Potrebno misljenje i savet

večer,uzeo sam ovaj puta za predstarter za prasce pigolino od inberga,pa me zanima kakva su vasa iskustva sa tom hranom ,dosta je jeftina kod nas naspram sana,hvala unaprijed
 
Pozdrav lljudi. Zanima me da li sme da se daje svinjama, samleven ceo klip kukuruza na mlinu cekicaru? Moj cale kaze da ne valja da se tako ceo klip melje i daje svinjama, zato sto moze da se desi da dobiju zatvor! Kakvo je vase misljenje i iskustvo? :svinja:
 
Tvoj ćale je u pravu.
Višak celuloze usporava metabolizam kod svinja jer ne mogu da ga prerade. Naduveni su i prepunjen im je želudac ali nepotrebne mase koja samo zauzima mesto hranjivim sastojcima.
 
Krmaca mi je oprasila 5 zivih 1 mrtvo i 4-5 je bilo u posteljici jako malih odavno mrtvi,doila je tri-cetiri dana i juce je izgledalo kao da se naduvala slabo je jela,samo pusta gasove,danas jede ali slabo ima mleka.a jaka je mogla bi 15 odraniti a ima 4, jedno zgazila jutros valjda bilo je mrtvo najvece.Zasto nema mleka?
 
Verovatno ima MMA (mastitis, metritis i agalakcija) sindrom. Najhitnije antibiotska terapija i praćenje stanja. Radi otpuštanja mleka u određenim periodima treba dati krmači oksitocin kako bi otpustila mleko i prasad sisala.
 
To je jako malo mleka, koje je zbog mastitisa izmenjenog sastava, tako da ne podmiruje potrebe prasadi. Obavezno antibiotici i praćenje stanja.
 
Cudno jede ko blesava prasici malo sisaju pa spavaju izgledaju buckasti,da su gladni skicali bi a ne spavali.moguce da je zasusila visak sisa posto ih ima malo.
 
dve nazimice pre mesec dana osemenjene sada su blago otečene vulve nema drugih znakova estrusa kukuruz je prošlogodišnji nema plesni molim
za mišljenje hvala::pomoc:;
 
dve nazimice pre mesec dana osemenjene sada su blago otečene vulve nema drugih znakova estrusa kukuruz je prošlogodišnji nema plesni molim
za mišljenje hvala::pomoc:;
ne moze ti niko garantovati da je suprasna,prati je,ako kazes da su pre 30 dana osemenjene vidjeces na svakih 21 dan hoce li se bukariti,inace imam i ja jednu mazimicu od 190 dana pa gledam trazi li. Primecujem da joj je malo vulva natecena,mada drugih znakova jos nema...
 
Nisam znao da gde da postavim ovo pitanje pa cu ovde. Negde sam ranije citao na forumu ali sada ne mogu da nadjem, da li je neko koristio one gume od transportnih traka za odlucenu prasad da leze na njima i kako mu se to pokazalo? Ja sam pravio od dasaka da leze na tome i odlicno se pokazalo bude im toplo zimi na tome ali par tura i vec mora da se baci posto je izgrickaju a imam tih traka nesto sirine 90cm i debljine 9mm pa me interesuje da li bi to moglo da posluzi i kakva su iskustva ako je neko koristio? Hvala u napred.
 
Imam problem s jednom nazimicom, sada joj je 9 meseci i ima oko 150kg, obicno cekam da se estrus ustali, obicno treci put osemenjavam. Ustalio se i estrus danas je cetvrti put, proslog puta nije htela da stoji, sutra cu da vidim, ali i ovaj put izgleda nece stajati. Ona se nalazi sada u boksu sa jos cetiri krmace, mirne su sve je ok. Imam tu jednu koja bez obzira sto je suprasna kada oseti da neka u boksu ima estrus obavezno skace na nju i tako je proba medjutim ova bezi, probao sam sa sedenjem ali bezi. Nerasta nemam a nema niko ni u blizini drugar pocistio tako da je vo jedina opcija. Veterinar nece da semeni ako nema refleks stajanja. Estrus je potpun znaci samo sto nece da stoji. Ako je bilo ko imao slican problem voleo bih da mi kaze sta je radio...
 
Nezavidna situacija. Ne znam vredi li da se nabavi onaj sprej sa mirisom nerasta?
A da probaš da se raspitaš ima li u okolnim mestima neko nerasta?
 
kum je imao takvu jednu udje u estrus i nece da stoji. prvi put su je drzali na sajli pa je vepar skocio i 10kom bilo, a drugi put su isto na sajli vestacki 12kom. tako da imas i tu opciju
 
Ja sam imao slucaj kuci nece da stoji krmaca , ja sam sa jurnjavom po boksu osemenio oprasila 10 kom ,napravio sam nekoliko krugova po boksu i bilo rezultata ...
 
Nazad
Vrh