Pomoc oko odluke za kupovinu traktora

  • Začetnik teme crnimladjo
  • Datum pokretanja
kaze trebao bi mu ne kaze da je neophodan,da mu je neophodan vozio bi 578 ali on mu stoji i ne radi.
 
ali ja na primer da prodam 578 prvo bi ga sredio malo da bude u voznom stanju
Post je spojen: [time]Sun Jan 3 23:32:02 2010[/time]
_________________________________________________
MONTOYA je napisao(la):
Da se ja pitam umesto 558 i 578 uzao bih 577,čini mi se da je zzivica prodavao solidan 577 za 6000 znači ta dva traktora + manja doplata i imao bi upotpunjen vozni park
ovaj 558 nema sanse da ga prodam , njega imam da sredim, da takav nece moci da se nadje bolji u celoj Srbiji
 
evo ovako nekako: treba mi manji traktor oko 60 ks prvenstveno za presovanje,spratanje, tarupiranje, prskanje,sejanje .... ali i da moze da ore po potrebi sa 2 brazde 2x30 ili 35cm.

razmlisljao sam o zetoru 6011...ili ako date neki slican predlog. znaci da je: 1.okretan 2.ziv na gasu 3. da malo trosi 4.lake komande 5. vise brzina (nego imt 539 i 560) 6. brz na kardanu


P.s. jos nista ne kupujem ali se informisem :ppozdrav: (dobro je krenuti na vreme)

za cenu neznam ni ja .... mozda do 5 000 evra.
Post je spojen: [time]1264356889[/time]
_________________________________________________
mozda 6211.... :sta: to je posle 84 god?
 
e da je nisam prodao ne bi mogao da kupim rusa....

ali opet ona ima puno mana, malo brzina, spor kardan (moja je na 2000 obrtaja imala 540 kardana)
 
moj tata nece ni da cuje za 567 .... negativna iskustva... :cao:
Post je spojen: [time]1264361343[/time]
_________________________________________________
em sto mu je kabina ubi boze kao i preglednost...((stari tip) takvih je najvise)
 
Zetor 62xx (58ks) ili 72xx(64ks) preporučujem, bićeš prezadovoljan jedino neverujem da ih ima za te pare. Uključivanje kardana preko zasebne ručice što je pogodno u nekim operacijama koje si naveo, udoban, tih, okretan, prosečni potrošač, nije mali.Kod nas neki dan prodan 7711 za 9000e oko 2000rs (sigurno), god. oko 88-89. U tu sumu uklapaš se sa IMT ali nećeš a cene,mane, prednosti ostalih proizvođača neznam.
Dragan18
Hvala za sms (mobil) mada mislim da si pogrešio, ili je nisam shvatio. :haha:
Pozdrav.
 
zetor 7211 malo troši, udoban, kabina proširena i tapacirana , upravljiv vuče dvobrazni plug 757.20 ko od šale u kabini može sedeti 6 osoba j jedino što su malo skuplji al nemožeš i jare i pare.
 
Imas 565 ispunjava tvoje uslove, jesi gledo TD 7506 A malo trose a zivu su na gasu i okretni su, mozda cak najbolje zetora 7711 on bi ti bio najbolji jeftin je za odrzavanje imaju kabine dobre nisu bucne....
 
abro je napisao(la):
Zetor 62xx (58ks) ili 72xx(64ks) preporučujem, bićeš prezadovoljan jedino neverujem da ih ima za te pare. Uključivanje kardana preko zasebne ručice što je pogodno u nekim operacijama koje si naveo, udoban, tih, okretan, prosečni potrošač, nije mali.Kod nas neki dan prodan 7711 za 9000e oko 2000rs (sigurno), god. oko 88-89. U tu sumu uklapaš se sa IMT ali nećeš a cene,mane, prednosti ostalih proizvođača neznam.
Dragan18
Hvala za sms (mobil) mada mislim da si pogrešio, ili je nisam shvatio. :haha:
Pozdrav.
auuu pa tek sad vidim, mali buraz mi ceprkao po telefonu , jos se ja cudim sto nemam kredita!!! :zli: razbicu ga :D. uglavnom za koje pare se moze naci neki dobar zetor bez prednje vuce koji zadovoljava uslove koji su gore navedeni?


IMT I ZMAJ
Imt 565 ima samo 6 brzina.....a i kazu da su im motori ... :zli:
 
torpedo u među zvonu ima samo jedan ležaj koi drži spojničku osovinu i još mu je problem spojka spojničke i menjača imao sam ga što neznači da nije dobar traktor u zavisnosti koliko ikakvi zemlju obrađuješ
 
za motor neznam samo sam vidio da ovaj iz sela vuce sa 565 plug IMT 756 3x12 ore na 25cm dubine
mislim da ore 5sporom to nisam siguran za brzinu!!!
Post je spojen: [time]1264365931[/time]
_________________________________________________
torpedo 7506 A nije dugacak normalan je
 
Ako se razumeš u mehaniko onda kupi nekog malo starijeg Zetora (6011 ili 7011) njih može naći za oko 4000-5000 pa malo popraviš i imaš odličan traktor!
 
mityoo je napisao(la):
Ako se razumeš u mehaniko onda kupi nekog malo starijeg Zetora (6011 ili 7011) njih može naći za oko 4000-5000 pa malo popraviš i imaš odličan traktor!

Slazem se sa tobom nekog zetora 7711 imalo ga doteras ofarbas i traktor pun gas
 
Kazu da zetor na 70-11 je jako osetljiv na temperaturu i oce da izgori 4 klip.
P.S. Nemogu da se nakajem sto kad sam kupovao rakovicu nisam uzeo 7011 koji mise nudio.
 
ajde da izbacimo to oranje, recimo da ne moram da orem sa njim tj. nemora da ima snage da ore sa 2 brazde.

recimo da mora da nosi 600 lit prskalicu i da tera 2 reda tarup? kakva je sad situacija?
dakle treba mi vise brzina nego sto ima IMT -539...

Uporedjivanje Imt-539>IMT 542>imt549>zetor 5211
:ppozdrav:
 
542 ti ne bi savetovao,iz licnog iskustva...slab,lagan...ne mogu se setiti sta je na tom traktoru pozitivno,osim mozda 5 brzina...a i to zna da pomesa!
 
Nazad
Vrh