Poplave i njihova sanacija u Srbiji i susednim drzavama 2014-te god.

Do moga -
.

............................

 
Poslednja izmena:
http://www.dizajnzona.com/forums/index.php?showtopic=102974&st=60

Nažalost nešto im nije u redu sa serverom ali će valjda proraditi pa možete da pogledate jednu vrhunsku foto reportažu iz potopljenog Obrenovca na ovoj temi 'Dizajn zona' foruma.


Sve se ponavlja ali se uvek nadju ljudi na odgovornim funkcijama koje nešto iznenadi:


Da li je naglo povlačenje vode iz Obrenovca možda zato što niko nije znao da treba otvoriti 'kasete' za plavljenje da se voda ne bi prelila u grad???
 
Pre koji sat smo se okupili par kolega i ja, i organizovali evidentiranje dobrovoljnih donatora stocne hrane namenjene za ugrozene zivotinje iz poplavljenih podrucja Obrenovca. Za sad smo sakupili vise tona kukuruza, nesto tritikala, i vise stotina bala sena i slame.

Moje podrucje nije bilo rekom poplavljeno, ali smo okupili nesto momaka i poslali u Kupinovo (oko 20 njih), Progar (oko 25 njih),Sabac (oko 30 njih) da grade nasip. Mi ostali smo ostali da se staramo u prihvatilistima o evakuisanim licima, a ekipu sa cisternama i kamionima sa peskom slali smo kako bi smo sanirali delove na kojima je kanal prelivao i da nismo reagovali plaviobi kuce.
Podzemnih voda ima da izbijaju u vidu vodenih ogledala jer su svi kanali prepuni a i Sava je blizu, ali kad pogledam ostale krajeve onda bolje da cutimo i da budemo presretni sto nas nije potopilo na nacin na koji je Obrenovac, S.Palanku,...:ppozdrav:
 
Dobar dan drustvo.evo internet je proradio,ovde je bila katastrofa,postavljacu slike da vidite sta nas je snaslo.

- - - - - - - - - -

Danas tek internet proradio i telefoni.Ovih dana nije bilo ni struje ni fiksnog telefona ni mreze za mobilni.Ovo sto nas je snaslo,ja ne znam al tesko da cemo se oporaviti kao opstina.Sto se tice pomoci tu nema sta da se kaze,stizalo je i stize i dalje,koliko humanih ljudi ima to je za svaku pohvalu.Losa stvar je slaba organizacija ovih sto dele pomoc,najmanje stize onima koji su ostali bez kuca,bojim se da ce neko da se obogati na ovoj propasti...to je tuzno.Putevi i mostovi su nam unisteni i tesko ce se sanirati jer odrona ima na svakom koraku. Slike ako ne veceras,sutra postavljam.
 
Ako bude sve kako je planirano sutra skupljamo prvih 500-600 bala lucerke po selu kao i kabastu hranu.Popodne se kreće u baliranje,skupljanje,prevoz i skladištenje pokošenih livada.Dao Bog pa su livade dobre kao nikad do sad.Sve to u organizaciji MZ Jaša Tomić,Udrženja Poljoprvrednika,Udruženja Stočara i pašnjačkog odbora.Slikaću sutrašnju akciju.
Mi znamo kako nam je bilo za vreme ali i posle poplave.
Ja sam dao prevoz za bale(koliko god dana treba) i 2,5ha livade da se odradi sve o mom trošku.
Znači to će biti pomoć od mene poplavljenim stočarima,a ostalom stanovništvu je supruga poslala pampers,higijenu,50 kg brašna,šećer,100l vode(flaširane),odeću za bebe....
 
Radujevac pored Negotina, danas bilo ojacavanje nasipa






PS. Samo da pohvalim Radujevcane NIKO IZ RADUJEVCA NIJE BIO DA POMOGNE A NJIHOVO SELO SPASAVAMO....
 
Kolega ne znam da li sam shvatio tvoju poruku. Da li hoces da kazes da si voljan to da das nekome, ali niko se nije javio da mu je potrebno. Ako je tako mogu pokusati da te povezem sa covekom iz Urovaca, kod Obrenovca kod koga je smesten dobar deo seoske stoke. Covek je posten i sigurno ne bi bilo neke zloupotrebe. Samo ako je moguce do njega doci.

Javi ko je taj.
 
Poslednja izmena od urednika:
Javi ko je taj.

Danas sam obavesten da im nije neophodno, posto sam planirao da pokupim deo svoje lucerke koja nije bila pod vodom da im prebacim, za sad imaju hrane snasli su se. Hvala sto si hteo da pomognes.

Neka neko od clanova foruma, iz poplavljenih podrucja ,preporuci nekog kome je trenutno potrebnije. Kordinacija drzave je jako losa, pokusajmo da pomognemo medjusobno jedni drugima. Svakom od nas tako nesto moze da se desi.
 
Šta reći katastrofa, tako lep predeo u šta je pretvoren. Iz našeg mesta pre nekoliko dana poslata je pomoć za Krupanj. Nadam se da će se stvari koliko toliko postaviti na svoje mesto u skorije vreme.
 
10369158_679943182090204_2617772453827219912_n.jpg
 
Posto vidim da ima nedostatka stocne hrane eto ja mogu da dam nekih 100 bala proslogodisnje suve deteline koja je skladistena u ambaru. Prosle godine cale se nesto ozbilnije razboleo i prodali smo i zadnju kravu, tako da balovi ostali. Ako neko zna ko moze da prevozi moze slobodno da dolazi da to utovarimo i da nosi gde misli da je najpotrebnije.
Inace u nasem mestu u crkvi se vec par dana sakuplja od odece do svakakvih namirnica koje su potrebne ugrozenim licima! Moze kontakt na pp a potom normalno i br. telefona.
 
@sova,znas li sta je i kako je clan SEMBERAC 77?zvao sam ga u subotu,dva,tri puta je zazvonio tel,prekinulo se ,i od tad je nedostupan.
 
jbrtka, on je iz Batkovica, a to je selo u susjedstvu sa ovima sa snimka.E sad posto slucajno znam gdje mu je kuca, a imam druga blizu njega sa kojim sam se sinoc cuo i rece mi da je dobio samo pola metra vode (mislim taj moj drug) onda zakljucujem da je i on slicno prosao sto se tice okucnice. E sad atar im je potopljen u velikom procentu.E reci mi samo taj broj sto si zvao, jel su prve tri cifre 389, da ne lupam ovdje mozda o pogresnpm covjeku?
 
Nazad
Vrh