Potrosnja struje u domacinstvu

Vojkanvrelo,има једна институција које се само будале не боје.Суд части привредне коморе Србије.Прави правцати суд за такве као што су ЕПС, Телеком ........Лепо напишеш пријаву,образложиш документима и решавају јако брзо а одлуке се објављују у дневним листовима Србије.Следећа инстанца је(пошто
смо у приступним преговорима с ЕУ) Заједница приозвођача и дистрибутера електричне енергије Европе Женева.
За ово ти не треба адвокат,чак се ни не препоручује.Својим речима и решићеш се беде.
 
@Vojkanvrelo

Kada sam prelazio sa srednje tarife na naizmenicnu na prvi tel. poziv su me prebacili. Kao da smo u dve drzave. Onaj ko je potpisao sa njima sporazum nema vise pravo na sat ali oni snose sve troskove opravke i bazdarenja. Od sata pa prema kuci je sve tvoje a do sata i sam sat njihovo. Nama su zbog jednoga komsije (krao struju) svima koji smo na istoj banderi sa njim izbacili brojila u njihov ormar koji je kraj bandere. Od tog ormara sve je moje a do njega i u njemu njihovo. Kada su izmestali brojila stavili su digitalna o njihovom trosku. Oni snose troskove popravke do ormara i u ormaru a je dalje, i obavezan sam da od njih kupujem struju sledecih 5 god. od dana potpisivanja ugovora. A i nemam od koga drugoga za sada. E da..,. kada su izmestali brojila i postavljali digitalna ono staro brojilo i uklopno su mi dali posto sam to ja platio kada sam uvodio struju u kucu, cak i kabel koji su odsekli sa vrha bandere do sata su mi dali posto su oni stavili svoj. Od sata do kuce je ostao moj preostali podzemni kabel koji je jos davno postavljen kada je uvodjena struja.
 
Odlican tekst!A sada realnost,mada u Srbiji kao da zivimo u nekoj vrsti virtuelne realnosti,pitanje za milion dolara:da li da nam racuni za struju budu sifrovani,ali da nas ne potkradaju (Velja Ilic:kraduckaju),ili da nam racuni budu jasni i pregledni,ali da nas,pak potkradaju (Velja:kraduckaju)???Ovo se vise vrti danima u gotovo svim sredstvima javnog informisanja,i preti da postane bitna tema poput pristupanju EU.E sada,nisam bio previse mali da se ne bih secao,ali bilo je vremena kada su racuni bili jasni i nepismenoj mi babi,a i nisu nas... je l' te...sto bi reko Velja...valjda?!Danas,kao da pricamo o nuklearnoj fizici,pa ne zna trust mozgova kako da to priblizi i pokaze prostom narodu.E j...m ti zemlju koju vodi trust ovakvih mozgova.
 
Iz EPS-a najavljuju i da se, u skladu sa prestankom važenja Zakona o radiodifuziji
i stupanjem na snagu Zakona o javnim medijskim servisima, mesečna RTV pretplata od avgusta 2014. godine ne naplaćuje uz račun za struju.


Znaci ko je placao do sada ispada
:sjasi:,tako ce cini mi se biti i sa polovinom duznika za struju koji su ``socijalno ugrozeni`` a imaju po pet mobilnih ``za dinar`` i popuse dnevno hiljadu dinara,pazare na knjigu i imaju deciji dodatak i socijalnu pomoc oko 35.000din........u ovoj zemlji je unosan biznis biti socijalni slucaj.
 
Naravno Ido,zajebali su i narodnu poslovicu "ko radi ne boji se gladi" Sad ko radi vrlo lako moze da ostane gladan a ovi na socijali imaju veca primanja nego necija plata.Tu kod mene u komsiluku ciganin oko 24-5 godina prima oko 70000din mesecno kojekakvi deciji dodaci,socijalna pomoc...pa nije lud da ide da radi negde.
 
Bas tako i kod mene u komsiluku postoji isti slucaj,vec par godina mu seku struju a on se samo prikaci i nikom nista,cak se zimi greje na el. sporet popali sve ringle i rernu istovremeno,to se crveni nocu kuca od usijanja,nece da radi u lokalnu ciglanu za minimalac jer ``gubi`` socijalna primanja,plus svi su neki privatni majstori svi sve znaju da rade samo da se ne oznoje,ne mozes vise naci radnika zbog tih socijalnih davanja...
 
Struju su uvek neki placali neki nisu, tako ce i biti dok struja postoji, moji racuni su oko 30 evra +-. Preko zime ne znam iz kog razloga skoci na 80 Eura.. Kod nas mnogi ne placaju imaju pusku, tu je i krvolocni pas, ako puska ne funkcionise, nema narod para, sta ces...
 
Управу су ДДраган, Ида Уљма, Свима бих ја то укинуо, само старим који нису способни за рад.
Овако ја плаћам пуну цену, годинама редовно, без динара дуга, док неки неће јер су господа на социјално, а долазе мечкама за те паре, и стално им је мало, а нигде не раде, гледају да преваре, украду, само какав шоу ће бити када крене сунцокрет да улазе у њиве као да је њихово и лепо пуне запрежна кола, ауто приколице, а полиција кад им јавиш не излазе на терен.
А што се струје тиче не плаћају чак су и крали, па су неки ухваћени,
 
Pa evo kada niko ne pise...ja cu. Za prosli mesec sam imao zbirnu cenu (skupa i jeftina) 3,80 din. za kilovat. Potrosio sam puno jeftine ali ostao u plavoj zoni pa cena dosla vise nego pristojna.
 
moze li mi neko reci (u eurima) kolika na sat moze da potrosi TA Pec 3.5 ? Hitno mi treba odg?
 
Nazad
Vrh