Postavljanje slika na forum

Maestro prijatelju hvala. ja celo prepodne to pokusavam. :ppozdrav: ::svaka cast::
 
pozdrav svima ja sa nov pa da probam
i37y9g.jpg
 
Uvažene i poštovane kolege,

Vidim da se sve veći broj kolega forumaša obraća za pomoć oko "kačenja", ubacivanja (up-load-ovanja) fotografija na naš forum, jer su njihove fotografije radjene u visokoj rezoluciji (veličine nekoliko stotina KB, pa do 1MB i nekad i više).
Jasno vam je da se javlja prilično veliki problem, posebno kod kolega koji su bez brzog Interneta, tj. konektuju se sa starim modemima sa dial-up-om (a njihov broj nije zanemarljiv), kada se nekoliko fotografija tih veličina istovremeno "natovari" na pojedinu temu (2-3MB).
Najčešće, neke ne mogu da se prikažu ("otvore"), a neke se "otvore" do pola, a i za to je potrebna čitava večnost!
Primetili ste u poslednje vreme da nas nekoliko koristi drugi program za ubacivanja fotografija koji se zove ImageTitan, i koji, umesto kompletnih fotografija sa "svim silnim MB", na forum ubacuje male, ali još uvek korektno vidljive fotkice (tzv. Thumnail), čija je veličina 5 KB, znači skoro 1000 puta manja!!! Da bi se otvorila kompletna fotografija treba kliknuti na malu, nije da je 1000 puta brže otvaranje, ali brže jeste, naravno ko hoće da vidi kompletnu fotku!

Evo uputstva za kačenje slika sa novim programom ImageTitan:

Jednostavno je, ovo je link-adresa web site-a: http://www.imagetitan.com/

Otvorite ga i ubacite u Favorites. Kada god hoćete da ubacite fotku na naš Forum, umesto da kliknete na "Ubaciti sliku" na našem forumu, otvorite Image Titan i dobijete prozor sa Browse mogućnostima za 5 fotki (može i više, ako baš neko hoće, ali postoji forumsko ograničenje). Ekran izgleda ovako:



Kliknete na Browse, nadjete fotku i tako ponovite do broja 5, ili samo jednu ako hoćete. Kada sve željene fotke pronadjete (browse-jute) kliknete ispod na "Upload It" i sačekate da se učitaju. Traje malo duže, ako su fotke veće.



Otvori se novi prozor sa malom sličicom (thumnail-om) ili sličicama, ako ih je više i kod svake slike dobijete tri mogućnosti.



Uvek izaberete, kliknete na srednju "Clickable Thumbnail For Messageboards / Forums", link-adresa (malo duža) se obeleži, markira plavom bojom, desni klik Copy i u polje na našem forumu Paste. Na isti način se uradi za svaku fotografiju.

Pošto program uvek daje istu veličinu fotke (Thumbnail-a - 5 KB) kada ubacujete više fotografija, da bi sve stale u jedan red (štedite na prostoru), ne morate posle kopiranja svakog linka-adrese da dajete novi red (Enter) već samo kucnete razmak (Space) na tastaturi i dobijete fotke u jednom redu sa malim razmacima (pogledajte ranije post-ove).

Napomena:
1. - Ne može da učita fotke preko 1.5 MB i pazite da u naslovu fotografija nema naših slova (mislim
č,ć,š,ž,đ).
2. - Nekada se dogodi da je njihov server preopterećen pa ne može nešto da prihvati, ili da neku poruku crvenim slovima, treba sačekati pa probati ponovo.

Probajte, ako bude problema javite se na PP!

Pozdrav Maestro

:ppozdrav:, :D, :spavam:
 
@ rebeljac

Procitaj na ovoj strani post od naseg cenjenog i postovanog saradnika Maestro Lepo je opisao kako da se okace slike na forum.



Kliknes na sliku i imas je u orginalu.
 
Poštovani forumaši,

u cilju da nekako prevazidjemo problem velikih fotografija na našem Forumu (omogućimo i našim kolegama sa sporijim, dial-up, pristupom Internetu da mogu neometano da rade, odnosno vide fotke koje drugi postavljaju), pronašao sam još jedan, u odnosu na dosadašnje, najjednostavniji program za up-load - "kačenje" fotografija, ali u malim formatima (tzv. Thumbnails formata.)

Program se naziva ImageBam i nalazi se na adresi: http://www.imagebam.com/upload. Pokušaću da Vam, postepeno, korak po korak, objasnim kako da "kačite" Vaše fotografije:

1. - Najbolje je da posle ukucavanja adrese i otvaranje prve strane programa isti ubacite u Favorites, kako više ne bi ste morali da kucate adresu (slika 1. - korak 1.)
2.- Kao što vidite program daje mogućnost up-loada velikog broja fotografija, ali u našim uslovima desetak je sasvim OK. Da bi ste pronašli prvu fotku, kliknete na Browse (Slika 1. - korak 2.), pronadjete istu na vašem PC (Slika 2. - korak 3.) i tako svaku fotku posebno, do poslednje.


3. - Zatim, na dnu stranice (Slika 3. - korak 4.) u Contet Type izaberete opciju Family Safe, ispod ove opcije Thumbnail form izaberete Scaled+cropped to 150x150 px (Slika 4. - korak 5.), potom na BB-Code alignement ostavite horizontal (with space) (Slika 5. - korak 6.), i najzad na opciji Make gallery skinete "deto", odnosno deštiklirate kvadratić, jer ne pravite galeriju (Slika 6. - korak 7.).


4. - Kada ste sve ovo obavili kliknete na UPLOAD (Slika 7. - korak 8.) i sačekate da se fotke up-loaduju - učitaju. Kada se up-load završi dobijete ekran sledećeg izgleda i kliknete na opciju BB-Code (Slika 8. - korak 9.), koja se markira (poplavi). Stanete mišem na to markirano, desni klik i napravite Copy (Slika 9. - korak 10.), čime ste linkove (adrese) svih fotografija stavili u Clipboard i možete ih preneti na naš Forum!


5. - Dodjete na mesto za poruke na našem Forumu, desni klik i napravite Paste (Slika 10. - korak 11.). Dobra strana ovog programa je što sam, automatski, poredja fotografije sa razmacima i po horizontali i po vertikali, tj. ne treba ništa dirati, eventualno centrirati fotografije (Slika 11. - korak 12.), i ispred linkova-adresa napisati objašnjenje, ali na kraju, posle linkova-adresa.
Može tekst da se ubacuje i kod svake fotografije, ali to malo komplikuje i može doći do greške, pa lično to ne preporučujem, posebno onima koji se slabije snalaze na PC!


Na kraju Vaš stranica sa fotografijama izgleda ovako:


Iako je prilično opširno i, možda, izgleda komplikovano, videćete da je vrlo jednostavno, treba samo jednom uraditi!

Pozdravi svim forumašima i srećno post-ovanje i up-load fotki!

:ppozdrav: Maestro
 
draganpan je napisao(la):
Oprostite, ali nemogu da se snadjem...
Kako da postavim video klip sa svog racunara na poljoinfo
Da,i ja imam tu neke video snimke u racunaru,u Windovs media plejeru(tako kaze sin)i ne mogu da ih postavim na forum.A pre sam mogao i to kao sliku,ne preko yu tuba.
 
Nazad
Vrh