Postrna setva(opšta tema).

Moja heljda izašla van.
Sijana prije 8 dana na zaoranu njiu poslje pšenice.

2i8ymuh.jpg
 
Pionir A24 sejan posle jecma, sta mislite stize li bar za siliranje?

pionir-a24.jpg



Proslog petka sam ovih 55-60ari prihranio sa 4kg ureje preko lista, smem li jos jednom dok moze da se udje u njega da ponovim?
 
Poslednja izmena:
Veoma lepo izgleda,treba da bude ovde roda,kod komsije je vec izbacio metlicu i lutke,nije nesto visok pa neznam dali moze da baci i neki rod.
 
Koliko da stavim, nisam nikad radio sa urejom prskanje preko lista pa sam se plasio da ga ne "spalim" toliko mi rekli ovi u poljoprivrednoj apoteci. Koliko da stavim ako budem resio da predjem jos jednom u nedelju ili ponedeljak? Potrosim oko 180-200litara vode?
 
Entuzijazista mislim ja da ćeš Ti tu brati a ne silirati.kog si datuma tačno sejao.Soja sa slika koje sam postavljao je 50% pojedene od ušatih zeka.
Ovo sa kukuruzom mi se više sviđa.
 
Sejan je 23.06 tacno u podne :osmeh:
Na 20cm, i ubacio sam u sejac mesanog oko 120-130kg 15*15*15, Azota nisam nista dodavao samo jednom poprskao urejom 4kg prihranio jer ga buba napala bas dosta pa onda ujedno kad vec prskam

---------- Poruka napisana 10-08-12 u 21:23 ---------- Prethodna poruka je 09-08-12 at 02:33 ----------

a evo ga i veceras, naravno slikao sam tamo gde je naj veci :osmeh:

a24-08.jpg


a24-080.jpg
 
Za entuzijastu i nju-viliđ
Kako ste prošli sa postrnom setvom,da li je bilo čega?
Entuzijasta da li je bilo berbe ili ste silirali?
 
@miroslav K
Jel to ona parcela sa desne strane glavnog puta gledajuci od Novog Sada prema Backom Petrovcu(u blizini B.P.)? Do puta je bio los,nizak,a dalje je bio dobar
 
Jeste to je to o čemu se priča, ne znam tačno datum kad je sejan, ali posle završene žetve nekoliko dana, video sam da je tanjirano a posle sejano mašinom za direktnu setvu (nisam zagledao mašinu, ali prolazeći usput izgledala je kao mašina za setvu pšenice)
 
Za entuzijastu i nju-viliđ
Kako ste prošli sa postrnom setvom,da li je bilo čega?
Entuzijasta da li je bilo berbe ili ste silirali?

Kod mene je dobro rodila. Da sam bacio barem malo N, bila bi puno veća zelena masa.
Ali i ovako sam to prvo izmalčirao, bacio ureu i zaorao.
Sad če na tu zemlju kukuruz.
 
Nazad
Vrh