Poplave i njihova sanacija u Srbiji i susednim drzavama 2014-te god.

Ma on je covek najugrozeniji 100% u rasancu ja sam siguran sto se tice hrane za stoku... Sad uzima po neku balu od komsija da da kravama.... Tuga stvarno... Sasa se zove covek,ako dodje kod tebe kazi mu da znas mene samo mu kazi Cira... Mnogo dobar covek...
 
Njemu je voda sve unistila... Sva sreca sto krave nije podavila a malo je falilo.!!! Pricace ti mozda,krave su stojale sa podignutim glavama da se ne udave!!!!!!!!!!!

Pod vodom mu je i kuca i pomocni objekti i u njima sve sto je imao!!!!! On je 100% najgore prosao pa posle za njim jedan Slavko nanize mosta ali on nemas toku njemu je kuca,njive i mehanizacija sva stradala....
 
Magistalni pat sabac ruma novi sad ovo je izmedju hrtkovaca i jarka
ea302p.jpg

709i6f.jpg

2dv1iee.jpg

ta66gw.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Svaka cast ljudima!!!!!!! Toliko dzakova!!!! A kod mene nismo mogli da skupimo 10-15 coveka za taj posao!!! Jedva napunili 150-200 dzaka!!!! Sramota me da pricam!!!

Niko nece iz mog sela da mrdne dupetom kao da vole da budu poplavljeni!!! DAnas dosli doborovoljci iz Velikog Laola (jos jednom puno hvala),svi mladici i devojke 20-22god cim stigli pitaju nas "sta treba mi da radimo"???!!!!!!!! Mi ih organizujemo da ispustamo vodu ali zafalilo je lopada za pravljenje odvodnih kanala ljudi rukama bacali zemlju dok smo otisli po lopate!!!!!!! Svaka cast jos jednom tim momcima i devojkama skidam kapu!!!!!!
 
Kupinovo danas na nekim mestima su dignuti dzakovi 2 metra i sa jedne i druge strane zemlja,2 dana bez prestanka su ovi traktori vozili pesak i zemlju.
fotografija0713.jpg
fotografija0718.jpg
 
Zaista strasno i svaka cast ljudima dobre volje!A ovu gamad sto kradu i traze za 5l vode 100e treba ubijati kao stoku motkama majku im **greška!Moderatori izvinjavam se al moro sam izbrisite post nije problem.

SRAMOTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Prodaju 5l vode za 150din!!!!!!! Sramota stvarno!!!! Po Polj. Apotekama cizme poskupele na 4000din!!!!!! A Kinezi (kako sam cuo) delili besplatno cizme za dobrovoljce kakve takve ali bar neides mokar!!!!!! I njima svaka cast!!!!
 
Navodno veceras se ocekuje jos jedan talas save. Postoji plan da se potopi bosut, veceras je pocela evakuacija stanovnistva pod pricom da ce voda iz jamene doci do bosuta (30- 40) km. Jamena je cela evakuisana, i stoku su uspeli izvesti iz sela. Sledece selo za odbranu je morovic, koji lezi na dve reke, bosutu i studvi, a obe su trenutno ispod nivoa save. Ako sava dodje do bosuta ugrozice sva sela na toku te dve manje reke ukoliko bude toliko vode... Valjda ce stati jednom...
 
Evo konacno i ja da se javim iz poplavljenog Obrenovca...hvala svim ljudima dobre volje koji su pomogli u spasavanju i dopremanju hrane i vode....Apelujem na ljude da ako mogu dopreme vodu,pelene,pekarski kvasac i mleko u prahu...Skola u Grabovcu.....
 
Posto sam privatni pekar prekjuce 100 vekni hleba juce 100 vekni i danas 100 vekni poslat od mene za najugrozenima
 
Poslednja izmena od urednika:
У Митровици је у петак увече и током ноћи, кинез донео пун комби хране, ни динара човек није узео...а ове наше хоштаплере треба повешати одмах за профитерство. Срам да их буде...У Митровици тренутно стагнација Саве и благо опадање. Јавим нове вести чим се чујем са оцем...
 
Svakim casom ljudi pisu sve vise dezinformacija. Ovo postaje blagi haos. Prepucavanja su na svakom cosku, a sve se radi, radi vlasti
 
Poslednja izmena od urednika:
Ljudi,koji je sad pravi racun za uplate za direktnu pomoc ugrozenima?video sam onaj na naslovnoj strani,ali nema onaj model i poziv na broj.
 
СзВС Митровица: Села јамена и моровић су евакуисани и неће се бранити уопште. Брани се потез Босут-Кузмин до ауто пута. У Срему постављено више од 1 000 000 џакова дуж брањеног појаса....
 
Nazad
Vrh