Postavljanje mreže kao zaštite od leda

pole

U ovom malinjaku sto si izbacio slike sam bio i mogu ti reci da je u prirodi dosta losije odradjeno nego sto ti deluje na slici...Mreza je ona obicna zelena za zasencavanje,sve je klimavo i po meni nestabilno...Ne do mu Bog nekog jaceg vetra ili oluje...ode sve garantujem...

2dvmrfo.jpg


Posto nemam mogucnost da postavim sidra koja su po propisu i do 1.5m,nemam cime da ih zavrtim u zemlju,razmisljam da izbusim busacem rupu fi 10cm. dubine od 50cm do 1metra zavisi koliko mi teren bude dozvolio zbog PLITKE zemlje.Tu bih uglavio parcice armature u zemlju sa strane nekako nekom stanglom isl,tu bi stavio sidro samo motku od sidra na vrhu savijenu i zavarenu u kukicu krug debljine armature oko 15-20mm i nalio beton...Sta mislite da li ce taj sistem da funkcionise....
Pole,ja sam odlucio i prakticno vec narucio od lokalnog gvozdjara sajle i zice,cekam cenu pa cu onda dati potvrdu.Sta mislis da li negde gresim,kako sad narucim tako ce mi biti godinama...posalji komentar


zica koja ide u redu uzmem 3.8mm,
zica poprecna da bude 2.5mm,
sajla 8mm na pocetku i kraju reda,duzine oko 4.5metra svako parce puta broj redova sa obe strane
sajla bocna 6mm isto oko 4.5metra duzine parcad sajle da budu

:ppozdrav::ppozdrav::ppozdrav:

28vyjax.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Mislim da glavno opterecenje je na ANKERIMA i sajli 8mm ne dopada mi se samo betonski anker fi 100-150 /05-1m konsultuj se sa nekim ing . gradjevinstva da malo proracuna :ppozdrav:
Cini mi se da su stubovi okej .....koji je raspon i koliko su duboko ukopani ....?
 
Raspon stubova od 8.5 do 10.5 metara kako gde,ukopani od 40 do 70cm. isto kako gde je teren dozvolio.Ima i onih koji jos nisu ukopani,ne moze zbog kamena...Sta mislis za promer zica i sajli da li sam odabrao pravu debljinu...3,8,..............2,5................8.0...............6,0mm:sta:
 
Al ovo je samo moje log. razmisljanje -- 10.5m je mnogo --- 2.5mm zica ? mozda bi trebalo malo jaca jer ti je cinimi se siroka njiva

A sto se tice ankera ...tamo gde nemogu klasicni a vi nabavite (iznajmi) agregat i busilicu za beton i ako ja na 0.3-0.5 m dubine neka kamena ploca ti je lepo razbijes busilicom i ako se ispod ploce ukaze zemlja vi nasatavite klasicnim ankerom ,.... Ako je mozda stena u pitanju onda izbusiti fi 24-26mm do 0.5m i rusku armaturu zaliti betonom ili...? . i takav anker je pouzdani i jeftini

Nadam se da me razumes .........ma nije ni to svemirska tehnologija .....samo opusteno
 
duzina motke 1 metar,tanjir 20 cm od lima 6mmdebljina.Motka rebrasta armatura fi 19mm. ...ovo je proizvoljna dimenzija da probam...izlazi oko 600din po komadu
 
Auuuu i mene to vraški zanima, debljina žica i sajli, da bude dovoljno da izdrži opterećenje. Al evo neko moje mišljenje. Debljina žice koja ide u pravcu reda bi trebala oko 4mm da bude, a ona koja ide uzduž, 3,5mm. Sa ovim vrednostima siguran sam da ne bi bilo nikakvih problema.
Još me interesuju stubovi. Šta mislite, da li je moguće sami da proizvedemo armirane betonske stubove dimenzija 10x10cm i dužine 4.8m? Razmišljao sam o takvoj ideji jer sam čuo da takvi stubovi koštaju jako mnogo i 15e. Ne znam kakva je cena kod vas i šta vi velite na ovo! Znači, dobar sastav betona i armatura, četvorka-šestica. Da čujem vaše mišljenje!
 
Bilo bi lepo ali se ipak armirani stubovi od prenapregnutog betona ne mogu proizvesti u domacoj radinosti a od obicnog betona velika je duzina i velika verovatnoca da bi popucali . Ja sam pravio sam stubove od 2,5m sa 4*6mm zicama za spalire. Ja sam se ipak opredelio za bagrenove stubove a kape, spajalice mreze i ostalu plastiku kao i mrezu uzeo sam u sloveniji. Sledece godine cu da krenem sa radovima.
 
@ FruitBoy :ppozdrav: ::vino:: ....aleksandarva je 100% u pravu
Ja sam postavio bagramove al nisam bas nesto zadovoljan, mada isporucilac iz Loznice nije mi isporucio dogovoreni kvalitet stubova , a tek vremenski odugovlacio za pop...eti. al tosu srpska posla.?
Mozda bi trebalo razmisljati o plasticnim ...imam negde br. telef. uvoznika iz hr. cena im je od 4.5 do 6.5 eur zavisi dali sy frontalni,bocni ili sredisnji a 4m su mogu se naruciti i duzi .... Vi nesto ? 4.8m ..? mozda je visok zasad ..? obocno ide visina zasada ? + 0.6m ukopano u zemlju + 0.8min - 1m optimalno iznad zasada (za cirkulaciju prohod vetra ) = h stuba
 
Najbolji su drveni....ili bagrem ili impregnisano drvo,cena je za impregn. oko 750/800din/kom
 
@aleksandarva ...Borovicki B,Palanka plastic. Stubovi fi 80 8ugaoni 4.9 I 6.5 e 063/875-93-31 ... Bilo u oglasima
@ malinar Ako si placao oko 750/800din/kom, super si.....Meni su nudjeni po 9-12 eur
 
MALINAR gde si ti nabavljao inpregnirane stubove?
Ako nije problem daj kontakt jer to pitanje mi je jos ostalo nereseno pa da se pogleda na vise strana i vise resenja.
POLE hvala na brzom odgovoru.
 
lep malinjak ali ovo nije protivgradna mreza jer kad led pada i vetar vrti okolo ova mala povrsina "kapica" od plasticne mreze nece zaustaviti bocne udare leda tako da ovo zastiti od leda ne sluzi "djabe bacene pare" osim malo zasencenje od vertikalnog sunca, no i ovo su dobri pomaci na bolje ja hocu da kupim za iducu sezonu pravu protivgradnu mrezu sa sastavcima izmedju redova ima li ko informaciju o ceni ?

---------- Poruka napisana u 14:40 ---------- Prethodna poruka je at 14:40 ----------

Evo jos nesto.... Neko je to uradio i ovako

Retki su proizvođači koji u svoje zasade postavljaju protivgradne mreže, ali ih ima. Jedan takav zasad sa protivgradnom mrežom u valjevskom kraju na površini od 1 ha nalazi se kod proizvođača maline Krunić Borivoja iz Rađevog Sela kod Valjeva koji je je na ovaj način među prvima zaštitio svoj malinjak od grada i ekstremno visokih tempertaura.
 
Poslednja izmena od urednika:
meni ovde nista ne stima..
placam dva poreza sta god da kupujem.. placam astronomske takse i koje kakve gluposti a na kraju ne dobijem zastitu od vremenske nepogode!
ljudi, da se ne lazemo, osiguravajuce kuce imaju jak lobi i koce pokretanje i aktiviranje protivgradnih stanica..
sta moze biti resenje ?
odjek u javnosti (peticija ili nesto konkretnije..)
mi imamo svako pravo i drzava je obavezna da nam to omoguci. u cemu je problem
 
  • Like
Reagovanja: amg
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]KKol Kolege forumasi mozda vam ovo moze pomoci ,inace slikano nedavno u Sloveniji slucajno cekajuci tipa koji je kasnio samo 3 sata . Pozdrav od mene.
 
Читам и рачунам а пре пар дана звао осигурање да се распитам за цене. Још увек ми је калкулација на страни осигурања.
За цену мреже могу да плаћам осигурање наредних 12-15 година за осигурану штету од 8.000€ годишње.
 
Nazad
Vrh