Postavljanje mreže kao zaštite od leda

poz svima i kao prvo hteo bih da pomognem i potrazim istovremeno pomoc u postavljanju protivgradne -prvenstveno kao zasenu jer kod mene nije bilo grada 40godina ali mi susa predstavlja veliki problem -vetrovit predeo koji mi i pored sistema kap po kap susi zemlju neverovatnom brzinom.
Hteo sam da ukazem Fruit boju da je pravljenje betonskih stubova -neizvodljivo u amaterskoj varijanti jer se ti stubovi prave od elasticnog betona i ne koristi se armatura vec napregnute sajla kao armatura ,,no pored svega beton je po mom saznanju na poslednjem mestu jer pored tezine ima jos dosta nedostataka tako da se prednost daje impregniranim stubovima koji su kao prirodan materijal iz mnogo razloga prihvatljiviji -elasticnost laksi je i kad dodje do jakih nepogoda tako da cini manje stete kod pada ,,laksi je za zamenu itd itd
Mene zanima od kolega koji imaju postavljenu mrezu ,,ciju ,,od kog proizvodjaca se dobro pokazala i od koga je dobra prateca oprema sajle ,kopce ,kape itd
poz i hvala na pomoci onima koji prenesu svoje iskustvo jer investicija nije mala pa na svemu treba stedeti -normalno koliko se moze i sme
 
Slikano u okolini Bele Crkve, postavljanje mreze po ha iznosi 12000 evra. Preporucuje se da bude mreza u crnoj boji jer ne reflektuje zrake i gotovo je isti spektar kao i bez mreze. Zimi se skuplja mreza, a klima ispod mreze je ista kao i van nje, tj nema nikakvog uticaja na bolesti i stetocine.
2011_05_11_11_53_50.jpg
[/URL][/IMG]
[COLOR=#fafafa !important]

[/COLOR]​
small-logo.png
 
poz svima i kao prvo hteo bih da pomognem i potrazim istovremeno pomoc u postavljanju protivgradne -prvenstveno kao zasenu jer kod mene nije bilo grada 40godina ali mi susa predstavlja veliki problem -vetrovit predeo koji mi i pored sistema kap po kap susi zemlju neverovatnom brzinom.
Hteo sam da ukazem Fruit boju da je pravljenje betonskih stubova -neizvodljivo u amaterskoj varijanti jer se ti stubovi prave od elasticnog betona i ne koristi se armatura vec napregnute sajla kao armatura ,,no pored svega beton je po mom saznanju na poslednjem mestu jer pored tezine ima jos dosta nedostataka tako da se prednost daje impregniranim stubovima koji su kao prirodan materijal iz mnogo razloga prihvatljiviji -elasticnost laksi je i kad dodje do jakih nepogoda tako da cini manje stete kod pada ,,laksi je za zamenu itd itd
Mene zanima od kolega koji imaju postavljenu mrezu ,,ciju ,,od kog proizvodjaca se dobro pokazala i od koga je dobra prateca oprema sajle ,kopce ,kape itd
poz i hvala na pomoci onima koji prenesu svoje iskustvo jer investicija nije mala pa na svemu treba stedeti -normalno koliko se moze i sme


Hehe, dobro, to je bila samo moja pretpostavka, ideja.... SLažem se sa tvojim tvrdnjama!
 
2cxxb7m.jpg


---------- Poruka napisana u 16:59 ---------- Prethodna poruka je at 16:57 ----------

pozdrav svima...
Postavljanje PG.mreza je u toku,to je mnoooogo veliki posao,a i ovo vreme...

 
Poslednja izmena od urednika:
Svaka cast za PG ....A malini daj malo vise bica ... naizmenicno malo folijarno a malo i KPK. Jes da je to kao da joj dajes cajeve al i to je nesto sto koristi. :ppozdrav:

Setih se imas kpk ....jesili razmisljao da ispod mreze postavis ...kao sistem za orosavanje ....koji nebi bio u pravom smislu SZO jer nije ga lako odraditi po ps-u ... ali bi dobro dosao za vlazenje lista za vreme berbe u toplim i suvim nocima ....prosle godine je to dobro objasnio @ zoransef. :ppozdrav:
 
Evo da Vam opišem kako sam ja rešio problem...
Slučajno nadjoh čoveka koji prodaje polovne mreže 15x3 metra (45m2)
za 7 eura komad. Ima ih stvarno mnogo.
Kupio sam za vinograd i izašlo me je 100 puta jeftinije nego da sam kupovao nov sistem. Naravno nosače i kačenja morali bi praviti sami, Ja nisam nista pravio jer sam već imao šipke na vinogradu tako da me je koštala samo cena mreže.
Kako god, uvek je bolje da platim 0,15 eura kvadrat i doradim sam, nego da platim 15€ /m2 i dobijem sve gotovo.
Istina, ove skuplje su kvalitetnije ali su izračunajte 100 x skuplje!!!! isplati li se???
Ako Vam bude trebao kontakt za kupovinu ima po raznim oglasima ili me kontaktirajte za broj.
 
Читам и рачунам а пре пар дана звао осигурање да се распитам за цене. Још увек ми је калкулација на страни осигурања.
За цену мреже могу да плаћам осигурање наредних 12-15 година за осигурану штету од 8.000€ годишње.

Ne radi se samo o tome šta ti se odmah isplati. Kad padne grad on uništava voće i ako si vezan za stalne mušterije to može napraviti veliki problem.
 
Najbolji su drveni....ili bagrem ili impregnisano drvo,cena je za impregn. oko 750/800din/kom

Da li neko ima iskustva da li bagremu treba impregnacija ili nesto slicno pre pobijanja u zemlju ?

Drugo, da li je tza manipulaciju s mrezom problem kora koja ostaje na bagremovom stubu ?
Oprečna su mišljenja koja sam čuo do sada, pa rekoh da pitam iskusne.
 
Da li neko ima iskustva da li bagremu treba impregnacija ili nesto slicno pre pobijanja u zemlju ?

Drugo, da li je tza manipulaciju s mrezom problem kora koja ostaje na bagremovom stubu ?
Oprečna su mišljenja koja sam čuo do sada, pa rekoh da pitam iskusne.[/QUOTE

Sto se tice bagremovih stubova tvrdim da su oni kvalitetniji i dugovecniji ali prilikom podizanja mreza dolazi do ostecenja same mreze.Takodje estecki je dosta ruznije.Kod impregn. stubova sve stoji ravno,fino,nema ostecenja mreza isl.SVE JE KAO ZA IZLOZBU,PRELEPO...Jedino je problem sto se imreg. stubovi krive,pomalo uvijaju,pucaju uzduzno.Kod mene je prilikom jedne oluje jedan stub pukao na pola...Tako da moras sam odluciti.Za bagrem mozes premazati preradj. uljem deo sto ide u zemlju...

kod mene su impreg. stubovi svi

pozdrav
 
Po savetu poljoprivredne službe u svoj malinjak sam postavio bagremove stubove visine 3,2 metra od toga pola metra u zemlju a 2,7 metara iznad na rastojanju od 5 metara i na njih planiram da postavim mrežu za senčenje.stubove sam premazao pregorelim uljem 70 centimatara od dna i njma je najslabija tačka dvadesetak centimetara od zemlje gde najpre počinju truliti ali posle petnaestak godina.Za postavljanje mreže planiram da na vrhove postavim odgovarajuće kape koje mogu biti i improvizovane recimo od pivskih PVC flaša od 2 litra tako da ne dolazi do oštećenja mreže.Neko voli estetiku a neko praktičnost.Pozdrav!:ppozdrav:
 
@ivanko ... prakticnost je okej...ali pvc koliko sezona moze izdrzati da se ne raspadne.... mozda je bolje recimo guma kamion. nutra pa je klamericama ucvrstiti....ili nesto sl. bolje....?
 
Sto se tice bagremovih stubova tvrdim da su oni kvalitetniji i dugovecniji ali prilikom podizanja mreza dolazi do ostecenja same mreze.Takodje estecki je dosta ruznije.Kod impregn. stubova sve stoji ravno,fino,nema ostecenja mreza isl.SVE JE KAO ZA IZLOZBU,PRELEPO...Jedino je problem sto se imreg. stubovi krive,pomalo uvijaju,pucaju uzduzno.Kod mene je prilikom jedne oluje jedan stub pukao na pola...Tako da moras sam odluciti.Za bagrem mozes premazati preradj. uljem deo sto ide u zemlju...

kod mene su impreg. stubovi svi

pozdrav

Malinar, hvala na pomoci ::super::
Slicno i ja razmisljam....voleo bih ipregnirane, ali je velika razlika u ceni...bagremovi su 3X jeftiniji.
Sto se tice kvaliteta i trajnosti mislim da su oba ok.

A premazivanje starim uljem, nece zagaditi zemlju ili nesto slicno ? :sta:
Cuo sam da moze i da se spali deo koji ide u zemlju.

- - - - - - - - - -

Po savetu poljoprivredne službe u svoj malinjak sam postavio bagremove stubove visine 3,2 metra od toga pola metra u zemlju a 2,7 metara iznad na rastojanju od 5 metara i na njih planiram da postavim mrežu za senčenje.stubove sam premazao pregorelim uljem 70 centimatara od dna i njma je najslabija tačka dvadesetak centimetara od zemlje gde najpre počinju truliti ali posle petnaestak godina.Za postavljanje mreže planiram da na vrhove postavim odgovarajuće kape koje mogu biti i improvizovane recimo od pivskih PVC flaša od 2 litra tako da ne dolazi do oštećenja mreže.Neko voli estetiku a neko praktičnost.Pozdrav!:ppozdrav:

Meni trebaju duzine 4,5 m, za zasad jabuke, prvo da nosi zice i vocke, a sledece godine i PG mrezu.
Cuo sam da je najosetljiviji deo oko ulaska u zemlju i da se maze sa uljem (ili spaljuje), ali se nesto mislim da ne zagadi zemlju to staro ulje ?
 
Malo sam se raspitivao posto bagremovim direcima planiram da ogradjujem vocnjak, i naravno ima dosta razlicitih saveta, ali najcesci je da se obicno "opali" deo koji ide u zemlju, mada sam cuo da neki mazu bitulitom, a neki istope bitumen pa premazuju, naravno deo koji ide u zemlju i malo iznad, a ostalo najcesce premazuju preradjenim uljem. :ppozdrav:
 
Evo da Vam opišem kako sam ja rešio problem...
Slučajno nadjoh čoveka koji prodaje polovne mreže 15x3 metra (45m2)
za 7 eura komad. Ima ih stvarno mnogo.
Kupio sam za vinograd i izašlo me je 100 puta jeftinije nego da sam kupovao nov sistem. Naravno nosače i kačenja morali bi praviti sami, Ja nisam nista pravio jer sam već imao šipke na vinogradu tako da me je koštala samo cena mreže.
Kako god, uvek je bolje da platim 0,15 eura kvadrat i doradim sam, nego da platim 15€ /m2 i dobijem sve gotovo.
Istina, ove skuplje su kvalitetnije ali su izračunajte 100 x skuplje!!!! isplati li se???
Ako Vam bude trebao kontakt za kupovinu ima po raznim oglasima ili me kontaktirajte za broj.

Zbog silnih obaveza ne posećujem često forum a pošto se mnogi interesuju u privatnim porukama

Evo vam broj čoveka koji jeftino prodaje mreže 064/1915710 Vlada se zove.
(mreze su kao na slici koju je postavio Pole u postu #148 .)
 
Poslednja izmena:
Malo skupo.... mislim da su leskovacke a i makedonske po toj ceni ....bar nema nikakvog nastavljanja i .....?
 
Nazad
Vrh