Postrna setva(opšta tema).

Lalo , jel tritikal siliran ili košen ? Ne razumijem se baš u te stvari ali me zanima baš tako nešto da preorem na proljeće . Koliki je bio prinos tritikalea otprilike ? Jel bio čist ili sa nečim grahorica ili sl? Kako je radjeno poslije skidanja , oranje , tanjranje ili sl? Imam šansu da ugovorim nekakvu stočnu hranu za jenu farmu pa da vidim dalbi se isplatilo.
 
Kosen je pre nalivanja zrna. Cist tritikal, prinos je bio oko 700 bala po kj. Posle je istanjirano I posejan kukuruz. Sve uradjeno pre ovih silnih kisa.
 
Ja sam jesenas posijao pšenicu za košenje u zelenoj ishrani stoke pokosio polovinom maja,preorao i posijao 18 maja kukuruz zp 360,jutros ga obišao on treće pero izbio, od kad je se okišalo nije sunca vidio a nezaostaje puno za kukuruzom u selu od domaćina koji ne ulažu punu agrotehniku samo malo manje dužine listove ima,planirao sam ga za silažu.
 
Nek mu je bog u pomoći. Lucius Syngenta posejan na ječmište, vlage za nicanje ima dovoljno, nadam se da će ga poslužiti vreme. :sreca:
Oranje-setvospremač-setva-kembridž-zemljišni herb. acetohlor.

av56z4.jpg



2vcc46h.jpg


ibgit4.jpg
 
Nije njemu problem ujesen dal će stići da uzori il će u silažu , nego mu je problem sada kad je mali na 35 stepeni . Najčešće nebud eni za silažu , al vidjećemo.
 
Ima vlage ,bit će još ,sve je na njegovoj strani za sada. Osim roka setve. Evo i komšija ovih dana nasejao dosta toga.To je košen tritikal i stočni grašak 20 05. i odmah isilirano i poorano.Medjutim do sada se nije moglo ući od vode a i sad je meko .Vidim da su obilazili dole a i mašina propadala.



r10u8h.jpg
 
Poslednja izmena:
Dobio 10 litara kiše sinoć ... uspeće prskanje na crno a valjda će i nići :sreca:

- - - - - - - - - -

Dobio je danas Zalivnu normu od preko 60 litara po m2 !
 
Nazad
Vrh