u domacinstvu

Max je 3,5KW/h pomnozeno sa cenom KW.U zavisnosti koliko se ukupno trosi struje u domacinstvu,moze biti plava,ili crvena zona.Takodje TA pec ima prednost sto moze da se puni po jeftinoj struji,sto sve drasticno utice na cenu.Ocu reci,velika je razlika u ceni KW po zonama,a pride jeftina i skupa.To moze biti u rasponu od 0,2e do 0,5e po satu.
 
3,5 kw na sat u fazi punjenja. - (jedan sat)
Broj potrošenih kilovata pomnoži se sa cenom u jeftinoj ili skupoj tarifi. - (jedan dan)
Ako postoje i zone sa različitim cenama, to treba uneti u kalkulaciju na mesečnom nivou. - (jedan mesec)
- Cene kilovata (po tarifama i zonama) pišu na računu.

Ovako to izgleda u Srbiji :

[TABLE="class: bordered_table, width: 100%"]
[TR]
[TH]Domaćinstvo i ostala potrošnja 0,4kV[/TH]
[TH]
Jednotarifno merenje
[/TH]
[TH]
Viša tarifa
[/TH]
[TH]
Niža tarifa
[/TH]
[TH]
DUT
[/TH]
[TH]
Obračunska snaga
[/TH]
[TH]
Trošak javnog snabdevača
[/TH]
[/TR]
[TR]
[TH]
din/kWh
[/TH]
[TH]
din/kWh
[/TH]
[TH]
din/kWh
[/TH]
[TH]
din/kWh
[/TH]
[TH]
din/kW
[/TH]
[TH]
din/mesec
[/TH]
[/TR]
[TR]
[TD]ZELENA ZONA
do 350 kWh[/TD]
[TD]
4.924
[/TD]
[TD]
5.628
[/TD]
[TD]
1.407
[/TD]
[TD]
1.407
[/TD]
[TD]
45.883
[/TD]
[TD]
125.530
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]PLAVA ZONA
od 351-1600 kWh[/TD]
[TD]
7.386
[/TD]
[TD]
8.440
[/TD]
[TD]
2.110
[/TD]
[TD]
2.110
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]CRVENA ZONA
preko 1600 kWh[/TD]
[TD]
14.772
[/TD]
[TD]
16.880
[/TD]
[TD]
4.220
[/TD]
[TD]
4.220
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
 
Ima izgleda da bi stuja mogla da pojefini:cool:



http://m.rs.energysaver-box.com/?c=rs

Уређај за уштеду енергије

Поздрав! Зовем се Ivan Stevanovic, и радим као електричар цео свој живот.
brilliant.jpg

Од када знам за себе, цена струје само расте и расте! Некако нисам схватао да је цена електричне енергије вештачки повећавана, тако да сам код куће стално нешто петљао са својим бројилом: тамо бих закачио спајалицу, овде бих ставио магнет, и стално покушавао да вратим струјомер бар мало. Имам велику породицу и увек трошимо много струје код куће. Када имате децу увек се перу пелене и бодићи, а неко од нас је увек залепљен за рачунар. Такав сам био и ја, углавном сам крао струју од државе, ако баш морам да признам.Још увек радим као слободни електричар на стамбеним зградама. Једног дана сам радио у стану неког момка и видео сам једну занимљиву ствар: поставио сам бројило, спровео жице, а онда је власник почео да ради завршне радове по просторији.
counter.jpg
‘Користили су разне врсте електричних тестера и бушилица, али сутрадан је струјомер показао да су потрошили само око 300 вати. Како је то могуће? Требало би да буде бар пет или шест пута више. Почео сам да разговарам са власником и он ми је рекао за један мали уређај који смањује потрошњу електричне енергије. Нисам могао да верујем својим ушима, био сам толико посрамљен што нисам знао за тако једноставну ствар која ради на основу познате физике. Да скратим причу, сада плаћам око три пута мање рачуне за струју, па желим да о томе кажем свима. Тај уређај се зове –...................,Колико сам ја схватио, не можете га једноставно купити у локалној продавници. То је разумљиво, наравно, јер није баш фер према јавним електродистрибуцијама. Али ми ипак плаћамо своје порезе, а то и није баш мали износ, тако да ја сматрам да је ово, више него било шта друго, један разуман и исправан начин уштеде.
Мој син ми је помогао да научим како се користи интернет, па сам недавно био у могућности да пронађем сајт који продаје овај паметни уређај. Овде је ...........који га продаје; погледајте, па одлучите да ли вам вреди штедети или не. Зашто бисте трошили више када можете да уштедите? Мрзим бацање пара..
 
Poslednja izmena:
Nemam lična iskustva sa ovim uređajem i ne bavim se prodajom istog.
Da li je đubre ili ima upotrebnu vrednost ne znam...
 
Jel neko ima uopste iskustva sa tim uredjajem za stednju?/???jel video negde ili poznaje nekoga ko ima???
 
Nikola znam za magnet ali kod mene je digitalno brojilo,,video sam neku foru kako se vraca i digitalno brojilo samo ti treba android telefon i neka aplikacija ima sve na netu...
 
Smanjite malo dozivljaje.Kradja struje je krivicno delo. :osmeh: Morace da radi gumica i kartoncici.:haha:
 
I kradja naroda je krivicno delo,pa niko ne reaguje,,neznam kako ste vi prosli ali ja koliko znam sada sa poslednjim racunima za struju mnogi ljudi su imali problema zbog pokusaja naplate mnogo vece potrosnje nego sto su ljudi potrosili,,da ne bi rekli da lupam licno je mom stricu stigao racun od jedanaest hiljada a covek taj mesec nije uopste bio u srbiji niti je imao bilo sta ukljuceno,,pa sta vise reci...................
 
Mi tebe razumemo,ali forum sigurno u skladu sa svojim pravilima nece podrzati kradju i predloge za istu.Ako sam pustio,da se vidi kakve gluposti ljudi prodaju,ne znaci da ce ova prica ici do kraja,te vas uljudno molim da smirite strasti.I na prvom postavljenom postu na tu temu sam obrisao link za narucivanje ocigledne prevare.
 
I kradja naroda je krivicno delo,pa niko ne reaguje,,neznam kako ste vi prosli ali ja koliko znam sada sa poslednjim racunima za struju mnogi ljudi su imali problema zbog pokusaja naplate mnogo vece potrosnje nego sto su ljudi potrosili,,da ne bi rekli da lupam licno je mom stricu stigao racun od jedanaest hiljada a covek taj mesec nije uopste bio u srbiji niti je imao bilo sta ukljuceno,,pa sta vise reci...................
Nas narod je naivan,kratke pameti i lako se manipulise njime.
Naime u vreme pred predsednicke izbore trebala je tema za opstenarodnu masu gde se na TV pojavljuje srpski Mesije i spasava nas velikih racuna i kradje.
Objasnjenje....ako ti je neko ocitao preveliku potrosnju a to se vidi u specifikaciji racuna odes u sluzbu reklamacije i trazis ponovno ocitavanje i resen problem.
Ovo je smisljeno uradjeno da bi dizali i spustalii tenziju u narodu gde se oni AV i oni koji vire izmedju njegovih sunki pojavljuju kao jedini posteni da nas sve spasu.Ista prica se dogadja i oko Kosova i pretnji i naoruzavanja.
NARODE opasulji se !!!!
 
Sama izvinjavam se ako si me pogresno razumeo ili sam ja pogresno razumeo,,ja se slazem sa politikom foruma da ne podrzava kradju,,tema je diskutabilna nego smo mi sa diskusijom oko ustede otisli malo dalje od toga,ali ipak to nije bilo zlonamerno ni sa moje strane a ni sa strane ostalih forumasa,,ipak evo ja se izvinjavam i kazem nemojte pogresno da nas shvatite mi tek eto tako cavrljamo u nadi da ce ispasti neka ideja kako da covek ustedi koji dinar...
 
Ево пријатељи лично искуство у смањењу потрошње електричне енергије:
Прошле године смо,иако су били потпуно функционални,купили нов 100-литарски фрижидер Горење(без фриза) и нов 285 литарски замрзивач Горење уместо истих литража старих 25 година.Оба нова апарата су А+ класе.
Следећег месеца рачун за потрошену електричну енергију је показао да смо потрошили 200 киловата струје м а њ е и то се тако показује све до данас(упоређујући месечну потрошњу у претпрошлој и прошлој години са месецима у новонасталој експлоатацији).
Рачунамо да ће нам се инвестиција исплатити за око 3,5 године.
 
Nazad
Vrh