Popravka pukotina na bloku motora

Eto ja vam kazem,kakvi sve majstori???????????, ima sve kod mene.Na kraju ce moj otac to da zavari,ceo zivot vari kombajne i razne mirodjije,valjda ce uspe i ovo:osmeh:
 
Isti slucaj je i kod mene sa "majstorima" bolje da ne zalazim dalje jer mi dodje da :haha:...

- - - - - - - - - -

moze sa co2 nista ti majstor nije lose reko nadam se da nije neki pocetnik

Ne bi se bas slozio sa tim da moze blok da se zavari sa Co2 sa zicom kojom varis metal.. Probaj da vidis kako to prsti..:
 
Vare kod nas na poslu i celicne konstrukcije sa co2 ali vodi racuna vise je on predvidjen za limene delove za tanke tj tackaste varove .Uzmi neku specijalku elektrodu i zaheftaj to kako treba ne posle da se zezas.
 
Pokusao sam da varim jedan slican materijal bloku sa Co2 na zahtev mog komsije i nije nam se pokusaj zavrsio uspesnim.. Pa smo zavarili posle sa Elektrodama za to i za sad drzi...:ppozdrav:
 
i ja bi volijo da vidim kako se vari sa Co2 svasta sam radijo i gledo ali to nisam da se gus vari sa Co2
 
u velikoj si zabludi ciro kad bi samo znao sta co2 moze,mozda ti onaj aparat i nije nesto neznam kako nisi uspeo meni nije uspelo samo na jednom univezalu da zavarim jer je bio vec varen pa sam uradio lim preko pukotine(pukotina ogromna)i izdrzao do generalne kad je stezana glava popustio pored lima.

- - - - - - - - - -

u velikoj si zabludi ciro kad bi samo znao sta co2 moze,mozda ti onaj aparat i nije nesto neznam kako nisi uspeo meni nije uspelo samo na jednom univezalu da zavarim jer je bio vec varen pa sam uradio lim preko pukotine(pukotina ogromna)i izdrzao do generalne kad je stezana glava popustio pored lima.
 
Licno sam pokusao i nije mi uspelo,aparat je 200 ampera i bicna zica i gus nisam mogao da zavarim sa njim.. Prstalo je na sve strane i nije to moglo tako da se vari... Necu sad da lazem da mi je uspelo kad nije,mozda mi zica nije valjala za to ili ja neznam ali uglavnom nisam uspeo...:osmeh:
 
Tacno,nije spansko selo.Samo malo ruzno za cuti,puk'o blok ili varim blok.U sustini nista strasno
 
pujo bilje da ti cale brlja po bloku vec da se drugi uce i uzmu ti pare a ne urade poso. Ako vari cale sve i svasta ima neko iskustvo sa varenjem samo polako i blok ce uradit.
 
kad bi vam ispricao sta je taj covek sve vario i moguce i nemoguce,al nervira ga gus ne voli to da vari.Duzina pukotine je negde od 5-8 cm ja mislim.
 
Kolega je na welger presi s CO2 aparatom vario tupcanik koji je na 3 djela pukao... 10 minuta i zupcanik kao nov. Obicna zica, CO2 plin doduse otvoren da je gadno za slusati, ali presa radila to ljeto i nesto covjeku uleti i opet taj zupcanik polomi ali ni jedna pukotina nije isla po varu, nego je zupcanik pucao "na zdravo"...

A ako je blok pukao tako tanko, ja to cak ne bih ni vario, nego bih jednostavno u tu pukotinu cekicem malim utuckao aluminijsku zicu i to mora drzati. Pukotine od 2-3mm kad se blok razidje su opasne ovo kao konac se rjesava i bez zavarivanja.
 
Ma i ja bih prvo tecnim metalom,nego treba da skidam bos pumpu,a ima dosta srafarenja oko nje,pa ako procuri pa da je skidam.:haha:
 
Nazad
Vrh