Potrebno misljenje i savet

Pa bio je slucaj da covek tako dotera nazimicu kod mog nerasta, ona nece da stane, on je prikljesti oko vrata, nerast zavrsi posao dok je ona skvicala sve vreme i u toku noci uginula od stresa.Jest da je bila pietren, ali tada sam rekao, nikad vise na silu.
 
Sad sam se cuo s veterinarom kaze njegov kolega semenio nazimicu drzali je sa sajlom kod nekog u nasem kraju i oprasila 12 posle sledeci estrus bio normalan stajala. Ne gine mi sajla ili jurnjava pa sta bude jeste da lici na silovanje al sta cemo, a imam i prazno uklestenje pa razmisljam da je tu ubacim pa nema kud. Ma ostavio bih drugu nije to problem da se ne mucim sa ovom ali ekstra je landrasica bas super izgleda bila je najnaprednija u leglu i ovako je jako mirna... moram pokusati nesto... pietren je osetljiv tacno je....hmm
 
nisam znao gde da vam postavim pitanje pa reko ajd ovde. kupim u mesari KOTLENIK u kraljevu deo od praseta 3,5 kg, zadnji but i malo rebara. to je bilo u ponedeljak. dodjem u stan,operem ga ,pomalo mi se osecalo na svinjski izmet al sa pranjem ucini mi se da ne smrdi vise. malo ga izbusim,usolim i posle 2-3 sata stavim u zamrzivac . sinoc (u sredu) ga izvadim da se odledi i danas ga stavim u rernu da se pece. kako se zagrevalo poce da se siri smrad na svinjski izmet i u jednom trenutku puce i zasmrde jako. kako se pecenje priblizavalo kraju miris se smanjivao. izvadim ga,sve super. ohladilo se malo i krenem da ga secem kad zapunu me isti smrad na svinjski izmet kako sam odcecao komade. sta je u pitanju,zna li neko /
 
Ako je od praseta nema veze ako nije bilo uškopljeno ili kastrirano jer ono nije dostiglo polnu zrelost i nije se moglo siliti.Ima 10 krmača i prodajem prasce i žive i klane.X i y puta sam kalo nekastrirane i nikada se nisu ninašta osjetili.Vjerovatno si kupio odlegeno meso iz uvoza koje je ležalo ko zna gdje prije smrzavanja.Možda čak u izmetu ili si dobio komad od praseta koje je dugo ležalo mrtvo a ne očišćeno od crijeva.Ovo drugo prije da je.
 
Ajde nek neko i meni prosledi gde mogu da nabavim taj sprej sa mirisom nerasta, osmenjavam vestacki pre svega zbog kvaliteta tovljenika. A muku mucim sada s krmacama i nazimicama zaredljale pa retko koja stoji evo sad u decembru osemenio sam 6 krmaca samo dve stajale one druge sam jurio davao hranu, osemenio al sta ce biti strepim, sad opet imam neke 3 nece da stoje. Toliko se iznerviram da ne mogu da zaspim, ajd molim vas pomozite posaljite na pp...
 
Ajde nek neko i meni prosledi gde mogu da nabavim taj sprej sa mirisom nerasta, osmenjavam vestacki pre svega zbog kvaliteta tovljenika. A muku mucim sada s krmacama i nazimicama zaredljale pa retko koja stoji evo sad u decembru osemenio sam 6 krmaca samo dve stajale one druge sam jurio davao hranu, osemenio al sta ce biti strepim, sad opet imam neke 3 nece da stoje. Toliko se iznerviram da ne mogu da zaspim, ajd molim vas pomozite posaljite na pp...
pogledaj u pp poslao sam ti adresu gde sam ja nabavljao.pozdrav
 
Može li mala pomoć? Uzeo bih jednog veprica od 20kg na proleće. I gajio bih ga do jeseni - zime. Nemam ništa od svoje hrane, znači sve bih kupovao. interesuje me isplati li se to, koliko kilograma mogu da ocekujem da ce imati do novembra i koliko bi me orijentaciono kostala hrana za njega. Znači ako ga uzmem prvog maja, jedno sest meseci bi ga gajio. Ako neko može da mi kaže bio bih mu veoma zahvalan!
 
Može li mala pomoć? Uzeo bih jednog veprica od 20kg na proleće. I gajio bih ga do jeseni - zime. Nemam ništa od svoje hrane, znači sve bih kupovao. interesuje me isplati li se to, koliko kilograma mogu da ocekujem da ce imati do novembra i koliko bi me orijentaciono kostala hrana za njega. Znači ako ga uzmem prvog maja, jedno sest meseci bi ga gajio. Ako neko može da mi kaže bio bih mu veoma zahvalan!
Prase platis 3500-4000rsd,i koncentrat 400kg po jedno 30-35rsd pa racunaj,to ti je 120-140kg.Ovo nije precizno ja drzim krmace i nikad sebi ne tovim ili zakoljem krmacu ili prodam 10-ak prasica i kupim krmacu za klanje.:ppozdrav:
 
Koje bi mi dezinfekciono sredstvo preporucili u borbi protiv pneumonije, mikoplazme, eserihije,..,napomena, zivotinje bi bile prisutne u objektima koji se tretiraju. Ja dosad koristio Peral s..i ne videh vajdu. Veterinar preporucuje intercid, ali nije siguran za bezbednost zivotinja, ja koliko procitah stetan je za zivotinje.
I da li hidratni krec mogu zameniti sa svojim ugasenim krecom, koji se kasnije osusio(dehidrirao) i rastumio.
 
Možeš da koristiš u cilju krečenja radi estetskog izgleda ali koliko sam se naslušao kojekakvih stručnjaka, slab je kreč kao dezinfekcija. Jedino kada može nešto da uradi je kada je vruć odnosno ubrzo posle gašenja. Opak je onda i po kožu al zato prži i sve ostalo.

Da ti nisu životinje tu, mogao si masnu sodu prskati ili brenerom opaliti.
 
Sve mi je to znano što si izneo, za sodu, brener, ali me zanima koje je najjače (najefikasnije) dezinf. sredstvo kojim možeš da tretiras objekat uz prisustvo životinja. A kreč bi bio kao dodatna mera, koji bi posipao na mesta gde balegaju, tako me savetovao jedan veterinar sa iskustvom.
 
Nazad
Vrh